ספרים לילדים בימי הקורונה

את הספר "דמוקרטית הילדים" הייתי מעניקה לפוליטיקאים, את "גוזלי האמיץ" אני מעניקה לילדים והורים שאוהבים חיות, ואת הרעש של הלילה לכל מי שאוהב סיפורים יפים בחרוזים.

דמוקרטיית הילדים/עומרי אקוניס איורים: בר פביאן הוצאת ספרי ניב

אני מאד אוהבת לקרוא את הקדשות הסופרים בפתיחת ספרם, סוג של סקרנות. בזמן האחרון אני נחשפת לספרי ילדים מצויינים שנכתבים על ידי הורים, וזה אחד מהם.
עומרי אקוניס לקח נושא רגיש מאד  וכתב סיפור מקסים שמטרתו העיקרית היא להקנות לילדים כלים חינוכיים ולהנגיש להם את המושג דמוקרטיה ואת העיקרון של בחירות חופשיות שבהן הרוב קובע.

בספר משולבים מושגים ושפה מעולמות הילדים והמבוגרים גם יחד, תוך שימת דגש על ערכי חברות, התנדבות, עבודת צוות, פשרה, קבלת רצון האחר וקבלת החלטות אגב שיתוף פעולה בין הילדים.

את הטקסט מלווים איוריה הנפלאים של בר פביאן – אני מאד מאד אוהבת אותם.

אם חשקה נפשכם בספר המיוחד הזה – אני ממליצה לכם לרכוש אותו. מיועד לגילאי 4-6 הייתי קונה אותו לכמה אנשים בממשלה שלנו היום….

קצת על הסופר: עומרי אקוניס גדל והתחנך בבית של אהבה וסיוע לזולת. הוא חובב ספורט מושבע, המשוגע על כדורגל וכדורסל, ואוהב יותר מכול את בנותיו הקטנות, אריאל ואלה, שהן מקור ההשראה לכתיבת ספר זה.

 דמוקרטית הילדים מאת עומרי אקוניס

גוזלי האמיץ/איציק גונן איורים: יואב זוהר בהוצאת ספרי ניב

כמה מחיאות כפיים מגיע לאיציק גונן על הספר המקסים הזה, כתוב נפלא בגובה העיניים של הילדים, בלי להתפלסף, מרגישים שהספר נכתב באהבה וברגישות כל כך גדולה. אותי הוא הפעים וגרם לי שמחה גדולה, במיוחד מכיוון שהילדים שיחקו "מונופול" וההורים היו כל כך קשובים לילדים ושיתפו פעולה עם הילדים.

זהו סיפורו של גוזל הבולבול קטן שאיבד את משפחתו, הילדים מצאו אותו בגינת הבית ומאד רצו שישאר אצלם, אבל לגוזלי היו תוכניות אחרות, הוא רצה להתאחד עם בני משפחתו, בואו לקרוא ולהתרגש יחד עם ילדיכם מה קרה לגוזלי במסעו לו היו שותפים הילדה רחלי ואחיה התאומים דני ורוני.

גוזלי האמיץ מאת איציק גונן

את הסיפור מלווים איוריו המקסימים של יואב זוהר שאני אהבתי במיוחד.

על המחבר: איציק גונן, פסיכולוג וחובב הרפתקאות, בן קיבוץ מעוז-חיים, חי בתִמרַת שבעמק יזרעאל. ב-2007 יצא לאור רומן הביכורים שלו Wawona – הרוח השומרת על העצים הגדולים.

רוצו לקנות את הספר הוא מקסים!!!

הרעש של הלילה/אסתי וינרוט פוגלר איורים: ילנה סורדלוב הוצאת ספרי ניב

"הרעש של הלילה" הוא סיפור מחורז שובה לב, שמעניקה חווית קריאה קסומה לילדים, הורים וכל מי שאוהב ורוצה להתרגש.

ערב אחד ישב לו בצד על הספסל שליד הגינה גמד שחיפש מנגינה. הגמד לקח על עצמו משימה מיוחדת, לחפש את הרעש של הלילה כמתנת יום הולדת. הגמד לא בטוח שיצליח במשימה אך נחוש בדעתו לשוב הביתה בזמן עם פתרון לחידה.

הרעש של הלילה מאת אסתי וינרוט פוגלר

ואני מאד אהבתי את משפט הפתיחה של הסיפור:

"לכל אחד יש מנגינה משלו, לכל אחד יש צליל מיוחד. חפשו את המנגינה שלכם, באמת שזה נחמד".

את הטקסט מלווים איוריה הצבעוניים של ילנה סורדלוב.

הספר מתאים לילדים בגילאי 4-6 והוא חמוד מאד בעיני.

אני אוהבת לקרוא ואוהבת לכתוב, הכל אצלי מדוייק מבפנים, אם אהבתם אתם מוזמנים לעקוב אחרי, חפשו ותמצאו אותי.

רחל אמיתי - מדייקת מהבטן - עלמה נדבר
נשואה באהבה לדני הורים לנועה נדב ועידו, סבתא לעלמה גרה בראש העין עובדת כספרנית בחטיבת ביניים אוהבת לכתוב, לבשל, לעסוק בעבודות יצירה ואוהבת לאהוב, מאמינה בטוב החלטתי לפתוח בלוג בסלונה לאחר סדנה מעוררת השראה עם יעל כרמי. אני מתרגשת ונפעמת מהאפשרות שאנשים יקראו את מה שעל ליבי