ספרי מידע ויצירה לבילוי של שבת גשומה עם הילדים

שני ספרי עיון חדשים הגיעו לאגף הילדים, שדרך אגב בימים אלו עובר שידרוג, תיוג ושילוט מחדש כדי להקל על ההתמצאות בו. שיתאימו לחורף שסוף סוף הגיע.

 הראשון לילדים שאוהבים אומנות ויצירה

אוריגמי: מקפלים בכיף/הוצאת דני ספרים.

הספר מתווסף לעוד ספרי אורגמי שיש בספרייה. החידוש בספר הזה הוא שיש בעמודים הראשונים שלו הסברי בסיס חשובים ויעילים שלא מופיעים בספרים הקיימים בספרייה עד כה. הסבר על מהם קיפולי הבסיס, אילו דפים כדאי להשתמש ועוד.

ההסברים ברורים, ממוספרים לפי הסדר הקיפולים, מצורפת תמונה לכל שלב וגם הסבר מילולי מנוקד. כך שהוא מתאים למגון גילאים ויספק שעות רבות של פעילות יצירה כפית ומתגמלת, כי אין כמו אורגמי לשבת גשומה.

zsl1tw66t199nh3dv6a

 ואחרי שתסיימו ליצור או למי שבכלל לא בעניין, יש גם ספר מידע חדש, ראשון בספרייה מסדרה חדשה שיצאה לאור גם בהוצאת דני ספרים. הסדרה נקראת "הסקרנים" מאת אן רוניי והכרך שלנו הוא "מדע", כל כך נהנתי מהספר שברור לי שהכרך על הדינוזאורים וגוף האדם יגיעו למדפי הספרייה ברגע שיגיעו לחנויות.  הסדרה מתאימה לגילאי 4-8 דעתי, לקוראים עצמאיים ולמתקשים בקריאה גם אפילו עד גיל 10. וכמובן לזמן איכות הורה-ילד שזה לדעתי הכי חשוב.

hasakranim_master

זה נכון שיש המון ספרי מידע בספרייה על הנושאים הללו, אך מה שמייחד את הסדרה הזו מאחרות היא הגרפיקה המדהימה שלה המאפשרת חוויה ויזואלית אחרת. המידע מנוסח כשאלות ולאחר מכן המידע, מנוקד ומצויר ובעיקר אהבתי את הדרך שבה השאולות מנוסחות גם כאלו שאולי יגרמו למבוגרים להרים גבה או לצקצק בלשון אך במקביל יגרמו לילדים לשקוע בקריאה בלי להספיק לחייך כמו השאלה "למה העולם לא מכוסה בקקי?" הנושאים הם מגוונים כך שכל ילד יכול למצוא את השאלות שמעניינות אותו. ואני בטוחה שגם לכם ההורים תהינה הפתעות. עוד תגלו שבכל זאת יש כמה דברים שלא ידעתם.

הספר ניתן השאלה בספרייה שלנו או באפליקצית עברית בקישור

הנה דוגמה לקוחה מתוך אתר  "עברית":

סקרינם

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.