סיפורים רומנטיים לפני המצאת הסמארטפון/ ריבה רייס פרידמן

בתקופה שבה לא היו סמארטפונים והרומנטיקה היתה משוללת האמצעים הטכנולוגיים של היום, מתרחשים להם שמונת הסיפורים בספר. סיפורים אלו הם סיפורים של אהבה נאיבית וטוטאלית, אהבה בניחוח של פעם…

סיפורים רומנטיים

הספר "סיפורים רומנטיים לפני המצאת הסמארטפון" הוא אסופה של 8 סיפורים קצרים, המתרחשים מסוף שנות השישים עד תחילת שנות השבעים. תקופה שבה לא היו סמארטפונים והרומנטיקה היתה משוללת האמצעים הטכנולוגיים של היום. לא היו אתרי היכרויות באינטרנט, התכתבויות אינסופיות והודעות בנוסח "ערה?" באמצע הלילה.
כאופייני לתקופה, האהבה בסיפוריה של ריבה, היא נאיבית וטוטאלית, אהבה עם ערכים המושתת על כנות וכבוד. הדמות הגברית מיוצגת כגבר רגיש (אפילו בוכה ליד אהובתו) ומאוהב, המוכן לעשות הכל למען האהבה. גם כשהגיבורה דוחה אותו, הוא שב וחוזר ומחזר עד שהבחורה נענית לו.
ברוב הסיפורים, הדמות הנשית היא סגורה ומופנמת, החוששת להיפתח ולהתאהב. האישה מתגלה כחזקה ונוקשה כלפי חוץ, אך רכה ואוהבת מבפנים.

בסיפור "חרוזים" הגיבור מתאהב בבחורה במקום העבודה. האהבה עוד התחילה משיחות טלפוניות שתחילתן בענייני עבודה ועברו אט אט לשיחות אישיות מעמיקות. ומה רבה היתה ההתאהבות של הגיבור כשפגש בבחורה בפעם הראשונה. מרוב התפעלות, הוא בקושי הצליח לדבר… הוא חיזר אחריה יום יום בעזרת חרוזים שחרז לה ומנות אוכל שבישל עבורה.

ב"בגיר" הגיבור מתאהב במוכרת בחנות בגדי הגברים "בגיר", כשהוא הולך לקנות חליפה עבור חתונה. המוכרת מתגלה כסטודנטית לרפואה, אשר עובדת במספר עבודות כדי לממן את לימודיה. הוא מבלה איתה ב"חלונות הזמן" שיש לה בין עבודה לעבודה.

בסיפור "במטוס" בחור ובחורה נפגשים בטיסה. היא מפנה לו מקום ליד החלון, אבל איננה מוכנה להקדיש לו זמן או תשומת לב. מתברר ששניהם מגיעים לאותו הכנס, בו שניהם מרצים. שם הבחור אינו מש מצידה. הוא מתאהב בה לחלוטין. היא גאונה, שהמצאותיה מכלים את כוחותיה והוא שם לצידה לחזקה. גם הוא זוכה בפרס בכינוס והשניים חוזרים לישראל וגם אז הוא לא מוכן לעוזבה.

הסיפור "כלכלן" מספר את סיפורם של שני זוגות. האחד בו בחורה מאוהבת בבוס שלה. אך, הוא אינו יודע לאהוב. הוא וורקוהוליק, הנושא על כתפיו את משא העבודה. הסיפור השני הוא של בת דודתו של הבחור, כשהבחור המתאהב בבת הדודה הוא עובד שלו. הרביעייה הזו מצליחה לגרום לאהבה לפרוח, וגם אלו שקשה להם להתאהב ולאהוב לומדים מה זו אהבה.

בסיפור הקצר "בחסות הבנק", הגיבור מגיע לסידורים בבנק. שם הוא פוגש בבחורה חייכנית השובה את לבו. הוא מזמין אותה לאכול איתו ארוחת בוקר. בהמשך היום, שניהם נוסעים לפגישה, ואז הם מבינים שהם רכשו בית אחד ליד השני והם צפויים להיות שכנים בעתיד. הגיבור מתגלה כמיליונר אמריקאי שעלה ארצה, והוא מוכן לעשות הכל למען הבחורה ,שהתאהב בה, כדי שתמשיך לחייך את חיוכה הכובש.

בסיפור "הטיול" מדריך הטיולים יודע שהוא כבר פגש בבחורה בעבר. משהו בה מרטיט בלבו צליל של מדולינה. ומהיכן הם מכירים? אבל היא דוחה את חיזוריו שוב ושוב.

מוזמנים לקרוא בהרחבה את הסיפורים האלו וגם מה קרה בסיפורים "מתמטיקה" ו"אשת החינוך והשחצן".

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)