סקר הבוחן מתח וחרדה אצל נשים לאחר תקופת היריון

ידוע כי כמעט כל אישה שהייתה שם מכירה את התחושה הזו.

את ההורמונים שצפים ועולים, את חוסר השינה, הבלבול, הלחץ – כל מיני תחושות שאולי לא חוויתן מעולם, וגם אם חוויתן, בוודאי שהן לא הגיעו כולן יחד.

חשוב לציין בהקשר זה כי רק בשבוע שעבר פרסם הקולג" האמריקאי לגינקולוגיה ומיילדות הנחיות חדשות שקוראות לשינוי קיצוני בטיפול הקיים כיום לנשים לאחר לידה.

בחורה עם מחשב נייד

ידוע כי  כמעט כל אישה שהייתה שם מכירה את התחושה הזו.

את ההורמונים שצפים ועולים, את חוסר השינה, הבלבול, הלחץ – כל מיני תחושות שאולי לא חוויתן מעולם, וגם אם חוויתן, בוודאי שהן לא הגיעו כולן יחד.

חשוב לציין בהקשר זה כי רק בשבוע שעבר פרסם  הקולג" האמריקאי לגינקולוגיה ומיילדות הנחיות חדשות שקוראות לשינוי קיצוני בטיפול הקיים כיום לנשים לאחר לידה.

לדברי רופאי הנשים יש צורך להקדים את הבדיקות השגרתיות שנערכות כיום לנשים לאחר שישה שבועות ללא יאוחר משלושה שבועות לאחר הלידה.

כמוכן, הם טוענים כי הטיפול ביולדת צריך להיות תהליך מתמשך ורציף והקשר בינה ובין הרופא צריך להיבנות בהתאם לצרכים ולכלול מפגשים נוספים, מעקב טלפוני או אפילו בהודעות.

 

חוקרים מבית החולים וויני פאלמר לנשים ותינוקות בפלורידה ערכו סקר ומצאו כי 60 אחוזים מהאימהות הטריות חשות דיכאון וחרדה בשלושת החודשים הראשונים לאחר הלידה – מה שמכונה הטרימסטר הרביעי.

  פירוט הסקר

צוות החוקרים שם לו למטרה להבהיר לרופאים, אחיות ומיילדות כי הטרימסטר הרביעי צרך להילקח בחשבון כאשר מדברים עם האימהות עוד בתקופת ההיריון.

לשם עריכת הסקר הם ראיינו 1,200 נשים, 900 מתכון היו אימהות.

   תוצאות הסקר

הסקר העלה את הממצאים הבאים:

 

1: הם מצאו כאמור כי למעלה מ-60 אחוזים מהאימהות מתחת לגיל 45 דיווחו שחשו בחרדה או דיכאון לאחר הלידה.

2: הסקר הראה גם כי 30 אחוזים מהנשים דיווחו כי חשו בושה בעקבות השינויים בגופן לאחר הלידה, שכללו בין היתר דימום נורמלי, שינוי בגודל וצורת השדיים, קושי בהנקה ועוד.

3: שני שלישים מהנשים הודו כי דאגו לשלומן הפיזי, ממש כשם שדאגו לבריאות הילד. מרביתן אגב הודו כי לא היה להן פנאי או יכולת באותה עת לטפל בעצמן.