סנטרל פארק/ גיום מוסו

לעיתים נדירות נפתחת דלת, והחיים מציעים לך מפגש בלתי צפוי עם אדם שמשלים אותך, מקבל אותך כפי שאת, תופס אותך בכללותך, מנחש ומכיל את הסתירות שלך, את פחדייך, את מרירותך, כעסייך, את זרם הבוץ העכור השוטף את ראשך. ומרגיע אותו. אדם שמושיט לך מראה שאינך חוששת לראות בה את השתקפותך.

20170119_200716_HDR~2 (2)

קשה להפתיע אותי בספרים. תמיד אני אוספת רמזים קטנים במהלך הספר וצופה את סיומו. גיום מוסו מצליח להפתיע אותי שוב 🙂
לאחר שקראתי את "מחר", הבנתי שיש לי עסק עם סופר מצויין, שמפתיע וכותב נפלא. ובהחלט לא התאכזבתי גם בספרו זה "סנטרל פארק"….

אליס, קצינת משטרה במחלק הרצח בפריז, מוצאת את עצמה אזוקה לגבריאל, פסנתרן ג'ז שהיה בסיבוב הופעות בדבלין (כך לפחות הציג את עצמו…).
הם מתעוררים בבוקר אזוקים אחד לשניה ביער. הזיכרון האחרון של שניהם הוא מאתמול בלילה בחצות. היא יצאה לבלות עם חברות בפריז ושתתה יותר מידי והוא ישב בבר בדבלין וגם שתה לא מעט… היכן הם נמצאים? מדוע אינם זוכרים כלום???
הם עזבו את קרחת היער כדי לנסות ולברר היכן הם נמצאים. לפתע הם ראו את גשר בו. הגשר שבסנטרל פארק. הם הבינו שהם בניו יורק. לא בפריז ולא בדבלין. כיצד הגיעו לכאן?ואיך זה אפשרי בכלל?

שרשרת אירועים משונים מובילים למכנה משותף אחד- רוצח סידרתי בשם ווהן, אשר הואשם בשרשרת רציחות של נשים, כשסימן ההיכר שלו הוא רצח על ידי חנק בגרביונים של הנרצחת הקודמת.
אליס עצמה היתה קורבן של ווהן. כשהיתה בהריון הוא תקף אותה. דקר אותה בבטנה. רצח את עוברה והשאיר אותה שוטטת דם…

מה שבטוח, זה שאליס מוצאת את עצמה בארץ הצרות, ולא בארץ הפלאות…

למה גבריאל והיא לא זוכרים דבר ממה שקרה אמש? איך הם הגיעו לסנטרל פארק? של מי הדם על החולצה שלה? מאיפה היא השיגה את האקדח שברשותה (זה לא האקדח שלה…) למה חסר כדור במחסנית? מי כתב לה על היד את הטלפון של בית המלון? מי חרת בסכין בזרוע של גבריאל? למה התיק שנמצא במלון היה מחושמל? מה יש במזרק שנמצא בתוכו?

מה שבטוח, תופתעו כמוני לגלות את כל התשובות…

מאחלת לכם קריאה מרתקת ומהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)