סיגריה אלקטרונית מזיקה או לא?

 

מדי כמה חודשים, מודיעים לנו על עליית מחירי הסיגריות. המעשנים שבינינו נושכים שפתיים אך ממשיכים לרכוש בכל זאת סיגריות, הבעיה היא כי הם אינם יכולים להפסיק . אם משרד הבריאות היה מאשר, אולי כתחליף לסיריה הרגילה, הם היו רוכשים סיגריה אלקטרונית. ללא ספק סיגריה אלקטרונית, היא פחות מזיקה, אבל משרד הבריאות, אוסר יבוא של סיגריות אלקטרוניות. מגינתנו חכמה על חלשים והיא מעלה מחירים ומטילה מיסים על מוצרים בשימוש של אנשים רבים שרובם ממצב סוציו אקונומי נמוך. מי שמשפיע מאחורי הקלעים, הן חברות הסיגריות שהן מונופול וחביבות על הממשלה בשל המסים שהם מפרישים לממשלה.

ijoy-rdta-box-200w-510x541

 גם בארה"ב לאחר שארגון הבריאות FDA, נכנע להפצת הסיגריות האלקטרוניות בארה"ב, מנהל משרד הבריאות האמריקאי, לעומת זאת, משרד הבריאות בישראל, הפיץ הודעה לעיתונות שאין מקרים שמאפשרים להוכיח את יעילות השימוש בסיגריה אלקטרונית. משרד הבריאות, עוד טוען, כי בחלק מהבדיקות שהם ביצעו בסיגריות אלקטרוניות, קיימים חומרים מסוכנים שחלק מהם אף מסרטנים.

הוכח כי בסיגריה אלקטרונית יש 43 חומרים מסרטנים

 

למרות שבסיגריה רגילה יש 43 חומרים מסרטנים, ישנן סיגריות אלקטרוניות שמכילות בחלקן כמות מזערית של ניקוטין נקי בניגוד לטבק שמעורבב עם חומרים כימיים אחרים ובכל זאת הן עדייו משווקות ברחבי העולם. ניתן לראות כי ישנן סיגריות אלקטרוניות שאינן מכילות אף ניקוטין כי אם טעמים שונים שאינם מכילים ניקוטין למי שנמצא כבר בשלב הגמילה והפחית לחלוטין, גם את הכמות המזערית של הניקוטין בכדי להיגמל. לאחר שהוכח מדעית על כמות החומרים המסוכנים בסיגריות{43 במספר} האם הוזכר אילו חומרים מסרטנים קיימים בסיגריה האלקטרונית שהיא הרבה יותר נקייה מבחינת החומרים שנמצאים במחסנית האידוי?

אז השאלה אם הסיגריה האלקטרונית מזיקה או לא, כבר ניתן לראות כי מה שמזיק יותר היא כמובן הסיגריה הרגילה.  ישנה שאלה נוספת שיש לשאול, כאשר משרד הבריאות אף פרסם, כי הסיגריות האלקטרוניות והמחסניות שלהן, מיוצרות בתנאי יצור בעיתים ללא בקרת איכות מסודרת תנאי ייצור ירודים. לבטח ראיתם הרבה מחקרים מדעיים, לגבי מה הסיגריות הרגילות מכילות: עטרן, רעלים מסוכנים מאוד וטבק שאינו נקי.. אם ישנה בקרת איכות על סיגריות שהוכח כי הן מסרטנות בשל מה שהן מכילות התשובה היא כבר בידכם.

אין חכם כבעל ניסיון- חוות הדעת של המשתמשים בסיגריה האלקטרונית

אם עישנתם בעבר סיגריות או שאתם עדיים מעשנים היום, מי אינו מכיר את שיעול הבוקר שמלא ליחה וניקוטין? מי שכבר החליט להיגמל מהעישון והוא מעשן סיגריה אלקטרונית, מעיד כי שיעולים אלה כבר נעלמו וקל להם בהרבה יותר לנשום. ראשית בעישון הרגיל קיימים המעשנים הפאסיביים, אלה שנמצאים בסביבה ונושמים את הניקוטין והחומרים הרעילים בסיגריה הרגילה ואילו בסיגריה האלקטרונית, ניתן לעשן אותה גם במקומות הציבוריים, מה שמוכיח כי היא אינה מזיקה לסביבה.

קידום ישיר
הכי חדש! הכי עדכני! והכי מעניין, חדשות קידום ישיר מהשטח. קראו מדריכים, טיפים וכתבות מעניינות על כל התחומים המעניינים ביותר. יש לכם רעיון לכתבה? נשמח לשמוע ולפרסם!, צרו קשר באתר הבית של קידום ישיר.