ספר חדש, סומק אורגאני, סרט חזק

שלוש המלצות: ספר עם מבט נשי על החיים, סומק מינראלי של חברת פאראן, וסרט חדש של הבמאי דני בוייל.

בחורה עם מחשב נייד

קיץ ללא גברים

קיבלתי לקריאה את הספר קיץ ללא גברים מאת סירי הוסטוט. אז לא בטוח ששמעתם כבר פעם את שמה, אבל ספר של בעלה בטח כבר יצא לכם לקרוא (פול אוסטר). כשקראתי את התקציר מאוד התלהבתי.
על מה הספר?
בוריס, בעלה של מיה המשוררת בשלושים השנים האחרונות ומדען מוכשר ביותר בתחומו, מודיע למיה ההמומה שהוא זקוק להפוגה קלה בנישואים. על מיה זה נופל כרעם ביום בהיר, והיא קורסת ומתאשפזת במחלקה הפסיכיאטרית. בחלוף המשבר היא מחליטה לקחת את חופשת הקיץ צעד אחד קדימה ושוכרת בית זמני בעיירה קטנה במיניסוטה, בה היא עצמה נולדה ואימה עדיין מתגוררת שם בחברת חברותיה הקשישות והחכמות.
מה חשבתי על הספר?
הספר כתוב קריא, יש בו הרבה תובנות לחיים ועם סיפור המסגרת קל בהחלט להזדהות. העיסוק של גיבורת הספר חודר גם לכתיבה עצמה כך ששזורים בו קטעי שירה מקוריים שלה, שירה של משוררים גדולים ועוד קטעים ספרותיים ידועים יותר ופחות. זה לטעמי מסרבל מעט את העלילה ולעיתים מיותר. בגדול הוא מעניין וכתוב היטב. אהבתי את הדמויות והתחברתי לסיפור אבל זה בהחלט לא ספר השנה שלי.
מתורגם מאנגלית, בהוצאת עם-עובד, 203 עמודים.

Breezy Beach – סומק מינראלי

כבר כתבתי בעבר על המוצרים של חברת FARAN. הנה כאן
הפוסט על הצללית הכחולה.
הפוסט על הסרום הנפלא.
אני אוהבת את המוצרים שלהם כי הם נוחים לשימוש, ידידותיים לעור ולסביבה, מבוססים על מינראלים וחומרים אחרים טבעיים בלבד.
הבטיחו לי כי הסומק המינראלי מעניק לעור מראה בריא, רענן וקורן בעזרת המרכיבים האיכותיים והבריאים ביותר לעורנו. אפשר להשתמש בסומק וליצור ממנו גם צללית או צבע שפתיים (כמו גלוס). מתאים לכל סוגי העור למראה זוהר וחיוני.

אהבתי את המרקם אבל קצת פחות את הצבע. הסומק קיים בשישה גוונים שונים. אני לא רגילה לצבעי החום-כתמתם בסומק, ורגילה בדרך כלל להשתמש בגוונים של ורוד עם נטייה לאדום בהיר או חום. תיראו איך זה נראה עליי:

קרדיט צילום: עירד סולניק

כשניסיתי אותו בפעם הראשונה עדיין לא התרגלתי לראות את לחיי בצבע הזה אבל היי – שינוי זה טוב. מה לא? התרגלתי לצבע ועכשיו אני משתמשת בו יותר מאשר בסמקים האחרים שלי. הסומק עדין ויפה, מחזיק מעמד שעות ארוכות על הפנים, ומעניק מראה טבעי ויפה. בתמונה ניתן לראות אותי מאופרת עם הסומק.
3 גרם נטו, מחיר מומלץ: 89 שקלים. קליק לאתר של פאראן ומידע נוסף על המוצר.

טראנס

מדובר בסרט חדש של דני בויל. את נער החידות ממומבאיי מאוד אהבתי. את השם העיברי שלו קצת פחות אבל זה כבר לא באחריות היוצר.
על מה הסרט?
סיימון (ג'יימס מקאבוי במשחק אמין ומדהים) עובד בבית מכירות פומביות שמתעסק בעיקר ביצירות אומנות נדירות ומקוריות ששוות הרבה מאוד כסף. הוא מחליט לשתף פעולה עם ארגון פשע כלשהו ולגנוב את אחד מהציורים היקרים ביותר שנמכרו שם אי פעם. במהלך הביצוע סיימון נפצע קשה ונפגע בראשו מה שגורם לו לאיבוד זיכרון. עכשיו הוא לא זוכר איפה הוא החביא את הציור ומכאן הכל מתחיל.

יש כאלו שיכנו את הסרט הזה מותחן פסיכולוגי. ולמה זה? כי ברגע שאתה חושב שהנה כבר הבנתי בדיוק הכל, ומה קרה קודם ולמי, הכל שוב מתהפך לך. וזה כל מה שאני יכולה לומר מבלי לעשות ספויילר. פשוט לראות. בגלל הבימוי המבריק שגורם לך לחשוב, המשחק המדהים – בחיי שמקאבוי הוא היואן מקגרגור החדש –  והעלילה שלא עוזבת אותך לשנייה.
צפו בקדימון הרישמי
[youtube iW1ICBMYFtg]