סיפור רכבת על אישה וגבר ועלי המביטה מהצד.

בחורה עם מחשב נייד

רכבת

היא התקדמה במעבר. בחנה את המושבים משמאל וימין, מחפשת מקום מתאים לישיבה.

 

הבטתי בה סקרנית. אישה יפה, מטופחת. שיערה החום מעוצב לתספורת קארה אופנתית. לבושה בחולצת טריקו ומכנסי ג'ינס מצעירים החובקים גזרה נאה ושמורה היטב.

 

כשחלפה לידי הרחתי ניחוח בושם נעים.

 

הזדקפתי במושבי, מיישרת את שולי החולצה הקמוטה, מחליקה יד על השיער הקוצני. מהרהרת בכך שלעולם לא אראה כך בגילה. היא נראתה לי מודעת ובטוחה בעצמה. מקרינה עוצמה וחן.

 

היא נעצרה ליד אחד המושבים, פנתה אל הגבר שישב לצד המעבר ושאלה אם המושב לידו פנוי. הוא הנהן בחיוב, מצדד רגליו ומאפשר לה לעבור. היא חייכה אליו, מביטה בו בעניין. לאחר מספר דקות הוציאה מתיקה חבילת מסטיקים והציעה לו. הגבר סירב. מחייך בנימוס.

 

החיוך ריכך את הקמטים בצידי פיו, אך לא הגיע לעיניו. הוא נראה לי מבוגר ממנה. שיערו האפור- לבן כיסה על מצחו והתארך אל מעבר לאוזניו. עיניו הכחולות נראו עייפות וכפות הידיים מנומרות בכתמים חומים.

 

כשהרכבת עצרה , ראיתי אותה גוחנת לעברו בשאלה. הוא ענה בקצרה והסב ראשו. ניסיון נוסף מצידה הניב תשובה ארוכה יותר. ניכר היה שהיא מנסה לפתח שיחה. ליטפה את שיערה. נגעה בזרועו. חייכה. הגבר הביט בה במבט אומד ואחר התכופף אל תיקו, הוציא קלסר והחל לעבור על תוכנו. היא הסבה מבט אל החלון והשתתקה.

 

בתחנה הבאה נכנסה לקרון אישה צעירה במכנסיים קצרים וכפכפים לרגליה. שערותיה היו אסופות בגומייה כחולה פשוטה. קצוות עקשניות נפלו על כתפיה החשופות ועל מצחה והיא הסיטה אותן לאחור ביד קצרת רוח ומיהרה להתיישב מול הגבר העסוק בניירותיו. הנייד צלצל והיא חיפשה אחריו בתיקה, מפילה ארנק, צרור מפתחות, שפתון. הגבר התכופף מיד, אסף את החפצים, מבטל את ההתנצלות הפושרת שהציעה הצעירה בעודה משוחחת עם הקול העלום בנייד.

 

האישה שישבה לידו הביטה בהם והתכווצה לתוך מושבה. עיניה נדדו מהצעירה לגבר וננעצו שוב באישה. ראיתי את ההבנה מפציעה בעיניה, או שדימיתי לראות. חשבתי שתקום ותעבור מקום. אך לא כך נהגה. היא ישבה מכונסת בעצמה, מקשיבה לשיחה המתפתחת בין הגבר לצעירה. מביטה בחיוכים שהרעיף על ההיא. בתשומת הלב הקשובה. בפניית הגוף לעברה. מביטה איך הוא מצליח להתגבר על הסתייגות הצעירה וגורם לה להתעניין בדבריו.

 

ראיתי איך היא מחטטת בתיקה, מוציאה קטלוג כלשהו ומדפדפת בו, אך לא מצליחה להתרכז, עיניה נודדות שוב ושוב להתרחשות שלצידה. הסבתי מבט. חשה בתוכי את הסערה אותה התאמצה להסתיר. את עלבון ההתעלמות. רציתי לקום, לגשת אליה. ללטף זרועה, לומר לה שהיא מקסימה.

 

דבר מכל אלה לא עשיתי.

 

צמודה למושבי, בלב הולם,  צפיתי בה נצמדת אל החלון, מסמיכה פניה לזגוגית ועוצמת עיניים.

 

 

 

 

 

Iaffa Gavish
כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.