סודות המחול

המלצה: "סוד האינסוף של נועה" – מופע מחול לא שגרתי שחושף את הילדים למושגים מדעיים באמצעות תנועה, מוזיקה ורקדנים קופצניים

אני אוהבת לראות מופעי תרבות, כמו: מחול והצגות תיאטרון מאז שהייתי ממש קטנה והעברתי את האהבה הזו לבנות שלי. חשפתי אותן לעולם הקסום הזה כבר כשהיו בנות פחות משנה וחצי. אני אוהבת לגוון את סגנון המופעים ושמחה כל פעם לגלות יחד איתן את הדרכים המיוחדות, שבחרו האומנים להציג נושא מסויים או להעביר מסר כזה או אחר.

סוד האינסוף של נועה

בילינו בוקר של בנות בבכורה של המופע החדש – "סוד האינסוף של נועה". מופע מחול לא שגרתי, שמשלב מחול, תיאטרון, מוסיקה ואפילו קצת הומור. במופע הזה הרקדנים נמצאים חלק גדול מהזמן בתוך כדור בועה ענקי, שאיתו הם מתגלגלים מצד לצד ומאפשר להם אפילו לשלב קצת אקרובטיקה. היו לא מעט פעמים שהחזקתי להם אצבעות שיצליחו לקפוץ לתוך החלל שנמצא במרכז הבועה.
promo_long
המופע מתחיל עם מיקרוסקופ ענק שמתגלגל למרכז הבמה ובהמשך מספר את סיפורה של נועה, שאוהבת לחקור את העולם מבעד למיקרוסקופ ונשאבת אל הקסם שהיא מגלה דרכו – עולם החלקיקים. היא כותבת לעצמה כל מה שהיא רואה, עד שהיא שומעת קול מדבר אליה. היא מנסה להבין מי פונה אליה ואז מגלה עולם חדש ולא מוכר, שכולו עשוי חלקיקים. עולם מלא קסם ומיסתורין. אחרי שהחלקיקים מציגים את עצמם בצורה מצחיקה, היא מחליטה להצטרף למשחק שלהם כדי ללמוד מקרוב על העולם שלהם. בדרך היא לומדת על מושגים מדעיים נוספים, כמו: המפץ הגדול ואינסוף, בצורה מאוד פשוטה וקלה להבנה.

.

צילום עדי עובדיה
צילום: עדי עובדיה

.

במשחק המשותף שלהם נועה לומדת שחלקיקים עוברים מצורה לצורה – או כמו שהם מכנים את התופעה – "מתחלקקים", מתפזרים וחוזרים, מתגלים ומיד נעלמים. ההגדרות וההסברים שלהם מאוד הצחיקו את הבנות וגם כשהיינו בדרך הביתה ודיברנו על המופע, הן לא דילגו על "מתחלקקים". שמחתי לשמוע אותן מדברות על הידע המדעי הנוסף שצברו, בדרך לא שגרתית.

העלילה מתמקדת בהוספת ידע מדעי בדרך משעשעת תוך כדי התזוזה המיוחדת של הרקדנים בתוך בועת הענק. יחד עם זו היו פעמים, שהרגשנו שלושתנו שרצוי היה לגוון את התנועה על הבמה ולשלב עוד מושגים מדעיים או דרכים אחרות, להציג את התחלקות החלקיקים, שחזרה על עצמה.

שורה תחתונה: מופע מחול, מיוחד ואחר, שמשלב מדע ואומנות, הומור וסקרנות ומוכיח שיש המון דרכים יצירתיות ללמוד על הקורה סביבנו.