ספרי ילדים שעושים חשק להתכרבל איתם (עם הילדים והספרים) מתחת לפוך

איזה כיף שחורף ויש תירוץ רשמי להתכרבל עם הילדים מתחת לפוך, עם ערימה של ספרים שמקרבים בין לבבות ועושים חם בלב…

איזה כיף שחורף. מתה על חורף! אני הכי אוהבת את שעות הערב, ובייחוד את ימי שישי בערב, כשעומר איתי. יש לנו מנהג קבוע ובו אנחנו מכינים תה (או שוקו, או קפה), פורסים עוגה חמה (בדרך כלל תפוזים), מביאים את הפוך הגדול אל השטיח בסלון ומתכרבלים תחתיו עם ספר טוב, או שניים או שלושה. נשבעת לכם שזו השעה הכי כייפים בכל שבועיים!
הנה המלצות לכמה ספרי ילדים שקראנו לאחרונה תחת הפוך ועשו לנו חם על הלב:
סדרת הספרים "על התנהגות ורגשות", מאת סוג ריבס (תרגום- תומר קרמן), הוצאת 'ספר לכל'
סדרת ספרים מתוקה הכוללת 4 ספרים שעוסקים ברגשות ותחושות אופייניות לילדים בגיל הצעיר: פחד- "מי פוחד", איסורים- "אבל למה אסור לי", הקושי בשיתוף- "אני רוצה לבד" ותחושת עצב ושמחה- "עצוב ושמח".
אבל-למה
אני-רוצה-לבד
מי-פוחד---קדמי
עצוב-ושמח
הסיפורים מתוקים, מלווים באיורים וכתובים בשפה קלה שמתאימה לילדים בגיל הרך. בסוף כל ספר יש הצעה לפעילות ושיחה (בעיקר כסיפור תמונות) על הנושא, שזה אחלה כדי לנסות ולפתח את הנושא עם הילד שלכם.
"לא קוראים לי איזבלה", מאת ג'ניפר פוסברי (נוסח עברי- יהדה אטלס), הוצאת 'ספר לכל'
לא-קוראים-לי-איזבלה
אויש. מעולה וחשוב! איזבלה היא ילדה קטנה שמחליפה דמויות כל הזמן. רק בסוף הספר מגלים שהדמויות בהן היא משתמשת הן דמויות של נשים חזקות שעשו היסטוריה- סלי ריד (האסטרונאטית האמריקאית הראשונה שטסה לחלל), אנני אוקלי (הצלפים), רוזה פרקס (פעילה מרכזית בתנועה לזכויות האזרח בארה"ב), מארי קיר (המדענית החלוצה בתחום הרדיואקטיביות) ואליזבת בלקול (האישה הראשונה בעולם שלמדה בבית הספר לרפואה והפכה לרופאה מוסמכת). בסוף הספר יש מידע מפורט על כל אחת מהן וזה פשוט שיעור היסטוריה (נשית) מעולה. אפילו אני החכמתי.
"ננו- הגיע מכוכב אחר, בכדור הארץ לבקר", מאת שרה זלוף, הוצאת 'ספר לכל'
ננו-קדמי
ספר חמוד על חייזר שמגיע לכדור הארץ על מנת ללמד את הילדים לשמור עליו. הוא מלמד אותם שחשוב להרים קליפה של בננה מהרצפה, שאסור לקטוף פרחים מוגנים, שחשוב למחזר עיתונים ועוד. חמוד.
"שני בלונים", מאת ניר (בלוניר) שטרית, הוצאת 'אופיר ביכורים'
file_0
ספר מתוק מתוק על סיפור אהבה בין שני בלונים שמתחיל במחסן הבלונים ומסתיים בשמיים. הוא כל כך מתוק שממש כיף לקרוא אותו ולמרות שיש בו המון גינונים רומנטיים, אפילו עומר אהב אותו. מהמם כמה שאפשר להתחבר אפילו לבלון, כשזה כתוב טוב.
"הארנב של יהלי", מאת טלי פז, הוצאת 'אופיר ביכורים'
20151021091052-s
סיפור על מערכת יחסים בין הנכדה (יהלי) לסבתא שלה, המפנקת. סבתה נוטה לקנות ליהלי כל מה שהיא מבקשת, וכיהלי מבקשת ארנב אמיתי סבתא עוזרת לה להגשים את חלומה. סיפור חמוד, קצת פשוט מידי לטעמי. אולי מתאים יותר לילדים הממש קטנים.
"בכיס של אמא", מאת יפה כהן, הוצאת 'אופיר ביכורים'
20151016171026-s
ספר חמוד על קנגורו שלא רוצה לצאת מהכיס של אימו בשל החשש להתמודד עם העולם שבחוץ. גם כאשר הוא כבר מעז ומנסה הוא נתקל באכזבה ובקושי וקופץ מיד חזרה לכיס. מהלך יצירתי של אביו גורם לו לראות את הצד החיובי של "העולם האמיתי" והוא משתחרר מהכיס. זה ספר מתוק ומקסים, שמעבר לכך שהוא כתוב טוב, הוא גם מעלה נושא רלוונטי וחשוב (לכל גיל), ונוגע גם בהתמודדות עם החשש לצאת למקום לא בטוח (גן/ בית ספר ואפילו עבודה או דירה כשבוגרים), וגם בהתמודדות עם כשלונות ואכזבות. אהבתי (כי מי מאיתנו לא רוצה לפעמים לברוח חזרה לכיס החמים של אמא?!).
"שמש במרום זורחת", מאת ע' הילל, הוצאת 'כנרת, זמורה ביתן, דביר'
100067491b
ספר שירים חדש וכייפי עם שיריו המרננים של ע' הילל ובישלוב האיורים המקסימים של עינת צרפתי. המון שירים בחרוזים, שעשועי מילים, הומור ומשמעות. הנאה אמיתית!

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה