סיפור חייו: יולי

המלצה לסרט: דרמה העוקבת אחרי סיפור חייו של רקדן הבלט הבינלאומי קרלוס אקוסטה, שהפך לאחד הרקדנים המוכשרים בעולם בניגוד לרצונו

את סיפור חייו של רקדן הבלט הבינלאומי קרלוס אקוסטה לא הכרתי לפני שצפיתי בסרט "יולי", שם הוא גם מגלם את עצמו. זהו סיפור יוצא דופן על עקשנות של אבא, שבדרכו רוצה להעניק לבן שלו עתיד טוב וסולל לו דרך חיים, בניגוד לרצונו. למרות שהסרט מתקדם בקצב איטי, אי אפשר להתיק את העיניים מהמסך, מהצבעים של קובה, מהריקודים, מהסיפור הלא שגרתי ומכל תלאותיו של קרלוס. לחובבי המחול זו פשוט חגיגה. נהניתי ללמוד על הרקדן הקובני, שנחשב לאחד מגדולי האומנים הגדולים בעולם. פשוט – מומלץ.

promo_long

קרלוס גדל בקובה למשפחה ענייה. הוא רצה רק לשחק עם החברים ברחובות, אבל לאבא שלו היתה תוכנית אחרת בשבילו. כבר בגיל צעיר אבא שלו זיהה אצלו כישרון ריקוד, לקח אותו למבחנים בבית הספר לבלט לאומי של קובה ושם הבחינו שמדובר בכישרון יוצא דופן לריקוד. בניגוד לרצונו אביו רשם אותו ללימודים שם. בהתחלה קרלוס היה נוכח פיזית בשיעורים, אך בפועל הראש שלו היה עם החברים. הוא רצה לעשות מעשי קונדס ולא להקשיב למורים שדרשו ממנו ללמוד יציבה ותנועות בלט קלאסיות. עד מהרה הוא החסיר לא מעט שיעורים ובית הספר לא הסכים שימשיך ללמוד שם.
קרלוס מבחינתו היה מאושר, אבל אביו התחנן שיתנו לו הזדמנות אחרונה. וכך מצא את עצמו בגיל 11 לומד בפנימיה למחול רחוק מהבית. גם שם חייו לא היו קלים, כי הוא לא רצה לרקוד, אבל אחת המורות שלו, שזיהתה את הכישרון, לא ויתרה.
סרט יולי 18.7.19
קרלוס מתקדם ומתמקצע במחול, עובר ללמוד בבתי ספר יוקרתיים מחוץ לקובה כמו הבלט הלאומי האנגלי, יוסטון בלט ותיאטרון הבלט האמריקאי, אך כל הזמן הלב שלו בקובה, רוצה להיות קרוב למשפחתו, לחבריו וחושב על הילדות שאיבד.

איך התמודד קרלוס עם ההחלטה של אביו, זכה בתואר אמן אורח של הבלט המלכותי וקיבל את התפקיד היוקרתי של ניהול הבלט המלכותי בברמינגהאם? מה עשה למען צעירים שאוהבים את המחול ולמען קובה? את כל זה ועוד ממליצה ללכת ולראות בסינמטק

הצצה לסרט

[youtube gcB-N_80bC0 nolink]