סרטו החדש של דן וולמן ,על פי ספרה של שולמית לפיד "גיא אוני" יוצא השבוע לבתי הקולנוע באופן עצמאי~

ב13 לינואר יום רביעי ייצא לבתי הקולנוע שבאתר סרט ישראלי חדש "גיא אוני" של הבמאי דן וולמן ,שביים בן השאר את הסרט "מיכאל שלי" ואני אומרת לפנק את עצמכם בסרט ישראלי משובח!

בחורה עם מחשב נייד

הסרט "גיא אוני" (על פי הרומן הידוע של שולמית לפיד) בבמויו של הבמאי דן וולמן ,יוצא להפצה מסחרית החל ב- 13 בינואר 2011 ,ביס פלאנט חיפה, בסינמטקים של תל אביב וירושלים, ברב חן ראשון לציון וברב חן פתח תקווה, סינמטק ראש פינה ובמקומות אחרים. לאחר התחבטויות רבות, החליט הבמאי דן וולמן להפיץ את הסרט באופן עצמאי. (האלטרנטיבה היא לאבד את השליטה על הסרט בכל הפרמטרים לתקופה של לפחות עשר שנים). מכיוון שאיו לו את הממון לצאת בשיווק מאסיבי עם פרסומות בטלוויזיה ומודעות ענק בעיתונות, הוא זקוק לעזרה שלכם "טוביט דה סיסטם" – כדי לשווק אותו בסגנון "גרילה". אנא הפיצו בין החברים שלכם את מועד יציאת הסרט ובתי הקולנוע בהם יוקרן.

אתר הסרט  :
www.geioni.com

תקציר הסרט :

פלסטינה העותמנית, שלהי המאה ה־ 19. פאניה, צעירה כבת 17 , פליטת פוגרום, מגיעה ליפו עם דודה המבוגר, אחיה המשוגע ובתה התינוקת. באכסניה בעיר מתאהב בה יחיאל, אלמן ואב לשני ילדים ומבקש את ידה. פאניה, חסרת האמצעים, מסכימה להינשא לאיש הזר ויחד הם עוברים לביתו בג‘עוני, היא גיא־אוני, לימים – ראש פינה. בישוב גרים בכפיפה אחת עובדי אדמה יהודים וערבים. פאניה, שאיבדה את משפחתה בפוגרום ברוסיה, נושאת עימה סוד המעיב על חיי הנישואין שלה. תוך הסתגלות לתנאי החיים הקשים בגיא־אוני, לרעב, לבצורת ולעבודה הסיזיפית בשדה, היא עוברת שינוי, מתחזקת ונקשרת למקום. סיפור אהבתם של פאניה ויחיאל מתרחש על רקע התעוררות תנועת “חיבת ציון“ וראשית הגשמת חלום השיבה לא“י.

התסריט מבוסס על ספרה הנודע של שולמית לפיד .

בואו נעזור לו להצליח להביא כמה שיותר אנשים לראות סרט איכותי ,שמבוסס על סיפור  שמתרחש בימיה האחרים של ארצנו.

דן בהצלחה!

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~