ספרים מהקישקה

שלושה ספרים שנכתבו על החיים ומתוך התובנות הכי אישיות שלהם.

יש משהו בספרים שמתעדים מסע אישי של מישהו, שגורם לי לראות את החיים מנקודת מבט שונה. תמיד אהבתי לשמוע סיפורי חיים של אנשים. לפני שהתגייסתי אפילו שקלתי להיות משק"ית ת"ש (איזה מזל שצה"ל בחר עבורי אחרת…). לא שאני איזו סוציאלית גדולה, אבל סיפורים של אנשים תמיד ריתקו אותי. לדעת מה יש בשק שסוחב על כתפיו האיש שעומד מולך- מה מניע אותו, ממה הוא פוחד, מה הוא עבר, על מה הוא חולם, איך הוא תופס את המציאות ושאלות פילוסופיות קיומיות רבות נוספות.
בשנים האחרונות גיליתי את הקסם שיש בספרים שנכתבו מהקישקה- ביוגרפיות ספרותיות שחושפות את הקרביים של הכותב ומצליחות להשאיר בי חותם עמוק עם המון תובנות ועוד קצת פרספקטיבה על החיים. הנה שלושה ספרים כאלה:
"לא מוותרת- סיפורה של חולת טרשת נפוצה", מאת חגית הלברשטם, הוצאת 'סטימצקי'
download (2)
טרשת נפוצה זו אחת המחלות שהכי מפחידות אותי. מחלה שמרגע ההתפרצות שלה הולכת רק בכיוון אחד, תוך התדרדרות מתמדת. לחגית זה קרה בגיל 22. ככה פתאום, בשנים הכי יפות של החיים, היא מגלה שהיא חולה בטרשת נפוצה. כל החלומות שלה על החיים מתנפצים ברגע על כן הציור שהיא כל כך אוהבת. והספר מעביר את הקורא את כל המסע שלה- הייאוש, הנפילה, ההתאוששות, הקבלה וההחלטה לא לוותר ולהמשיך לחיות כמו שהיא אוהבת, כל עוד אפשר!
ואכן, למרות המחלה, חגית ממשיכה לכתוב וליצור וגם כשהיא כבר לא יכולה בעצמה, היא מכתיבה לאנשים את מה שהיא רוצה לכתוב ומציירת בעזרת הפה- לגמרי נצחון הרוח על הגוף. בהתחלה היה לי מאוד קשה לקרוא את זה, אבל ככל שהתקדמתי בקריאה, אל תוך המסע של חגית, התמלאתי כוחות ואופטימיות- ממש כמוה. מטלטל!
"לילה במתנה", מאת אבי ברססט, הוצאת 'סטימצקי'
download (1)
אבי ברססט הוא לא אחר מאשר הבעלים ומנכ"ל רשת Hollandia. כן כן… המיטות המפנקות שיום אחד יהיו לי בבית. אבי, שמהיכרות אישית איתו אני יכולה לומר לכם שהוא איש חם וחביב במיוחד, החליט לקחת את הידע שלו בצד החיצוני של השינה ולהוסיף אליו גם את כל הידע שצבר על הצד הפנימי.
הספר הוא ספר מתנה מושלם (גם לעצמכם) שכולל המון המון טיפים, אנקדוטות מעניינות ומשעשעות, ציטוטים והמלצות לשינה טובה ואיכותית (ושום מילה על מזרנים ומיטות). הספר כתוב בצורה כייפית ומהנה ויש שם הרבה דברים מעניינים. ידעתם למשל שאם אתם ישנים על הצד, סימן שאתם טיפוסים כנים שאין להם מה להסתיר?
"רעידת אדמה", מאת יוסי קרן, הוצאת 'צמרת'
כריכה קדמית רעידת אדמה
יוסי קרן עבד 27 שנים בכור האטומי ברחובות וחקר לעומק את כל נושא האטומים. מתוך כל מה שראה, חקר, הבין וחיבר יחד, הוא הגיע לתובנה שאטומים חושבים (יש דבר כזה), הם אלו שבראו את העולם ואחראים למחשבות שלנו ולכל מה שקורה כאן. זה אולי נשמע קצת תמהוני, אבל אחרי קריאה בספר מבינים שיש דברים בגו. הדברים שהוא אומר מאוד רציונאליים ומבוססים על עובדות מחקריות מדעיות. סביר להניח שאנשי דת לא מאוד יאהבו את הספר הזה, אבל מי שאוהב לחקור וללמוד על הדברים כפי שהם, יגלה כאן המון נקודות למחשבה. אני אהבתי!
קריאה מהנה!

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה