ספרים לילדים סקרנים – ספרי משחק לילדים

ילדים הם סקרנים מטבעם, הם אוהבים לחקור ולשאול שאלות – 4 ספרים כדאי שהם יכירו

 הגוף שלי – סדרת הסקרנים/אן רוניי בהוצאת דני ספרים

 אחרי שהכרנו את הדינוזאורים, ולמדנו מעט מדע הגיע הספר השלישי בסדרת "הסקרנים" – "הגוף שלי".

 סדרה נהדרת לילדים צעירים, מאויירת נפלא, הפורמט של הספר גדול ואפשר להבין את האיורים מתאימים לנושא, ההסברים קצרים   וברורים מאד.

 ילדים קטנים שואלים המון שאלות בכל מיני נושאים, הסברים ארוכים ומדעיים לא בהכרח עוזרים להם. לכן המידע המתומצת המוגש בסדרה הזאת הוא בעיני דרך נהדרת ללמידה.

"למה אנחנו אוהבים סוכר אם הוא מזיק לנו?"

"למה אנחנו ישנים יותר כשאנחנו חולים?"

"למה יש לנו פופיק?"

"למה הדם שלנו אדום?"

 ממליצה בחום גדול.

 הסקרנים הגוף שלי

 

 סדרת ספרים נפלאה להרכבה עצמית בהוצאת דני ספרים

 הסדרה מונה 5 ספרי תלת ממד להרכבה עצמית:

 "מרכיבים טרקטורים בתלת-ממד"

"מרכיבים רכבות בתלת-ממד"

"מרכיבים חלליות בתלת-ממד"

"מרכיבים מטוסים בתלת-ממד"

"מרכיבים מכונות בתלת-ממד"

מצגת1

 הסדרה משלבת הקניית ידע והנאה בנושאים שונים. לדעתי אפשר לעבוד עם הילדים כבר מגיל 5, המבוגר מקריא את המידע ויחד מרכיבים את הדגם. הספרים קשיחים, ההסברים קצרים, מנוקדים וצבעוניים מאד. בין דפי הספר נמצאים ארבעה דגמים פשוטים להרכבה, אין צורך בדבק או במספרים, רק להוציא את החלקים ולחבר אותם זה לזה לפי המספרים. ההרכבה בדגמים היא חלק מהלמידה בעיני זהו שילוב מנצח לספר ילדים – לימוד ומשחק.

 אני חושבת שהספרים יכולים להוות "טריגר" לילדים שהם סקרנים מטבעם, אפשר לראות איתם סרטונים ביוטיוב על כל נושא שיש בספרים, אפשר ללכת לספרייה הציבורית ולחפש ספרי מדע בנושא ולהרחיב את הידע, הנאה צרופה לילד ולמבוגר.

ממליצה בחום.

רחל אמיתי - מדייקת מהבטן - עלמה נדבר
נשואה באהבה לדני הורים לנועה נדב ועידו, סבתא לעלמה גרה בראש העין עובדת כספרנית בחטיבת ביניים אוהבת לכתוב, לבשל, לעסוק בעבודות יצירה ואוהבת לאהוב, מאמינה בטוב החלטתי לפתוח בלוג בסלונה לאחר סדנה מעוררת השראה עם יעל כרמי. אני מתרגשת ונפעמת מהאפשרות שאנשים יקראו את מה שעל ליבי