ספרים על רוחניות, אהבה, אומץ והומור – חדש על המדף

שלושת השאלות, חלומות שלא חלמתי, על שופטים וגלגלים. שלושה ספרים שכדאי להכיר

נתחיל עם הרוח – שלוש השאלות: כיצד לגלות את הכוח הפנימי ולשלוט בו/דון מיגל רואיס וברברה אמריס. הכורסא הוצאה לאור, 2020.

הסופר של רב המכר "ארבע ההסכמות", שיצא לאור  לפני 20 שנה!! ולפחות  ספרייה שלנו הוא עדין מבוקש, הוציא החודש ספר נוסף. והפעם הוא מזמין את הקורא לענות על שלוש שאלות: מי אני? מה אמיתי? מהי אהבה?.

כמו קודמו גם הספר הזה הוא בפורמט קטן 140 עמודים, לא צריך הרבה מילים, כי כל מילה שם נוגעת ומניעה את האדם להתבוננות עצמית ולעבודה פנימית. הספר הגיע אלי אתמול וגמעתי אותו בתוך שעות ספורות. אך הוא יישאר לידי עוד קצת, כי הוא מהספרים הללו שצריך חזור אליהם כמה פעמים. מומלץ!

הספר זמין להשאלה בספרייה או דרך אפליקציית עברית בקישור וכמובן לרכישה בחנויות הספרים

 3ques_master

נמשיך עם האהבה ואומץ – חלומות שלא חלמתי: על אהבה, אומך ושינוי – סיפור חייהם של מייסד 'שלווה' ובנו יוסי/ קלמן סמואלס, הוצאת טובי, 2019.

אין אדם בישראל שלא מכיר היום את להקת שלוה. אך מעטים יודעים את הסיפור שמאחורי הלהקה. בקשתו האחרונה של אביו של קלמן סמואלס היתה שהוא יכתוב ספר על החיים שלו. וכך הוא בדיוק עשה, תוך שימוש ביומנים שלו ושינוי חלק משמות האנשים והמקומות.  זו סיפור של בחור צעיר שהגיע לישראל לביקור קצר וכמעט מיקרי ב1970 בעודו סטודנט, ששינה את חייו. במקום לחזור לחיי הקולג' כמו יתר חבריו הוא התאהב בארץ, נרשם ללימודים בישיבה ואף הפך לרב. הספר כתוב בגוף ראשון ומלווה את סמואלס לאורך כל התחנות בחייו, התקרבותו לדת, הפיכתו לאב ל11 ילדים. הוא חושף את סיפורו של יוסי, בנו השני, שבשנת 1977 קיבל חיסון פגום בטיפת חלב ומזוג צעיר עם תינק בריא יש להם ילד שעכשיו מתמודד עם מגבלות קשה, ההתמודדות עם הורות לילד מיוחד והנדרים שכל אחד מהם נדר שהובילו אותם בסופו של דבר ליייסד את "שלוה". מרתק ומרגש!

הספר זמין להשאלה בספרייה או דרך אפליקציית עברית בקישור   וכמובן לרכישה בחנויות הספרים.

halomot_master

נסיים עם הומור – על שופטים וגלגלים: מעולמו של שופט תעבורה/אברהם טננבוים, לשכת עורכי הדין, 2019.

"הסיפורים הקצרים המופיעים בספר התרחשו כולם במציאות והמציאות היא תכופות עשירה מכל דמיון"(עמ' 280).כותב הספר הינו שופט תעבורה בדימוס, 20 שנות כהונה, קרוב ל80 אלף נאשמים ואין סוף סיפורים: אמיתיים, מופרכים, עצובים, מרתקים, משעממים, הזויים, מצחיקים סיפורים שעל חלקם קשה להאמין שהם אמיתיים אך הם באמת קרו. כבוד השופט בחר כמה עשרות מהם ואגד אותם בספר הזה במטרה לשקף לקורא את המציאות בבתי המשפט הללו, בכבישי הארץ ובחברה הישראלית.  ואכן קשה להאמין לחלק מהסיפורים שהם אכן אמיתיים החל מהסיפור על האישה שהביא את הסיר השרוף עדות לכך שהיתה חייבת להתקשר הבייתה כי שכחה את האש דולקת ועד השוטר שהכריח נהגים להוציא עדשת מגע מהעין כדי להוכיח שאכן הם נוסעים על פי חוק כי הם בעלי לקות ראיה המחייבת נהיגה עם משקפים או עדשות מגע. הקריאה זורמת, כל פעם קראתי פרק בהנאה גדולה.

הספר זמין להשאלה בספרייה ולרכישה בחנויות הספרים

 80019091039b

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.