סכסוכים, בניינים ואופנה

אני מודה שאין לי את הפאסון של כתבת אופנה (בלי טיפת ציניות, רק קנאה טהורה) ואופנה עילית מרגשת אותי פחות מהשקה של קולקציה חדשה של H&M. כשעולם האופנה הישראלי רעש וגעש בשל הסכסוך התקשורתי בין שני המפיקים של שבוע האופנה של תל-אביב, אני הגבתי בשוויון נפש, אני לא באמת חלק מהעולם הזה.

הסכסוך המתוקשר גרם לפיצולו של שבוע האופנה של תל אביב לשניים. הראשון שנקרא "TLV FASHION WEEK" של המפיק אופיר לב, התקיים בחודש שעבר בחסות עיריית ת"א במתחם התחנה, ושבוע האופנה השני שנקרא "GINDI TLV FASHION WEEK" בהפקתו של מוטי רייף, קיבל חסות מחברת הבנייה "גינדי" ויערך במתחם מיוחד שנבנה בהשקעת ענק במתחם גינדי (השוק הסיטונאי לשעבר) שבימים אלו הוא אזור בניה לכל דבר ועניין, רגע לפני שיבנו בו עוד מאות דירות מהסוג שאנחנו וחברינו, בני המעמד הבינוני, לא נוכל להרשות לעצמנו (החסות של גינדי, מסתבר, באה כהקדמה לקניון האופנה שמתוכנן להיפתח במתחם היוקרתי לאחר שתושלם הבניה).

אני מצהירה לא אחת, כי אני כותבת על "אופנה שימושית" והכוונה בעיקר לכזו שכמעט כולנו יכולות לקנות וללבוש. עם זאת, אני מודה, כי עם התפתחות הבלוג ומאז שהוזמנתי ללא מעט תצוגות של מעצבים, התחלתי לפתח חיבה גם לתחום הקוטור ולמדתי להנות מדברים שאינם בהכרח בני השגה עבורי. עדיין, לא תמצאו אותי כותבת ביקורת עניינית על שבועות האופנה בניו יורק או פריז, ולא על הקולקציה החדשה של מיסוני או מוסקינו. יש לא מעט שמות מכובדים בעולם האופנה שאפילו איני מכירה. אבל כן תמצאו אותי יותר משמחה, לנוכח קבלת ההזמנה לתצוגת ערב הפתיחה של שבוע האופנה "גינדי ת"א".

בית האופנה מיסוני שהיה אמור להיות אורח הכבוד ולפתוח את שבוע האופנה ביטל את השתתפותו לאחר מבצע עמוד ענן. בתמורה זכינו, לטעמי, לתצוגה שווה בהרבה. בתצוגת הפתיחה שזכתה לשם הישראלי- FASHION ICONS יעלו ויבואו מיטב דוגמניות ארצנו, ותיקות וצעירות. כל אחת מהן תייצג חברה/מעצב ישראלי. בין הצועדות יהיו אסתי גינצבורג לתכשיטי מילר, נועה תשבי למיכל נגרין, איילת זורר לגולברי, מרינה מקסמילאין בלומין לעונות, שלי גפני לגדעון אוברזון, תמר קרוואן לאלמיבקה, דפנה לוסטיג לנתיב מאור יוחאי, אפרת גוש לאמה, רונית יודקביץ לרזיאלה גרשון, שירז טל ללילהמיסט, אלין לוי ל TNT, סטלה עמר ל ML, חלי גולדנברג לדורין פרנקפורט, לאה שנירר לאפרת קליג, וזו רשימה חלקית בהחלט.

אסתי גינצבורג למילר-

עוד יציגו בשבוע האופנה של גינדי ומוטי רייף-

יום שני, 17 בדצמבר:
10:00 שי שלום
12:00 רזיאלה גרשון
14:00 סמפל
16:00 ששון קדם
18:00 טובל'ה ונעמה חסין
20:00 גדעון וקארן אוברזון
22:00 אמריקן איגל

יום שלישי, 18 בדצמבר:
10:00 דורית בר אור
12:00 דורין פרנקפורט
14:00 שוגר דדי
18:00 שנקר ובית התפוצות
20:00 יוסף
22:00 אלון ליבנה

יום רביעי, 19 בדצמבר:
10:00 לי גרבנאו
12:00 חגית ויטמן – פישנדג
14:00 דיוויד ששון
18:00 אלמביקה
20:00 אפרת קליג
22:00 דני מזרחי

אני כנראה אגיע רק לשתיים או שלוש מהתצוגות, לא מצליחה לראות את עצמי מתפנה ליותר מזה. אחת התצוגות שמשכה את תשומת ליבי היא זו שנולדה משיתוף הפעולה בין אגודת ידידי בית התפוצות בתל אביב  למחלקת האופנה ב"שנקר", בית הספר להנדסה עיצוב ואופנה, החיבור יצר פרויקט ייחודי שבמסגרתו עוצבו 13 שמלות כלה ובגד חתן אחד, כולם מעוצבים ומעוטרים ברקמות יד בהשראת דגמי בתי כנסת מרחבי העולם מתקופות שונות, המוצגים בבית התפוצות.

את הפרויקט המיוחד הזה, תחת השם "בואי כלה", יזמו מנהלת אגודת ידידי בית התפוצות בישראל אירית אדמוני פרלמן ויו"ר האגודה גדעון המבורגר, עם לאה פרץ, ראש המחלקה לעיצוב אופנה ב "שנקר" ובהנחייתם של המרצים רונן לוין, דליה כהן וזיוה זיידלר. לאחר החשיפה בשבוע האופנה, יוצגו היצירות בתערוכה מיוחדת שתיפתח לקהל הרחב במהלך 2013.

אהבתי מאוד את הרעיון לשלב את התצוגה עם הזיקה החדה למסורת ולשורשים, בין שלל התצוגות בשבוע האופנה. כי בסופו של דבר, מה אנחנו והעולם המודרני שלנו, אם לא תוצר של אבותינו שעבדו כ"כ קשה בשביל שאנחנו נוכל להנות? נעים לעשות מדי פעם אתנחתא מהמירוץ להיות הכי עדכניים וחדשניים ולהתבשם מהעבר.

מועד התצוגה- יום שלישי, 18 בדצמבר בשעה 18:00. (מתחם גינדי- רחוב החשמונאים 98 תל אביב). מחיר כרטיס: 220 ₪. ההכנסות ממכירת הכרטיסים קודש לפעילות בית התפוצות והמוזיאון היהודי. להזמנת כרטיסים בטל' 03-7457893, iritp@bh.org.il

בהזדמנות זו אני שמחה להציע לכן להתחכך באושיות האופנה הישראלית, ולבוא להנות מהמתחם המיוחד של שבוע האופנה בתצוגה של טובל'ה ונעמה חסין, שהחלו עובדות ביחד ויצרו קולקיצה משותפת ראשונה שתוצג בשבוע האופנה הקרוב. טובל'ה ונעמה נותנות לכן 50 כרטיסים לתצוגה המסקרנת. המעוניינות מתבקשות לפנות למייל galitbarsky@gmail.com ע"מ להירשם (הכניסה שמית בלבד). טעימה ממה שתראו שם תוכלו למצוא פה-

אני יותר מאשמח אם תבואו לבקר אותי בעמוד החדש של הקונה נחמה בפייסבוק- שם תמצאו הודעות על מבצעים שוים, מוצרים חדשים ודברים יפים.

רק ללחוץ פה- "הקונה נחמה בפייסבוק"