סוגי עצים שונים להסקה

בחורה עם מחשב נייד

 מעת לעת חוזרים אלינו טרנדים ישנים וטובים, בכל תחומי החיים. אחד מהטרנדים שחזרו בגדול בשנים האחרונות, הוא הסקה וחימום הבית באמצעות סוגי עצים שונים להסקה. מהן הדרכים המקובלות כיום לחימום הבית? מה היתרונות של חימום הבית באמצעות עצים להסקה, על פני כל סוג אחר של אמצעי חימום? אילו סוגי עצים לצורך הסקה קיימים בשוק? כל התשובות – בהמשך המאמר.

עצים להסקה דגמי 2018 חדשים - חם בבית
עצים להסקה דגמי 2018 חדשים – חם בבית

כל הדרכים לחמם את הבית

אף שמדינת ישראל איננה משופעת במשקעים ובימים קרים, הרי עדיין החורף עשוי להיות קר וסוער. באזורים רבים בישראל עדויה הטמפרטורה בלילה לרדת מאד, מה שמחייב . מבין כל צורות החימום המוכרות, משפחות רבות בוחרות לחמם את מעונן באמצעות קמין או אח בוערת. הסיבה לכך היא, שמעבר לטמפרטורה הנוחה בבית, מעורר האח רגש של שקט נפשי ואיכות חיים, שלא ניתן למצוא בשום מכשיר או ריהוט אחר בבית.

חימום בעזרת עץ להסקה, יכולים להתבצע בשני אופנים עיקריים: באמצעות אח, או באמצעות קמין. האח הוא אזור חימום פתוח, עשוי מלבנים. היתרון הגדול של האח טמון באווירה שהיא יוצרת ובחימום האיכותי של האוויר בחדר שבו היא ממוקמת, ואפילו בחדרים הסמוכים. ואולם חימום באמצעות אח מחייב הקפדה על האיכות של עץ להסקה המושלך לתוכה. אם העץ איננו איכותי, הנזק מתופעות הלוואי של השריפה עלול לעלות על התועלת שבהסקה באמצעות עץ: עשן, ריחות בלתי נעימים ורגישות של חלק מהנוכחים בסביבה.

חימום אינטנסיבי באמצעות קמין לבית

חימום באמצעות קמין עשוי לתת תשובה נאותה לעניין העשן והריח. הקמין הוא תנור עשוי מתכת, הסגור מכל צדדיו. הסגירה של התנור מותירה לעשן הנוצר כתוצאה משריפת עץ הסקה, רק דרך אחת לצאת – באמצעות הארובה. הקמין מקרין את החום החוצה, וכך מחמם את החדר. המבנה של הקמים משדר גם הוא אווירה של רוגע, בדומה לזאת שמשדרת האח הבוערת.

דרכים נוספות לחימום החלל הפנימי בבית הן באמצעות תנורים הפועלים הן באמצעות גז והן באמצעות חשמל. בכל אחד מהמקרים, האווירה הנוצרת שונה מאד מזאת שמשדרים הקמין והאח.

חימום באמצעות עצים להסקה – כל היתרונות

היתרון הגדול של חימום הבית באמצעות עצים להסקה כבר הוזכר לעיל – והוא האווירה הרגועה והשקטה שהוא משרה. יתרון נוסף של השיטה הזאת טמון בחיסכון הכספי, בעיקר אם משווים אותה לחימום בעזרת מזגן. אף שעל פניו מדובר בהוצאה מכובדת, הרי שאם קונים וצורכים את העצים הנכונים להסקה, ההוצאה, בסיכומו של עניין, הרבה פחות נוראה ממה שניתן לחשוב.

סוגים שונים של עצים להסקה

בישראל, כמו גם בשאר העולם, ישנו מגוון רחב של סוגי עצים המיועדים להסקה. עם סוגי העצים כאמור ניתן למנות את האיקליפטוס, שהובא לארץ בתחילת המאה העשרים, ואת עץ הזית הוותיק והטוב. בנוסף, גם עצי הדרים מסוגים שונים משמשים להסקה, אבל לא תמיד ניתן למצוא אותם. עצים כאלה נמצאים בשוק אך ורק במקרה שבו נכרת פרדס, או שעצי פרי קרסו מסיבות שונות. (פגעי רוח, מזג אוויר).

כאמור, ישנם הבדלים באיכות ההסקה, באיכות ובטיב הריח, כמו גם בזמן ההבערה הממוצע של הסוגים שהשונים. בנוסף, סוג ההסקה גם קובה. הסקה באמצעות אח דורשת הנחת בולי עץ איכותיים יותר, הפולטים מעט עשן ובוערים זמן רב יותר.

אם גם לך דרושים עצים להסקה באח או בקמין, זה המקום הנכון עבורך. המקצוענים של חם בבית מתמחים בנושא מכירת עצים להסקה, וישמחו לסייע לך בבחירת סוג העץ הנכון, בהתאמה לסוג החימום בבית ולהעדפות האישיות שלך. ושל המשפחה. כדאי ליצור קשר כעת וליהנות מהשירותים הטובים ומהעצים האיכותיים שיש לנו להציע.