סיור אופנה בבני ברק

אזהרה, הפוסט נכתב בשבת והוא מכיל תמונות נשים קשות לצפייה, אני מדברת רק על התמונות שלי כמובן, השאר יצאו על פי ההלכה.

התלבטתי מאוד מה ללבוש לסיור אופנה בבני ברק, מצד אחד אם הזמינו אותי כנראה ידעו שאני חילונית גמורה, מצד שני כשהייתי ילדה רצתי פעם בטעות דרך בית ספר בני עקיבא כדי לקצר את הדרך הביתה וכל הבנים צעקו "ילדה רואים לך את הברכיים"

אז בחרתי בחצאית האהובה עלי של COS  ועליונית מחויטת של סיגל דקל, אמנם לא כיסיתי את המרפקים אבל לא האמנתי שהם באמת הולכות עם שרוול ארוך בחום אוגוסט הכבד, עכשיו אני כבר מאמינה.

IMG_4279

את הסיור הנחתה דינה אברמסון בעלת האתר הממולצים, היא מספרת שהרעיון עלה כיוון שבעברה כמתנחלת הייתה שולחת את הילדים לבית הספר על נגמ"ש ממוגן ומעולם לא הבינה שיש כאן משהו מוזר שלא לומר בעייה עד שהגיעו כתבים זרים שצילמו בהתלהבות את התופעה.

התחלנו בסלון הפאות של ציפי בנאי, לפני 47 שנים כשהיא רק פתחה היא מספרת שהיו לה 3 מתחרים, היום יש 600. מדפים שלמים של תסרוקות שאפשר להחליף בן רגע בלי לצבוע ובלי לקלקל את השיער ובלי להתחייב למערכת יחסים הורמונלית רגשית עם הספר.

ציפי מספרת שפעם הפאות היו כבדות עשויות בעבודת יד, היום הן עדיין עשויות ביד אבל קלילות באופן יחסי, בחלקן ממש לא רואים שזו פאה. ציפי נוסעת בעצמה לאירופה כדי לקנות את השיער הטבעי והרך וממשיכה אתו לסין לשזירה בעבודת יד.

ה"מזרחיסטיות" היא אומרת כינוי לדתיות הלאומיות רואות בפאה כיסוי ראש. לחבדניקיות אסור לשים מטפחת ומכיוון שאפילו הרבי מלובביץ אמר שאשה צריכה להיות יפה, הן משקיעות בשיער השופע.

אסור שיראו אפילו טפח אבל השובבות מושכות ומראות קווצה קטנה של שערה.

השיער הטבעי מתחיל ב4000 שח עד 12,000 והפאנית היא אוזן קשבת לכל תלאותיה של האישה. כל פאה מחזיקה כ5-7 שנים. את הרשת מודדים בהתאמה תופרים את השיער מרכיבים סקין מלמעלה. מלאכת מחשבת. ככל שהביקוש גדל עבר חיבור השיער עצמו לסין שם כוח האדם זול יותר.

IMG_4259

IMG_4304

קיימת תחרות נדוניה אצל ההורים לקניית הפאה לכלה ואנשים עושים הלוואות כדי לקנות פאה טובה ומרשימה. למעשה יום לאחר שנסגר השידוך פאה היא הדבר הראשון שמזמינים והוא החשוב ביותר.

הפאות מתויגות במכשיר שמצפצף לגניבות כי גם זה יש בעולם שבו רמת הייחוס שלך נחשבת על פי אופן לבישת הפאה. ציפי תורמת פאות לעזר מציון וילדים היא מספרת מקבלים פאה בחינם, כל הכבוד ואמן שלא נצטרך ולא נדע.

מודה שקיפצתי לכל עבר כאחרונת הילדות המאושרות שהרשו להן להחליף את שערן כמה שהן רוצות, לידי ישבה ה"דוכסית" בלוגרית אופנה דתיה כשמה כן היא יפה ואצילה המדגמנת את חיי הזוהר של העולם הדתי ברשת להולכות בדרכה, היא נראתה כמו אחרונת הנשים האצילות ביושבה עם שערה הפזור וסרט צבעוני הדוק לראשה , אני לעומתה נתתי פייט קשה לבילבי בת גרב גיבורת ילדות אהובה.

IMG_4285

IMG_4275

המשכנו לרחוב רבי עקיבא 77, לרשת "מקימי" המונה 15 סניפים. בקטלוג שלהן מצאתי את החצאית שקניתי בשיקגו ממעצבת קנדית, אני אוהבת מאוד חצאיות ארוכות, הן נוחות מאוד בעיני, מאווררות מספיק לערבי הקיץ החמים אבל משאירות את האפשרות לנוע בארוחות הערב של שישי ולשבת בתנוחות שבהן לא צריך לדאוג מה רואים ומאיזה זווית. והאמת שזה ממש לא קל למצוא חצאית ארוכה יפה בארץ שבה את מתוייגת כחרדית ברגע שהארכת את אורך השמלה.

מסתבר שברחוב עקיבא יש המון מעצבות מקומיות שמעולן לא שמענו עליהן שפותחות חנויות אישיות ומוכרות בה סחורה שמיוצרת בישראל. אבל כיוון שהן נמצאות במגזר החרדי אין באפשרותן לעשות את המכפלה הנהוגה בחנויות המקבילות החילוניות. כך שהסחורה נמכרת בין 100-300 שח על פי הכתוב בחלון הראווה.

על החצאית COS  הארוכה שלי ששלחתי את הבעל להביא מחנות באמסטרדם עם איום ווטסאפ שלא משנה מה יהיה המחיר שלה. צחקה המעצבת הראשית של "מקימי" שהיא האופנה של העונה שעברה.

IMG_4313

ברקע בחנות התנגנו שירים מוכרים של סטטיק ובן אל אורגינם. שיפי חריטן עורכת לובי נשי של "חדרי חרדים" הפנתה את תשומת ליבנו למילים שהשתנו ל"שורו וראו הרי ירושלים" בגרסה החרדית המצויה.

כמו כן היא מספרת שבאתר בו היא כותבת האישה החרדית מתעניינת בדיוק באותם דברים כמו כל אישה חילונית רק שהמילים מכובסות כך שהגדלת חזה הופכת לניתוחים אסתטיים וכן אי אלה שינויים קוסמטיים שיתאימו לאתר ולציבור הגולשים. בכניסה לאתר יש אזהרה שהאתר מכיל תמונות נשים לצפייה.

סוף העונה של קולקציית הקיץ מותאם במדויק בשבילנו ציבור החילוניות עם שפע של חולצות ארוכות קלילות לימי החורף המתקרבים.

על הדרך זכינו גם לראיון אישי של העורכת עם סול שוורץ מובילת דעה באינסטגרם בקרב הקהל החרדי, שמראה את הצד הכיפי של הבילויים לחרדים. האשטאג #שבת הוא בעל תאוצה. היא מספרת שהיא קצת חריגה בנוף כיוון שמצטלמת באושר עם הבעל וגם מוסיפה שללא תמיכתו והנכונות שלו לעבוד בתחילת דרכה לא הייתה מגיעה רחוק כל כך עם העסק שלה למותג עצמאי על שמה.

מסתבר שמכיוון שמגזינים אסורים לצפייה ומוצנעים בחדרי חדרים ולעומת זאת טלפון כשר יש לכולם, האינסטגרם זוהי הרשת שתפסה יותר מכל את ציבור החרדיות הצמא לאופנה.

סול מדגמנת זוגיות למופת עם בעל, ילד אחד בחוץ ועוד אחד בבטן, ופאה עשויה למשעי היא מהווה דוגמה לחיי הזוהר של העולם החרדי עם 30K עוקביה וסרט תיעודי במאקו בהתהוות על תהליך גדילתה כמותג. לדבריה קשה מאוד להתקדם באינסטגרם כאישה שאינה חושפת את איבריה וגופה. אבל איפה שיש קהל עוקבים נאמן כמו שלה, אשריה בדרך להצלחה.

sol2

אז ככה תופרים פאה

ואני בטוחה שגם אתם סקרנים לשמוע את סטטיק ובן אל מסלסלים בחרדית מצויה.

https://www.youtube.com/watch?v=6Tw96FBszvA

———-—-—xxxxx——————

עינבר שחק,  מעצבת ובלוגרית שכותבת על אופנה, עיצוב וטיולים בחו”ל עם ילדים

בואו להיכרות אישית באתר הבית שלי

יותר אישי תוכלו לקבל בערוץ היוטיוב שלי

והכי מעודכן האינסטגרם שלי

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/