סוגי גשרים לשיניים ודרך הטיפול בהם

בחורה עם מחשב נייד

יישור שיניים בשיטת הקוביות

השיטה הנפוצה והמוכרת ביותר ליישור שיניים היא שיטת הגשר בשיניים שידועה גם כשיטת הקוביות. בשיטה זו יש צורך להדביק קובייה קטנה לכל שן, בדבק חזק שלא יורד בכלל עד אשר מסירים אותו על ידי רופא השיניים בתום הטיפול, כאשר בין הקוביות הללו מעבירים חוט מתכת. חוט המתכת למעשה מותח את השיניים ודוחף אותן עד אשר הן יתיישרו. שיטה זו כמו כל שיטה אחרת מבוססת על זמן רב, כאשר אחרי שנה עד שנתיים השיניים אמורות להיות ישרות לחלוטין לפי חוט המתכת. הבעיה בשיטה הזו היא שהיא כואבת מאוד, דורשת תחזוקה רבה ולמעשה לא אסתטית בעליל.

שיטת הקשתיות השקופות

קשתיות שקופות ידועות גם בשמן השני אינויזליין, כאשר שיטה זו ללא ספק עשתה מהפכה שלמה. שיטה זו נקראת כך בגלל שבמהלכה נוצרות קשתיות שקופות שמתאימות בדיוק רב אל החניכיים והשיניים של אותו מטופל, כך שהקשתיות מפעילות לחץ על השיניים במטרה ליישר אותן כעבור זמן מה. היתרון בשיטה זו היא שהקשתיות השקופות שקופות לחלוטין מה שמאפשר אסתטיקה רבה יותר למטופלים. אין צורך להתעצבן בכלל חיוכים מלאים בקוביות מתכתיות, תוכלו לחייך חיוך רחב שיהיה אות והדבר בדיוק גם בתמונות וגם במציאות.

סמכים שקופים או סמכים מחרסינה

טיפול זה הוא אחד הקצרים ביותר ובהם המראה שלכם נשאר נקי מקוביות מתכתיות. שיטה זו נעשית באמצעות סמכים מחרסינה כאשר מדובר על סמכים אסתטיים מאוד שלא מפריעים לחיוך כלל ובקושי נראים. הייחודיות של אותם סמכים היא שהם לא משנים את צבעם במהלך הטיפול, מה שלמעשה משאיר אותם אסתטיים מאוד גם אחרי מספר חודשים ואפילו כעבור שנה. הם משתלבים באופן מושלם עם צבע השיניים כאשר בין הסמכים עובר חוט מתכתי שמצופה בסיליקון, כך שגם הוא לא מפריע בצבעו הבולט. הסמכים השקופים מורכבים על החלק החיצוני של השיניים ולא מפריעים לדיבור ולאכילה. היתרונות של טיפול זה הם המהירות שלו ובעיקר הפחתת הכאב והלחץ שנפוץ ביישור שיניים.

קשתיות שקופות

יישור שיניים לינגואלי

יישור שיניים לינגואלי נקרא גם יישור שינים פנימי, והוא למעשה מבוסס על אותה שיטה נפוצה, שיטת הקוביות. עם זאת בטיפול יישור שיניים זה הקוביות מודבקות בצד הפנימי של השיניים, הצד שאינו נראה. אפשר להבין בקלות רבה מדוע שיטה זו אסתטית במיוחד אך אפשר גם להבין באותה נשימה כי כל שאר החסרונות של יישור שיניים בשיטת גשר הקוביות עדיין מאפיינים את השיטה הזו. יש צורך לנקות אותם והשיטה עצמה יחסית לא נוחה ואפילו כואבת בימים הראשונים, או כאשר מחליפים את החוט המתכתי שמחבר בין הקוביות. שיטה זו נכנסה לעולם בשנות ה-80 אך בשנים האחרונות יש טכניקות טובות יותר ליישום שלה ולכן היא צוברת פופולריות מחדש.

יישור שיניים דמון

שיטת יישור שיניים זו מתבססת על סמכים ננעלים שאין להם גומיות כלל. למעשה שיטה זו מכילה יתרון בולט כיוון שהחיכוך נמוך מאוד והשיניים זזות בצורה איטית מאוד וכמעט לא מורגשת. שיטה זו נחשבת לעדינה יותר כיוון שמשתמשים בה בחוטים רחבים יותר, וכך השיניים זזות באיטיות עד שמגיעים להרחבה הרצויה. בשיניים הטוחנות יש שימוש במתקן קטן שמוצמד לשן בחלק החיצוני שלה, מה שמגביר את ההיגיינה ואת הנוחיות שחשובים מאוד במהלך טיפול יישור שיניים. יש שני סוגים של מערכות דמון, מערכת מתכתית ומערכת מפורצלן. ההבדל הוא האסתטיקה כאשר פורצלן יהיה אסתטי הרבה יותר כיוון שהוא משקף את הצבע המקורי והטבעי של השיניים.