"סידן אלמוגים"- סידן שמקורו באלמוגי ים סביב האי אוקינאווה

אין ספק שסידן הוא אחד המינרלים החשובים בגופנו. מרכיב בעיקר את רקמות השלד, השיניים, השרירים, העצבים והדם. אספקת סידן סדירה חיונית לשמירה על מסת העצם, לגדילה ולהתפתחות תקינה. הוא פועל באופן סינרגטי עם מגנזיום, וביחד הם משתתפים בתהליכים פיזיולוגיים רבים ובהם הולכה עצבית, התכווצות שרירים והרפייתם וויסות תפקודי הלב. הסידן מסייע גם בייצור מתווכים עצביים כמו סרטונין ואצטילכולין, המשפיעים על מצבו הנפשי של האדם.

כבר הרבה זמן אני שומעת על "סידן אלמוגים". המטפל הסיני שלי המליץ לי על מקור סידן זה (לטענתו החל מגיל 40 חשוב לעזור למאגרי הסידן לא להידלל) וניסיתי לקחת באופן המגיע בשקיות הדומות לשקיות תה אותם ממוססים במים. לא התמדתי בגלל התהליך של הכנת "קנקן הסידן". אבל לסידן המגיע בכמוסות יש יתרון בגלל נוחות הצריכה היומית העוזרת להתמיד בלקיחת התוסף.

 סידן אלמוגים

חברת תוספי התזונה האמריקאית NOW,  מהמובילות בעולם בשוק תוספי התזונה (המשווקת בארץ ע"י חברת "מרשל"), מייצרת "סידן אלמוגים" CORAL CALCUME, תוסף תזונה המופק מאלמוגי ים המצויים סביב האי אוקינאווה (דרומית מזרחית ליפן).

הרוקח עומר פורת מחברת "מרשל" הסביר, כי במחקר שנערך ביפן בשנת 1900, אשר בדק את איכות החיים הטובה של תושבי האי אוקינאווה, הנהנים מבריאות טובה ומאחוז נמוך של מחלות כרוניות, התברר, בין השאר, שהתושבים משתמשים במים המקומיים העשירים במינרלים ובסידן אלמוגים. מחקרים הראו כי האלמוג, הנוצר בתהליך התאבנות טבעי במי האוקיאנוס, עשיר בסידן ובעוד עשרות מינרלים כמו מגנזיום, אשלגן ויסודות קורט, התורמים לספיגה טובה יותר של הסידן שבאלמוג במעיים, בהשוואה לסידן ממקורות אחרים.

קורל קלציום

כשר פרווה בהשגחת הרב א. רלב"ג, ארה"ב (K).

להשיג ברשתות הטבע והפארם, בבתי הטבע ובבתי המרקחת המובחרים.

  • המידע לעיל אינו בגדר התווייה רפואית או המלצה טיפולית. בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא המטפל.
לילך
בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא ♥ בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק "אמא טבע".