סיימי בבקשה עם שלב המשחקים

למה פתחתי כרטיס באתר היכרויות, אילו משפטי פתיחה מדהימים זכיתי לקרוא מאז, ולכמה דייטים יצאתי.

בשלהי הרומן הקצר עם ד' שכבר הבנתי ששום דבר טוב לא ייצא מגבר שצווח עליי בטלפון ואומר לי אל תזייני לי את השכל בדייט שני, החלטתי לפתוח כרטיס באתר היכרויות. אני מתקשרת לנ' שכבר חודשיים יוצאת עם מישהו שהכירה באתר היכרויות. היא ממליצה על אתר ורומזת  איזו תמונה אני לא רוצה לשים (…) והכרטיס מוכן. שלב ראשון – בוצע בהצלחה!
עברו שבועיים ונזכרתי שחוץ מלהשקיע בכרטיס עוד לא עשיתי כלום. הצבתי לעצמי מטרה: למצוא מישהו, לדבר איתו בטלפון, לצאת לדייט. נשמע פשוט? לא בהכרח. מסתבר שקודם אני צריכה להוסיף אותו לחברים בפייסבוק, להראות שלא אכפת לי שיש לו את זה או שאין לו את זה, ולשלוט בעוד כמה חוקי משחק אינטרנטיים בהם אני כנראה לא מעודכנת. שנתחיל?
מזל טוב! זכית בתחרות "הבחורה הכי יפה באתר", הפרס הוא לצאת איתי לדייט!
בואו נדבר רגע על משפטי פתיחה. נכון שהתחלה זה לא הדבר הכי חשוב בחיים, אבל שמדובר בהיכרות וירטואלית משפט פתיחה זה בערך כל מה שיש. כשמישהו כתב לי בואי תוציאי אותי מפה לא הבנתי מאיפה אני בדיוק צריכה לחלץ אותו. לקח לי זמן לקלוט שזה סוג של הומור. לפחות קלטתי לפני שהזעקתי את המשלחת של חיליק לחלץ את המסכן מאיפה-שהוא-לא נמצא.
פותחת את תיבת הדואר הנכנס. עוד הודעה שנראית אחותה התאומה של הודעה אחרת. רובן בגרסא מוכנה מראש של האתר. בוחרים, לוחצים קליק וסנד. זהו. לאחרונה הצטרפתי גם אני לטרנד. מישהו כותב לי "הי איזמרלדה". אני עונה לו "הי" בחזרה. ככה הלוך חזור. את האחרון פשוט שאלתי: אתה רוצה את הטלפון שלי או שנמשיך ככה בהיי וביי? מאז לא שמעתי ממנו.  שלא תבינו לא נכון – אין לי דבר נגד הודעות מוכנות, אבל,  לפחות שיקרא את ההודעה לפני שהוא שולח. שאני מקבלת הודעה רציתי להגיד לך שמאוד אהבתי את מה שכתבת ברור לי שהכותב לא  הסתכל בכרטיס שלי. הוא אהב את מה שכתבתי? תשמעו, לא שאני גאה בעובדה שבמקום לחלק לעצמי מחמאות הלכתי לגוגל, הקלדתי "חפש מילים לשירים בעברית" וחזרתי עם שיר של שלמה ארצי. ממש לא גאה. אבל לפחות שלא יגידו לי אחרי זה שנורא אוהבים את מה שכתבתי…..ממי, זו לא אני, זה שלמה.
סליחה שאני נושם
לדעת להתנצל זו תכונה אנושית חשובה. אבל נדמה שיש כאלו שעוד לפני שבכלל יצרתי איתם קשר ראשוני כלשהו – כבר הם ביקשו סליחה. על מה הם מתנצלים? נדמה שעל הכל. הנה רשימה קצרה, לא המצאתי כלום:
מתוך כרטיס באתר: כמה ילדים: 2. בסוגריים (לא גרים איתי!) הסימן שאלה במקור.
אז התחתנת, נולדו לך ילדים, התגרשת. עכשיו אתה פנוי ומחפש. בפעם האחרונה שבדקתי, לא מצאתי בזה שום דבר שצריך להתנצל עליו. אם למישהי לא אכפת מהנתון הזה, כנראה שהיא תמשיך לקרוא את הכרטיס שלך גם אחרי שהיא תבין שיש ילדים. ואם כן אכפת לה, מה שתכתוב לא ישנה את זה. הילדים האלו הרי לא יעשו ריווינד אקטיבי ויחזרו לרחם אימם. אז למה להתנצל?
לא נגעתי: מקום מגורים: עלי זהב. לא מזמן עזבתי את הביצה התל-אביבית לאחר הרבה שנות שחייה בה לטובת בית מקסים במושב מדהים הסמוך לעיר.
ועוד: בחור מקסים, במקור מהצפון אבל כבר 20 שנה אני גר במרכז. ….לאחרונה נמאס לי מהעיר. אגב בנות – הישוב שלי הוא לא 20 דקות מכפר סבא, אלא 2 דקות מאיילון.
אני מעתיקה את שם הישוב עלי זהב לאתר של מפות. די מהר אני מבינה שבחיים לא הייתי שם וגם לא עברתי במקרה באיזה טיול שנתי. הכי קרוב שהגעתי לשם היה בצבא, באיזה ניווט ספורטיבי שארגנתי לכל היחידה. כבר אז ממרומי גיל 18 וחצי, לא ממש ידעתי איפה זה אבל ידעתי שזה רחוק. אז אתה גר שם. אז מה? זה אומר עליך שאתה אדם פחות טוב מאלו שגרים באחת הערים במרכז? ארומה יש בכל מקום, אפילו בוואדי-ערה.
אל תבזבזי לו את הזמן
רובם מחפשים מישהי שסיימה עם שלב המשחקים. מה הקטע עם המשפט הזה? חייבת לציין שאני דווקא בדרך כלל אוהבת להתחיל עם המשחקים. אם זה טוב אז אפשר בכיף להמשיך הלאה.
הוא מצידו לא משאיר תמונה באתר, אבל את! ברור שאת חייבת להיות צעירה, ומהממת ורזה. הוא יסביר לך גם שאת חייבת להוסיף אותו בפייסבוק. בהתחלה לא הייתי מודעת לכללי העשה ואל-תעשה, אז הוספתי. חברות שלי הסבירו לי שלא כדאי להוסיף כל אחד לפייסבוק. את לא רוצה שיראו מה קרה היום בדרך מהעבודה או מה עשית בהודו. צודקות. אז עכשיו אני לא מוסיפה ומשלמת את המחיר. מישהו שנתתי לו את הטלפון שלי לא התקשר כי אמרתי לו שאין לי פייסבוק. הגדיל לעשות אחד ששלח לי שלוש (!!) פעמים את ההודעה "היי איזמרלדה, בגלל עניין טכני – אני לא מצליח לקרוא את ההודעה שהשארת. צרי קשר באמצעות הפייסבוק". ממי יקר – מסיבות טכניות את כל החברים שלי בפייסבוק אני מכירה באופן אישי.
יש מי שמגדיל לעשות ומבקש לא ליצור קשר אם את זקנה מידי, שמנה מידי או נמוכה מידי (מחק את המיותר). חלקם מנסחים זאת בעדינות, למשל: אני באופן אישי אוהב גבוהות ורזות, אך חלק דילגו על שלב ההתנסחות העדינה. את צריכה להיות: דוגמנית על,רזה מאד. אשה השואפת לשלמות שתמשיך לטפח עצמה גם כשאהיה שלה. …בנות נא להתייחס אל טווח הגילאים המבוקש.נולדת חצי שנה לפני או שאת שני ס"מ פחות ממה שהנסיך מבקש? שכחי מזה. בעצם את יכולה לנסות, סביר להניח שהוא יהיה מוצף בפניות מכל הדוגמניות שבאתר ולא יהיה לו זמן לענות לך.
עכשיו מה? עברתי לשלב הבא. יש לי כרטיס, עם תמונות שנבחרו בקפידה (את המחמאה שקיבלתי במציאות  אני לא מבין למה מישהי שנראית כמוך צריכה כרטיס באתר היכרויות אני שומרת בקטגוריית המחמאות) וכמה הודעות ששלחתי. השלב הבא יהיה באמת לצאת עם מישהו. כמו שמבטיחים לי באתר: מישהו מיוחד מחכה….מבטיחה לחזור לדווח עם ניצוצות בעיניים.
אגב – לא המצאתי כלום, הכל שם….באתר ההוא. לכו תראו.