סוגי החולצות המתאימים להדפסה דיגיטלית

בחורה עם מחשב נייד

הדפסת חולצות היא פרוצדורה שמוכרת לרוב חלקי הציבור כאשר היא נפוצה מימי התיכון ובהמשך גם בסיום קורסים ומסלולים בצבא ולעתים גם במקום העבודה.
על איזו חולצות אפשר להדפיס ומה חשוב לדעת בנושא?
מאמר זה ישים סוף לכל התהיות והשאלות.

ההדפסה הדיגיטלית ששינתה הכול

עד לפני כמה עשורים, הדפסת על חולצות הייתה נדמית כמו פעולה קשה מאוד עד בלתי אפשרית. היה ניתן להדפיס על חולצות אך לא באותה קלות ולא באותה מהירות, ובעיקר לא באותו המחיר. ההדפסה הדיגיטלית היא זו שהביאה את ההדפסה לחנויות צילום רבות והפכה באופן כללי את כל התחום לנגיש מאוד, ולא רק על בדים שונים אלא גם על חומרים אחרים כגון עץ, ניירות מורכבים, זכוכיות, פלסטיק, קרטון וכולה.
חולצות מודפסות הפכו להיות מתנה מושלמת או מזכרת מתוקה וניתן להדפיס על כל סוג.

על אלו חולצות אפשר להדפיס?

  • חולצה מכותנה יכולה להיות מודפסת בלי כל בעיה.
    חולצות אלו יכולות לעבור הדפסה איכותית למדי וניתן לראות זאת ביישום רחב היקף בדמות חולצות בית ספר או חולצות למקומות עבודה מסוימים כאשר ההדפסה לרוב נעשית ברובה בחלק האחורי ובחלק הקדמי ישנו סמל קטן, בעיקר מטעמי עיצוב.
  • חולצת טריקו וחולצת פולו יכולות לעבור הדפסות שונות אם כי על שתיהן ההדפסה תהיה איכותית ומדויקת.
    ההדפסה הדיגיטלית מדויקת מאוד אפילו בתמונה עם פרטים רבים, כאשר איכות ההדפסה עצמה משתנה לפי סוג המכונה וסוג החומרים שבעזרתם מדפיסים ופחות בגלל סוג החולצה.

הדפסה על חולצות דרייפיט

עוד אחת מהחולצות הפופולריות ביותר גם להדפסה וגם באופן כללי היא חולצת דרייפיט.
חולצות אלו עשויות מחומרים סינטטיים כדוגמת פוליאסטר והן מעולות לפעילות ספורטיבית ולכן נפוצות מאוד, כאשר גם ההדפסות עליהן יוצאות בצורה מושלמת למרות הפתחים לנידוף הזיעה. הפתחים אמנם יוצרים מראה שאינו חלק כמו בהדפסה על חולצות כותנה או חולצות עם מרקם אחר שהרווחים קטנים יותר אם כי ההדפסה יכולה להיות איכותית ועמידה לטווח הארוך וככל שאיכות החולצה תהיה גבוהה יותר כך גם ההדפסה תהיה נקייה ומעוצבת יותר.