סיכום מאמרים לסטודנטים – עשה זאת בעצמך

כל אדם שעושה את צעדיו הראשונים לקראת האקדמיה, יודע כי בשלב מסוים יידרש לקרוא מסה אדירה של חומר, כחלק מהלימודים ובפרט כחלק מעבודות המחקר.
יצרנו עבורכם מדריך מלא ומפורט שיסייע לכם לסכם מאמרים ולכתוב מאמרים מנצחים – בקלות!

כל אדם שעושה את צעדיו הראשונים לקראת האקדמיה, יודע כי בשלב מסוים יידרש לקרוא מסה אדירה של חומר, כחלק מהלימודים ובפרט כחלק מעבודות המחקר. בין שיעורי הבית, הבחנים, הסיכומים והניסיון להירגע ולנוח קצת, נראה שרוב הסטודנטים עלולים להרגיש מעט אבודים בין כמויות החומר הענקיות.

 אם אתם מוצאים עצמכם מזדהים עם מילים אלו, הגעתם למקום הנכון! יצרנו עבורכם מדריך מלא ומפורט שיסייע לכם לסכם מאמרים ולכתוב מאמרים מנצחים – בקלות!

איך לסכם מאמרים בהתאם למטלה שקיבלתם?

2_tiny

מאמרים אקדמיים יהיו מבוססים לרוב על מחקרים אקדמיים שביצעו אנשי אקדמיה. המחקרים נכתבים בהתאם לכללי אצבע, ועליהם לכלול מרכיבים שחוזרים על עצמם בכל מאמר אקדמי. המטרה תמיד תהיה להבהיר נקודה מסוימת בהתבסס על מחקרים קודמים, אך הדרך תהיה שונה בהתאם לסוג המטלה:

  • סיכום מאמר אקדמי לצורך כתיבת תזה או סמינריון – כל עבודה אקדמית, ובעיקר עבודות הסמינר והתזות, מורכבת ממספר מאמרים אקדמיים עליהם מבסס הסטודנט את המחקר שלו. בשלב הראשון יש להבין בדיוק לאיזה סוג של מידע אנו מכוונים. אין צורך לסכם את המאמר כולו, מדובר בבזבוז זמן. הרי התוצר הסופי של הסטודנט יהיה מורכב בכל מקרה ממספר מאמרים, כך שסיכום וקריאה של כל אחד מהמאמרים במלואם לא תסייע להצלחת המשימה. בכדי להצליח לזהות את התוכן הרלוונטי, יש לעבור על כל הכותרות במאמר ולהסיק מתוכן את הנושא או הנושאים בהם עוסק המאמר. את המונחים התיאורטיים ניתן לשלוף מסקירת הספרות של המאמר, ובהתאם לצורך ניתן להציץ גם בטבלאות והתרשימים המופיעים במאמר, או להסתפק בתקציר שבתחילת המאמר.
  • סיכום מאמר אקדמי במהלך הסמסטר – סיכום מאמרים אקדמיים בהלך הסמסטר, כלומר במסגרת קורסים, ידרשו מהסטודנטים להגיע לשיעור או להגיש מטלה קטנה המבוססת על מחקר בהתאם לדרישת המרצה. כאן המטרה היא לסכם מעט מכל פרק במאמר. יש לפתוח כמובן בהצגת כותרת המאמר, שמות החוקרים והשנה בה יצא המאמר לאור. יש להציג את התיאוריות עליהן מבוסס המאמר וכן את המונחים התיאורטיים מסקירת הספרות, לפרט מעט על שיטת המחקר ולהסביר בדיוק במה מדובר, וכיצד שיטה זו יושמה בפועל במקרה של המחקר הספציפי. בסופו של דבר יש להציג את תוצאות המחקר ולציין את מגבלותיו ואת תרומתו של המחקר למדע ולאנושות כולה. מטלות כאלו לרוב ידרשו מהסטודנט להציג גם את דעתו אישית על הנושא.

הצילו, אין לי זמן!

ביננו, המחשבה הזו עברה במוחו של כל סטודנט, ויותר מפעם אחת. ישנם סטודנטים שכל הטיפים בעולם לא יגרמו להם להרגיש מספיק בטוחים בעצמם, או יצליחו לארגן להם את הזמן. גם לכם אין זמן? למזלכם, ישנן חברות המתמחות בתרגום, סיכום וכן כתיבת מאמרים אקדמאיים עבור סטודנטים מכל התחומים.

 רק דמיינו את חלון הזמן שפתאום יתפנה לכם; תוכלו לנוח, לקרוא ספר אחרי כל כך הרבה זמן, לצפות בטלוויזיה, אולי אפילו להשקיע את המשאבים שלכם בסידור החומר הנלמד לקראת המבחנים. אז אם הסמסטר לוחץ עליכם, ערימת המטלות על השולחן הולכת וגדלה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל – פשוט תנו למקצוענים לעשות את העבודה הקשה בשבילכם.