סחרור ההלוואות

בחורה עם מחשב נייד

הלוואות מקיפות אותנו בכל מקום! תחת כל עץ רענן עומד מישהו שממש רוצה לתת לנו כסף!

חברות כרטיסי אשראי, רשתות שיווק, בנקים, חברות ביטוח ומה לא.

הפכנו לחברה שמכורה לאשראי. רוצים הכל עכשיו ומייד.

אנחנו מסתכלים מסביב ורואים שכולם טסים לחו"ל פעמיים בשנה (לפחות), טסים עם הילדים באוגוסט – הבן שלי בן ה6 כבר ביקש לטוס לחוץ לארץ כמו חבריו בגן.

רואים את השכנה שנוסעת על ג'יפ חדש, כולם מעלים סטורי באינסטגרם מהמסעדות הכי שוות וחדשות ונראה כאילו כל העולם חוגג. ואז אנחנו מסתכלים על עצמנו ולא מבינים איך זה קורה.

הרי אתם עובדים ומרוויחים יפה, יש לכם בית נחמד עם משכנתא, משתדלים לחסוך אבל לא תמיד זה אפשרי, משלמים על מסגרות לילדים, ובכלל החיים השוטפים יקרים מאוד.

מאוד קל להתפתות להלוואות שמציעים לנו, לעיתים זה דורש 3 לחיצות כפתור והופה, הכסף בחשבון.

אבל האם אנחנו נותנים את הדעת באמת למשמעות של ההלוואות האלה? האם אנחנו בודקים בכלל מה הריבית? כמה זה עולה לנו? איך זה משפיע על התזרים החודשי שלנו?

בדרך כלל הלוואות כאלה הינן לתקופה קצרה ככה שההחזרים החודשיים יהיו יחסית גבוהים (תלוי בגובה ההלוואה). מצד שני לעיתים יכולים לפתות אותנו בהחזר חודשי נמוך לסכום הלוואה נמוך בפריסה ארוכה מדיי.

בואי נגלה לכם סוד- יש לכם עוד הלוואה שאתם לא לוקחים בחשבון כל חודש והיא יושבת בכרטיס האשראי שלכם- נכון, כל גיהוץ של כרטיס האשראי הוא סוג של הלוואה. אני קונה עכשיו ומשלמת עוד חודש. לכן זה אשראי שמתגלגל מחודש לחודש, ואם מחלקים לתשלומים אז עוד יותר.

 

אז איך יוצאים מהסחרור הזה?

יש מפסר פתרונות

קודם כל צריך לעשות שינוי בצורת המחשבה שלנו ובהתנהגות הצרכנית שלנו. מיפוי יסודי של כל ההכנסות וההוצאות שלנו על מנת לראות כמה באמת אנחנו מוציאים בחודש וזיהוי התחומים הקשים לנו יותר (מזון, בילויים, ביגוד וכו').

הוצאות גדולות ידועות מראש יש צורך לתכנן- לדוגמה אנחנו יודעים מראש שחודש אוגוסט יגיע ואיתו ההוצאות לקייטנות, אם ניערך מראש בתחילת השנה ונשים כל חודש 200 ש"ח בצד, נגיע לחודש אוגוסט עם סכום כסף שיאפשר לנו לעבור את החודש בקלות.

אירוע משמח במשפחה- גם כאן לרב אנחנו יודעים את התאריך הרבה לפני שהוא מתקיים ויכולים להיערך מראש ולא להיות מופתעים.

 

אם כבר נכנסתם לסחרור של הלוואות יש דרך לצאת ממנו, באמצעות איחוד ההלוואות לתוך המשכנתא והקטנת ההחזרים החודשיים.

אני מזמינה אתכם לאתגר את עצמכם ולחשוב איך אתם יכולים לשפר את מצבכם הכלכלי ולא לשקוע בתוך סחרור ההלוואות.

קוני יצחקי

יועצת משכנתאות מוסמכת

בעלת חברת "המשכנתא הטובה"