ספיתראפיה – טיפול התפתחותי בילד ובמשפחה

גידול ילדים היא משימת חיינו. לפעמים היא קלה וזורמת, אך לעתים אנו מתמודדים עם מציאות מורכבת, שתופסת אותנו לא מוכנים

מ׳ בת ה- 22 הגיעה אלי לראשונה לפני כשנתיים עם א' בנה, שהיה בן כ 3 חודשים. הוא נולד מהריון תאומים שהסתיים בלידה מוקדמת בשבוע 23 וארבעה ימים. א׳ נולד במשקל 500 גרם ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ של הפגייה, ואילו אחיו התאום נפטר. לאחר תקופה של 3 חודשי אשפוז, בהם עבר א ׳ מספר ניתוחים וטיפולים מסובכים, הוא שוחרר לביתו במשקל של כשני קילוגרם. הוא הגיע אלי לצורך מעקב וטיפול התפתחותי.

 

לידת פג מהווה חוויה מטלטלת להורים ולבני המשפחה כולה. הפג הצעיר זקוק למעקב צמוד גם לאחר השחרור מהפגיה. חשוב לעקוב הן אחרי המדדים הרפואיים כמו נשימה, גדילה, ראייה, שמיעה וכו' והן מבחינה התפתחותית אחרי התפתחות התנועה, המשחק, השפה, התקשורת וכמובן אחר ההתפתחות הרגשית.

ההורים, במקרים רבים, אינם יודעים כיצד להתמודד עם התינוק הקטן, שרק הגיע הביתה וזקוקים לליווי ולהדרכה מקצועית קשובה, מכילה ומבינה.

מאז שהייתי ילדה, רציתי להיות אמא – לגדל, לחבק, להכיל, להשפיע ולהיות גאה בילדים שלי. ילדתי 3 ילדים שהפכו לבוגרים ומתבגרים מקסימים. אבל רציתי עוד ! התמתחי בפיזיותרפיה התפתחותית, המשכתי לתואר שני בייעוץ משפחתי וקיבלתי הסמכה כמדריכת הורים ב״מכון אדלר״. אני משלבת את כל הכלים הללו בעבודתי, בה אני מלווה ומטפלת במשפחות עם תינוקות וילדים, שלהם קשיים התפתחותיים, ביניהם גם פגים רבים.

 

בקליניקה שלי, בהוד השרון, אני פוגשת את הילד והוריו, והתמיכה שלי אינה מסתיימת רק בטיפול ההתפתחותי בילד. אני מקשיבה ומבינה גם את ההורים, את ההתמודדויות שלהם ואת הרצון הבלתי נגמר לעזור לילדיהם ולהגיע איתם לתוצאות הטובות ביותר.

 

את כל הידע והמיומנויות שלי גייסתי לטובת הטיפול ב א׳.

במשך שנה וחצי הגיעה אלי מ' עם בנה בתדירות משתנה של בין פעם לפעמיים בשבוע. מ' תרגלה עם א' בבית על פי ההדרכה שקיבלה ממני. כשהיה כבן שנה וחצי א׳ החל ללכת עצמאית והשתלב במסגרת מעון יום ביישוב בו מתגוררת המשפחה.

_DSC2066

אני מאמינה בכל ליבי שניתן לקדם כל ילד. אני מקפידה לתת להורים תקווה גם כשהמצב לא פשוט, ואני מרגישה חלק קטן, אבל חשוב בגידול הילדים איתם בהם אני מטפלת.

 

רוצים להתייעץ, לשאול שאלה, לקרוא עלי עוד?

אשמח לעזור ספי כהן –  0528304856

F- ספיתראפיה

פיזיותרפיה התפתחותית בשילוב ייעוץ והדרכת הורים