סטראואידים חלק ב'

חלק ב'- סטראואידים-ומתכון בריא שיספק את הצורך במתוק.

בחורה עם מחשב נייד

בשיעור הראשון שלי ברפואה סינית  לימדה אותנו  המורה  שאם ישנו דימום מסיבי, לא להתעסק בניסיון למצוא/לשחזר  את הנקודה שעוצרת את הדימום, אלא למצוא את הטלפון או המפתחות של האוטו. ולמה אני מספרת לכם את זה? מהסיבה הפשוטה שבמקרה של התקף, במיוחד אלו של העיינים והאוזנים, לא למצוא תחליפי פלאים שעוצרים את ההתקף, אלא להגיע למרפאה הנוירולוגית או למיון.  אני לא אוהבת סטרואידים ועוד לא פגשתי אחד שיש לו מחשבות חביבות/נחמדות או סוג של געגועים  אליהם. אני דוחה את ההליכה למיון עד שגוררים אותי לשם ובכל זאת מציעה לכם למצוא את המפתחות של המכונית לפחות…

תופעות לוואי –
סטרואידים הינם חומר חזק הרבה יותר מאנטיביוטיקה. יודעים מה הסטרואידים עושים (במקרה של חולי טרשת מטפלים בדלקת במוח /עמוד השידרה ). חלק מתופעות הלוואי ידועות וחלקן לא.
תופעות לוואי קצרות מועד-
עליה בערכי הסוכר – זו הסיבה שלוקחים מדדי סוכר פעם ביום מינימום, וחייבים להימנע כמה שיותר מפחמימות פשוטות וסוכרים. יש לי חברה שבעקבות הסטרואידים כיום גם חולה בסוכרת.
טעם של מתכת בפה.
חוסר תאבון/עודף תאבון -בעיקר למתוק.

נדודי שינה עד היפר הקטיביות וחוסר מנוחה – וזו אחת הסיבות שנוטלים בבוקר סטרואידים. הסיבה הנוספת היא שאם ישנם בעיות עם הסטרואידים, ישנו צוות רפואי גדול  שזמין.
התנפחויות (בעיקר בפנים, לחיים אדמדמות ,בטן )- אלו נוזלים שירדו בתנאי שעמדת בפיתוי ולא אכלת  מתוק או מלוח.
התהפכויות של  הבטן-לקחת לוסק  ( =אומפרדקס) ואצידופילוס(= פרביוטיקה) , גם שקדים לא קלוים עוזרים לבחילות ומכילים מגנזיום (טוב לשרירים) .
החמרה – בימים שלוקחים כמויות גדולות של סטרואידים  ישנה הטבה,  אח"כ ישנה החמרה- זוהי ירידה לצורך עלייה. ישנם כאלו שיעידו שנכנסו בריאים ויצאו חולים.
תופעות לוואי לטווח הארוך:
אוסטופורוזיס(דילדול של מסאת העצם) – יש לקחת סידן והרבה וגם ויטמין די שיעזור בספגיה של הסידן .
התנפחות שהיתה נוזלים והפכה לשומן (בעקבות אכילת   מלח וסוכר ופחממות )
עייפות מצד אחד של הסקאלה ומהצד השני  עירנות מעצבנת, כמעין היפר אקטיביות, חוסר מנוחה- הסטרואידים מעוררים, מצד אחד,  ומנגד הגוף חייב מנוחה. זו הסיבה שלוקחים כדורי שינה. חייבים לנוח ולישון כמו שצריך .
חוסר ריכוז- ישנם כאלו שזה בילבול קל ואחרים יחד עם זה מלווה אותם חוסר יכולת לנהוג (לי לוקח קרוב לחודש לחזור לנהוג).
דלקות בדרכי השתן/ קנדידה- לוקח להם זמן להתפתח אך מי שרגיש זה מגיע.

טישטוש בראיה בעיקר בלילה בנהיגה / רגישות לאורות מכוניות.

ציוד הכרחי  לימי הסטרואידים
אני מתאשפזת ולא לוקחת כדורי שינה שמחולקים ולכן מצטיידת בבקבוק של פרחי באך שרוקחים לי ( זה לא הפתרון האולטמטיבי אך במקרה שלי זה פתרון  מספיק טוב).
לבטן-בנוסף ללוסק, שמחולק לפני מתן  הסטרואידים,  אני מביאה   אצידופילוס שעשיר בחיידקים ידידותים ;לוקחת 2 קפסולות פעמים ביום
סידן-למיזעור האוסטופורוסיז ( יחד עם ויטמין D)
מגנזיום anti leg
דפי צביעה (של ילדים) ועפרונות צבעונים.  את הדפים מורידה מהאינטרנט- הצביעה גם מרכזת מפקסת ,מעבירה זמנים,  כיוון שמדובר על  גופים גדולים שקל לצבוע בזמן התקף- האחיזה והצביעה  בזמן התקף היא קשה  לכן חשוב לשמור על מיומנויות.
נייד וכבל הטענה.
תחתונים והרבה( ישנם התקפים שישנם פספוסים בנושא הסוגרים).

מה הלאה?
חובה לקבל הפניה מרופא המשפחה לקביעת תור לפיזיותרפיה ואם צריך גם לריפוי בעיסוק. ואם עדין לא יוצאים מהבית יש בכל קופה מחלקה של טיפולי בית שמגיעים עד לבית (בכללית יחידת שקד).

מתכון מתוק מתוק ובריא .
אני טיפוס של  מלוח,
בג'ננה של הסטרואידים אני מחפשת משהו מתוק להחריד.
את המתכון הבא חברה הכינה לי והקפאתי. כל יום לקחתי  שלושה כדורים… עד יעבור "זעם".  המתכון כדורי תמרים וטחינה  לקוח מתוך  סודות מתוקים של קרין גורן .

חומרים
לכדורים:
1  ממרח תמרים (בוואקום – דגש של חברה שלי)
1/2 כוס טחינה גולמית
1/4 כוס סילאן או דבש
2 כוסות שקדים ואגוזים לא קלויים קצוצים
לקישוט:
קוקוס
אגוזים קצוצים
שומשום

אופן ההכנה
מערבבים בקערה ממרח תמרים, טחינה וסילאן.
מוסיפים את האגוזים והשקדים ומערבבים ומגלגלים לכדורים.
מגלגלים כל כדור בקערית עם אחד הקישוטים ומניחים במגש.
שומרים במקרר עד ההגשה.

(כל הכתוב בפוסט זה הינו מנסיוני ומהידע האישי שלי בלבד! הכתוב פה אינו מהווה תחליף  לביקור אצל הרופא המטפל).

שוש גולן
בשנת 2005 עם שני זעטוטים, מישרה כמטפלת ברפואה משלימה, ובעל שראה את שדה התעופה יותר מאשר את הבית... פתאום באמצע שום מקום הוגדרתי כחולה בטרשת נפוצה. אני ?! חולה?! ומה זו המחלה הזו.