סוגרים שנה!!!

20151225_144218~2 (2)

סוף שנה, גם אם היא לועזית, זו הזדמנות נהדרת לחשבון נפש ולקביעת יעדים חדשים.
החיים שלנו, כמו מלתחה, עבודה, זוגיות ועוד, הם דבר שצריך לתחזק ולרענן. השעמום והשגרה שסוחפת אותנו למערבולת של אדישות אינם טובים לאף אחד. בטח שלא לי 😉

אז לרגל השנה החדשה, שתבוא עלינו לטובה, החלטתי שיחד איתכם הקוראים הנאמנים שלי, אפשר להחליט על יעדים חדשים.
אתם בטח חושבים לעצמכם, יופי, זה החלק הקל, אבל איך עושים את זה?

הכנתי עבורנו רשימה של מטלות:
1. יש לבדוק איזה תחומים בחיים צריכים רענון- האם הזוגיות נכנסה לשגרה? אם אין זוגיות, מה אנחנו עושים כדי לקדם נושא זה? האם בעבודה אנחנו מאבדים עניין או מתקדמים?
האם המלתחה שלנו מיושנת ולא מחמיאה או שדוקא הצלחנו "להציץ" הופעות?

2. לאחר שבדקנו מה צריך לשפר ולרענן, צריך לקבוע לעצמנו רשימה לכל תחום עם נקודות לשיפור.

3. איך משפרים???
הצילו….
לכל תחום יש פתרון, לא לדאוג!!!

אני אגע במספר תחומים שבדרך כלל חוזרים על עצמם:

* זוגיות- נכנסתם לשגרה? הגיע הזמן לשוברי שגרה! תמצאו תחביבים משותפים (אין כמו חוויות משותפות כדי ליצור קרבה ועניין), תטיילו- בארץ ובעולם, לפי יכולתכם, תקבעו לכם דייט שבועי שהוא רק של שניכם (רצוי שיהיה רומנטי….).

* עבודה- אתם מרגישים ששגרת העבודה והמטלות משמימה אתכם? אז תחפשו כיצד להשתפר! אף אחד לא יעשה זאת עבורכם.תבקשו לצאת להשתלמויות, ימי עיון וקורסי העשרה. הקפידו לישם את מה שלמדתם, כך גם יעריכו אתכם יותר וכך גם תוכלו לבקש צאת לעוד השתלמויות…

* מלתחה- אתם פותחים את הארון ומגלים שדי נמאס לכם, הבגדים יצאו מהאופנה, חלקים דהויים וחלקם עם חורים וכתמים. זה הזמן לעשות סדר בארון!!! יש להוציא את כל הבגדים שלא מחמיאים לכם ונראים רע. אין צורך במסע קניות מטורף, מספיקים בהחלט מספר פריטים טובים שאותם ניתן לשלב.
מוזמנים לקרוא פוסטים שלי בבלוג בנושא סטיילינג ולישם  וכמובן לפנות אלי, ואשמח לעזור…

*בריאות- רבים מאיתנו שואפים לנהל אורח חיים בריא,להרגיש נמרצים יותר, מלאי אנרגיות ועם כושר גופני טוב יותר.מה אנחנו עושים בשביל זה?
חלקנו משתדלים לאכול קצת יותר בריא, חלקנו נרשם לחדר כושר (לא תמיד מגיע…), חלקנו עושה הליכות בשעות בין הערביים וחלקנו לא עושה כלום.
בואו נתחיל בדברים הכי בסיסיים:
1. לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום. מים ולא מיץ או כל משקה ממותק אחר.המים עוזרים לנו "לנקות" את הגוף.
2. לאכול מסודר- כל 3-4 שעות ארוחות קלות. לא צריך "להתפוצץ" בסוף כל ארוחה.
3. הקפידו לכלול כמה שיותר צבעים של פירות וירקות בתפריט היומי, ככל שיהיו יותר צבעים, כך תדעו שאתם אוכלים מגוון עשיר יותר של ויטמינים ומינרלים.
4. החלטתם להתחיל להתאמן- תתחילו בהדרגה. אם תתחילו בהתלהבות יתר, אתם עשויים להפצע, לגרום למאמץ יתר ולבסוף גם להפסקת האימונים.
5. אמנו את שרירי הליבה (core). שרירי הליבה הם שרירים עמוקים, מרכזיים, הקרובים ביותר לעמוד השדרה ותפקידם הוא לתת תמיכה יציבה ואיתנה למרכז הגוף. אימון, תרגול וחיזוק שרירי הליבה מסייעים לשיפור התנועות הפונקציונליות בחיי היומיום ובפעילות גופנית בכלל.
6. חשוב להקפיד על פעילות גופנית לפחות 3 פעמים בשבוע, מינימום 20-30 דקות. לא חייבים שהאימון יהיה ארוך, אך איכותי.
7. חשוב לישון טוב בלילה, לתת לגוף זמן התאוששות מהיום. הרצוי לאדם מבוגר הינו בין 7-8 שעות בלילה.

היריעה קצרה מלהכיל את כל התחומים ואת כל הנקודות לשיפור. תמיד אפשר להעזר בחברנו GOOGLE כדי לקרוא וללמוד כיצד להשתפר. כמובן שלפעמים כדאי ומומלץ גם לפנות לאנשי מקצוע….

מאחלת לכולנו שנה אזרחית טובה, מוצלחת ופורה :-)

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)