ספרנית בדימוס: הספר בלי תמונות מאת בי ג'יי נובאק

ספר לילדים, ללא תמונות, סנסציה עולמית. נשמע טוב? לאו דווקא.

בחורה עם מחשב נייד

יש  שלושה סוגי הורים והספר הזה יתאים מאוד מאוד רק לסוג אחד.

יש את ההורים חמורי הסבר, אלו שתמיד מקפידים על החוקים בבית, אלו שלעולם לא שוברים דיסטנס, ההורים האלה סביר שלא ישרדו אפילו הקראה אחת של ספר המכיל שורות כמו "והראש שלי עשוי מפיצה בטעם דובדבנים"… הילדים שלהם הם למעשה הילדים שהכי הכי זקוקים שיקריאו להם את הספר הזה, אבל זה ממילא לא יקרה.

בצד השני יש את ההורים שלא אכפת להם להשתטות, שיושבים עם הילד בארגז החול לבנות ארמונות ואז להעמיד פני ענקים ולפרק אותם, אלה שכל ההורים מקללים כי הם מרשים לילדים לשפוך מים בארגז החול, ולא מתרגשים כשהילדים מלכלכים גם אותם, אלה שנכנסים עם הילד לבריכה ועושים מלחמת התזות, נו, אלו שהם ילדים בעצמם, לאלה לא תהיה שום בעיה להקריא את הספר, הם רק לא יבינו מה העניין הגדול סביב ספר שמכריח אותם לשיר "והפה שלי זולל נמלים מהשטיייייח", נו, אז אמרתי עוד דבר שטות לילדים, זה הרי לא דבר השטות הראשון ולא האחרון שאגיד…
הילדים של ההורים האלה אולי לא זקוקים לספר שכזה, אבל עדיין נהנים עד הגג מההקראה, צוחקים, ומבקשים שוב ושוב ושוב ושוב ושוב…

IMGP5237

אני והילדה משתלבות בפסל הדובים בגן החיות התנ"כי, כך שאתם יכולים להבין איזה סוג הורה אני

ויש גם את כל ההורים שבאמצע, אלה שלא אכפת להם להשתטות קצת לפעמים. אלה הם כנראה ההורים שהם קהל היעד של הספר הזה, הורים שיקחו מספיק ברצינות את ההכרזה שיש חוקים בהקראת ספרים, וצריך להקריא כל מילה, אלה שמיוזמתם כנראה לא יסיימו לעולם ספר ב"הסוף. בלוף. לא רציתי להגיד את זה" אבל יזרמו להנאת ילדיהם כי זה מה שכתוב ב"הספר בלי תמונות".

אז אם אתם הורים שפויים שכאלה, קנו את הספר, שיהיה לכם בבית ספר לרגעי השתטות מדודה, כשנחה עליכם או על ילדיכם המוזה, ותהנו!

הספר-בלי-תמונות_9TR

עוד ביקורות םפרי ילדים מאת ספרנית בדימוס – בלוח הפינטרסט שלי