סימני דרך בהבימה – מופע סוחף ומהנה

בחורה עם מחשב נייד

כולנו כבר ידענו שרוני דלומי היא זמרת מעולה ומוכשרת אך מי שיזכה לראות אותה במחזמר סימני דרך הבימה שרץ בימים אלו בתיאטרון, יוכל להבין עד כמה היא טובה. דלומי היא אמנם הכוכבת הראשית במחזמר החדש של הבימה, אך היא רק חלק קטן מתוך קאסט עצום ורב משתתפים הכולל שחקני תיאטרון ידועים ומנוסים.

כותבי המחזמר גיורא יהלום ואורן יעקובי והבימאי משה קפטן הצליחו באופן מופלא להציג סיפור בארבע תקופות שונות של חייה של נעמי שמר והם מצליחים גם להביא את ההיסטוריה של המדינה כולה על רקע סיפור חייה של המשוררת הידועה ביותר בהיסטוריה של התרבות הישראלית.

סימני דרך הבימה
סימני דרך הבימה

סימני דרך הבימה עלתה לבימות בתחילת 2018 לכבוד חגיגות 70 שנה למדינת ישראל והצליח כבר להגיע לקהל רב ולהצלחה רבה בקופות. יחד עם רוני דלומי המצויינת, תוכלו למצוא שם גם את טל מוסרי, תובל שפיר, ריקי בליך, דפנה דקל, גילה אלמגור, סנדרה שדה, רויטל זלצמן ועוד כוכבים רבים מעולם המוזיקה והתיאטרון הישראלי.

המחזמר מספר אמנם את סיפור חייה של נעמי שמר, אך למעשה מספר את ההיסטוריה של מדינת ישראל מיום הקמתה, דרך מלחמת יום הכיפורים, ששת הימים ועד לימינו אנו. בהבימה מציינים כי כדי להציג מחזמר מושקע ואיכותי, קודם נכתב המחזה, ורק לאחר מכן נבחרו השירים המתאימים לעלילה ולסיפור.

במחזמר החדש ניתן לפגוש את שמר בארבעה צמתים שונים בחייה כשלראשונה, דמותה של שמר לא מופיעה כמיתוס לאומי כפי שהיה נהוג בעבר, אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.

המחזמר יציג את השירים המוכרים והידועים של שדר כמו "חורשת האקליפטוס", "ירושלים של זהב" ועוד אינספור שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בפנתאון המוסיקה העברית. המעבד המוסיקלי יוסי בן נון מציג עיבודים מרעננים לכל השירים הידועים של שמר המבוצעים בצורה מושלמת ע"י רוני דלומי ואחרים.

לכל ההצגות המומלצות של תיאטרון הבימה לחצו כאן

את המחזמר ביים משה קפטן שהוא מתפקד גם כמנהל האומנותי של תיאטרון הבימה לפי מחזה שכתבו אורן יעקובי וגיורא יהלום. לוח ההצגות של סימני דרך עמוס במיוחד וכולל הצגות רבות לאורך אוקטובר, נובמבר ודצמבר 2018 ואף בינואר 2019.

מחיר הכרטיסים מתחיל ב-250 ש"ח בקופות התיאטרון אך ניתן למצוא גם כרטיסים זולים יותר באתרי האינטרנט השונים.