סיפורי לידה

בחורה עם מחשב נייד

סיפורי לידה.

משמרת ערב, חדר לידה ,ואני מנהלת שני חדרי לידה בו זמנית. בין לבין הטיפול ביולדות שתחת אחריותי אני עוברת במיון יולדות.

לפתע ,נפתחת הדלת ועיני מחליפות מבט עם אור(שם בדוי). אור כאובה,בוכה ,מכופפת ואינה זוכרת כיצד להכיל את הצירים למרות שהיא לקראת לידה חמישית.
ניגשתי לאור,חיבקתי אותה והיא הזדקפה,התחלתי לעסות את גבה ולהזכיר לה כיצד לנשום ואור החלה לחייך.
נשימות עמוקות תוך התמקדות בהפוגות בין הצירים היינה דרך נפלאה להתמודדות עם הכאב. צירי לידה הנו כאב המוביל את העובר לזרועות אמו.

יד ביד אור ואני במסע ללידתה החמישית.

מוניטור עובר,בדיקת לחץ דם,מדידת חום,בדיקת שתן…ולאחר הכל בדיקה וגינאלית-בודקת פתיחה על מנת לוודא באיזה שלב של הלידה נמצאת אור,היולדת שזכיתי ללוות במסיבת יום ההולדת החמישית שלה,כאשר רק במקרה עברתי שאור פתחה את דלת המיון .
פתיחה 3 ס'מ צוואר מחוק 90% אור מאוכזבת. "כואב לי ,אני לא יכולה יותר,היו לי כל כך הרבה צירים בבית ".
מצבי דחק גורמים להפרשת הורמון האדרנלין שמעקב את התקדמות הלידה.

אני ממקדת את אור לנשימות עמוקות תוך התמקדות בהפוגות בין הצירים. מעסה את גבה ומשחררת אותה תוך כדי צירים מחששות ומזכירה לה כל הזמן: גופך יודע ללדת.

אור עוברת למקלחת בחדר לידה יחד איתי ,ושואלת :" אפשר לעשות אפידורל בשלב יותר מתקדם ? אני נהנית מהצירים עם ההכוונה שלך".

מים מקלים על כאב. אני מעסה את הגב תחת מים זורמים ,דרך נפלאה לקדם את הלידה ולהקלה על הכאב. נשימות עמוקות נשיפות איטיות ,דמיון מודרך-את יודעת ללדת אני מזכירה לאור.

אור מתחילה לחוש לחץ בעכוז,והיא מבקשת אפידורל.

מרדים הוזמן ,חיבור למוניטור,עירוי נוזלים.

חצי שעה לאחר ביצוע האפידורל אור שוכבת על צד שמאל,רגל מקופלת לבית החזה,והיא בהנחייתי רק נושפת בזמן לחץ,לא לוחצת.

מזל טוב.

שנתיים לאחר מסיבת יום ההולדת שליווית את אור,אור מתקשרת אלי,ומספרת לי שאני בטח לא זוכרת אותה,היולדת מהמיון ,והיא לקראת לידה שישית והיא לא יולדת בלעדיי.

חיוך ענק על שפתי.

אור ואני נפגשנו .חיבוקים ונישוקים….אור , אמרתי לה :את יודעת ללדת .את תיישמי בלידה הקרובה את שיטת"לדעת-ללדת" ,השיטה אותה אני פיתחתי מנסיוני המקצועי כמיילדת בחדר לידה. את יודעת ללדת בלעדיי.

אור סמכה על הידע והניסיון שלי ולמדה את השיטה שלי ללידה שלה.
"רק שמעתי אותך אומרת לי לחייך ,זה עזר לי להנות מהצירים. השיטה שלך כרמלה,שעוזרת להסתכל על החוויה כחוויה מדהימה ולא כמשהו כבד ומפחיד, גרמה לי לחוויה כל כך חיובית"

אור כתבה לי לאחר הלידה השישית .

השליחות שלי,הידע המקצועי שלי ,הדרכת יולדות ללדת מהניסיון שלי לפי השיטה שלי ,גורמים לי מידי יום אושר שנשים יחוו חווית לידה חיוביות.

hara2mama
נעים להכיר כרמלה אטיאס-מיילדת מוסמכת. בעלת שיטת"לדעת ללדת"-הכנה ללידה. חווית הלידה הינה חוויה משמעותית בחיי האישה,ובעלת זכרון למשך החיים. ניסיוני המקצועי בליווי אלפי נשים בהריון ,הוביל אותי לפתח שיטת הכנה ללידה מידע מקצועי עם היבט נפשי. את האישה ההרה-השחקנית הראשית במופע.