סוהם – מותג כלי מיטה יוקרתי און ליין

אנחנו מבלים כשליש מחיינו במיטה. בעינינו, זו סיבה מספיק טובה על מנת להתייחס למיטה, למזרן, לכרית, לשמיכה ולמצעים ברצינות יתר. ברגע שניסיתי את כלי המיטה של המותג סוהם, שהינם 100% כותנה איכותית, היה לי ברור שיהיה לי קשה מאד לחזור לסדינים של פעם, הצבעוניים מידי והאיכותיים פחות.

אנחנו מבלים כשליש מחיינו במיטה. בעינינו, זו סיבה מספיק טובה על מנת להתייחס למיטה, למזרן, לכרית, לשמיכה ולמצעים ברצינות יתר. ברגע שניסיתי את כלי המיטה של המותג סוהם, שהינם 100% כותנה איכותית, היה לי ברור שיהיה לי קשה מאד לחזור לסדינים של פעם, הצבעוניים מידי והאיכותיים פחות.

סדין 9

סוהם הינה חברה ישראלית כחול-לבן, שהביאה לישראל את המהפכה הצרכנית האינטרנטית בתחום הטקסטיל לבית, וגם אימצה מספר מודלים שיווקיים חדשניים:

  1. ניתן להזמין  באתר שלהם, בו מופיעים כל הדגמים והצבעים, והמוצר מגיע אליך ישר לביתך.
  2. ניתן לקבל את המוצר ל-90 ימי ניסיון בכל רכישה, ואם אינכם מרוצים מכל סיבה שהיא, החברה אוספת אותו מכם ומחזירה לכם את מלוא כספכם, או שתחליף לכם במוצר בעל ערך זהה לפי בחירתכם.
  3. ללקוחות יש אפשרות בחירה בין מספר גדלים של מיטה ומזרון, ולכל גודל ניתן להתאים את כלי מיטה המדויקים עבורו.

חייבת לציין שמותג לכלי מיטה עם שיטת שיווק ייחודית ומפנקת שכזו , אני עדיין לא פגשתי.

אלון - סדין 1

ב"סוהם" קיימים 2 סוגי בדים במצעים:  סאטן ופֶּרְקָל שהינם סוגי אריגה שונים, מהם נוצרים מצעים בעלי תכונות שונות:

  1. אריגת פֶּרְקָל: הינה אריגת שתי וערב קלאסית בצפיפות חוטים של מעל 200. בזכות אריגתם, מצעי פֶּרְקָל מאווררים מאוד, מה שהופך אותם לעמידים מאוד ולנעימים במיוחד לאנשים הסובלים מהתחממות בלילה.
  2. אריגת סאטן: הינה אריגה בה החוט מושחל מעל ארבעה חוטים בכל פעם. אריגת הסאטן צפופה יותר, עם פני שטח רחבים ואחידים יותר, מה שמוסיף לבד רכות וברק טבעי. בדי סאטן מכותנה ארוכת סיבים מאווררים ועמידים אף הם, ומתאימים לכל העונות, אך נהנים ממגע רך ומלטף בצורה יוצאת מן הכלל, לעומת המגע הפריך של מצעי הפרקל.

סדין 2

פנינו ליועצי המותג "סוהם", לקבל תשובות למספר שאלות חשובות בעולם המצעים:

מצעים – מומלץ רק מכותנה 100%:

כותנה איכותית היא חומר מושלם למצעים. היא רכה, מאווררת ועמידה. אבל מתברר שיש כותנה ויש כותנה: כותנה מצרית עדיפה על כותנה רגילה. כותנה מצרית היא ידועה גם ככותנה ארוכת סיבים. מקורה ביבשת אמריקה, שם טופחה והושבחה במשך עידנים. לפני כמאתיים שנים היא הובאה למצרים העות'מנית, גודלה בהצלחה רבה ויוצאה לכל העולם, על כן כך זכתה לשמה.

מחירה של כותנה זו לרוב כפול או יותר מכותנה רגילה, אך היא נותנת תמורה בכך שהיא רכה יותר, יש לה ברק טבעי ויכולת עמידות לאורך שנים. בשונה מבדים מעודנים אחרים, כמו משי או פשתן, בדים העשויים מכותנה ארוכת סיבים ניתנים לכביסה במכונה.

הוספת סיבי פוליאסטר מרמזת לרוב על איכות ירודה של כותנה, שכן הפוליאסטר משפר מאוד את עמידות הבד, אך המצעים הם גם פחות נעימים, פחות נושמים, מגבירים הזעת לילה ופולטים מיקרו-פלסטיקים בכל כביסה.

סדין 3

האם הצבע עלול לרדת בכביסה?

האמת שכן, אבל במצעים איכותיים אין סכנה לדליפת צבע בכביסה. לכן מומלץ לבדוק את הוראות הכביסה ולוודא שאין אזהרה מפני דליפת צבע בכביסה, היכולה להעיד על בד מאיכות נמוכה.

איך לכבס מצעים?

מומלץ לכבס מצעים בנפרד מכביסה אחרת, בחום נמוך של 30-40 מעלות. מצעים איכותיים אינם זקוקים למרכך כביסה בשביל רכות, לכן מומלץ להימנע ממרככים כימיקליים. אם המצעים איכותיים, אין מניעה לכבס מצעים לבנים ביחד עם צבעוניים.  עם זאת, מכיוון שיש בארץ גם מצעים מיובאים באיכות נמוכה, מומלץ לבדוק בהוראות הכביסה של כל יצרן, כדי לוודא שאין סכנה לזליגת צבע.

הגורם העיקרי להיווצרות קמטים בכביסה – סחיטה חזקה במכונה. על מנת להימנע מקמטים, עדיף לכוון את הסחיטה למהירות נמוכה. מומלץ לייבש מצעים בתליה על חוט. עשר דקות במייבש על חום נמוך לפני התלייה, מפחיתה עוד יותר את הקמטים.

סדין 4

מהם הטרנדים כיום בעיצוב חדר המיטות?

בעבר, הנטייה בישראל היתה להשתמש במצעים בהדפסים בולטים וצבעוניים. בשנים האחרונות ניכר שישראל חוברת לטרנד העולמי בעיצוב מצעים, עם צבעים מלאים והדפסים אלגנטיים ומעודנים שהם המבוקשים ביותר. על מנת להוסיף עניין וצבע לחדר השינה, מומלץ לרכוש מספר סטים בגוונים מלאים שונים, אך המתאימים אחד לשני, ובכל כביסה לגוון בין צבעי הסדין והציפות/ציפיות.

אין ספק שמצעי סוהם הינם לחלוטין עולם שונה של מצעים, אותו אנו רגילים לראות בכל בית. איכות המצעים, והייחודיות של הצבעים האחידים של הקולקציה, נותנת הרגשה של יוקרה שאיננו רגילים לה בישראל, והיא כולה תוצרת כחול-לבן. אכן גאווה לאומית.

סדין 8

מחירים לדוגמא: מצעים מכותנה ארוכת סיבים, צפיפות 500, אריגת סאטן – החל מ- 118.00 ₪ עד- 619.00 ₪

אתר המותג: https://soham.co.il/