סמינריון מוסר ועסקים

בחורה עם מחשב נייד

סמינריון מוסר קורס

אוניברסיטה הפתוחה

יש לך כבר נושא ? כיוון לעבודה במוסר ?  לידיעתך , אקדליסט מתמחה בעבודות בסמינריון במוסר ועסקים. החל משלב איתור המאמרים ובחירת הנושא. , www.acadelist.co.il

אקדליסט עבודות אקדמיות פרסמה ומפרסמת מאמרים וגם עבודות לדוגמא , במגוון תחומים במוסר ועסקים ופרסמה עבודה רחבת היקף בנושא תחליפי מוסר.

התפקיד של אקדליסט , בעבודת הסמינריון ,  הוא לסייע לך בכל התהליך, עד להגשה הסופית. כמובן יוכלו לסייע לך להתכונן למפגשים עם המנחה.

לפני שתמשיך לקרוא , נסה לבדוק את מאגר העבודות לדוגמא של אקדליסט , או אפילו צלצל אליהם (058-4533512) וישמחו לשלוח לך עבודה לדוגמא , כן , בנושא שלך או משהו קרוב. כך תוכל להתרשם , לקחת רעיונות וכדומה.

קניית עבודה היא לא דבר של מה בכך וחשוב ביותר לדבר ישירות עם משהו מקצועי ומנוסה.

 

הגישה התועלתיות (מיל ובנטהאם)

גישה הנקראת טלאולוגיה (טלוס = תכלית / תוצאה ). ביסוד תורה זו עומדת על " עקרון האושר המרבי " – תבחר את המעשה שיביא את מירב האושר למרב בני האדם. בנטהאם ומיל מזהים אושר עם רגשות הנאה והעדר כאב, הם פרקטיים. על פיהם יש להעריך את המעשה רק ע"פ התוצאה ולא ע"פ מניע או כוונה.

****אין מעשים שאסור לעשותם – כל מעשה שיביא את מירב האושר מותר. כל מעשה המביא לתוצאה טובה כשר****
התועלתיות מדברת על טובת הכלל ולא על טובת היחיד ועומדת בניגוד לאגואיזם ( להביא אושר על עצמך). בבסיס הגישה יש הנחה שניתן ליישם טכניקות כלכליות של עלות ותועלת כאשר המעשה הראוי זה שתורם תרומה נטו גדולה יותר לרווחת הכלל. יש להתייחס לטווח קצר וטווח ארוך.
יש רעיונות שלא ניתן לבנות על דעתו של מיל:
יש פעולות שלא ניתן למדוד – ערך חיי אדם.*** פעמים רבות מתכוונים לעשות למישהו רע ויוצא טוב.******. ישנן פעולות שניתן למדוד אך ורק בטווח הרחוק. ***
מתוך זה יש אבחנה בין "תועלת אקט" ל"תועלת כלל":

->תועלת אקט : בוחן את תוצאת המעשה (המעשה רע אך התוצאה טובה).

->תועלת כלל: בוחן את הכוונה למעשה.