סדנת שף פיצה צעיר

אכילה נכונה אצל ילדים וסדנת שף צעיר למפגשי חברים או למסיבת יום הולדת בדומינו'ס פיצה

בחורה עם מחשב נייד

אני מודה. אני לא קונה אוכל מוכן, לא לוקחת את הבנות שלי לאכול ג'אנק פוד ולא מזמינה הביתה פיצה. הגעתי להחלטה הזאת עוד הרבה לפני שהיו לי ילדים. זה לא אומר שאנחנו לא אוכלים בחוץ לפעמים, אבל כזו אני – מעדיפה לבשל, לדעת מה מכיל האוכל ואיך הוא הוכן ובכלל, את האמת – אוהבת לבשל, לאפות ולארח מעשה ידיי.

אז איך הגעתי לאחה"צ של כיף בדומינו'ס פיצה ? הבנות שלי אוהבות מגיל צעיר לעזור לי במטבח ולהיות שפיות קטנות. ידעתי שהן תשמחנה לקחת חלק בסדנת שף צעיר ולהפוך להיות מאסטריות בהכנת פיצה. לזה התווספה הרצאה של הדיאטנית ורד יפה חאייק, שהסבירה איך אפשר להזמין אוכל מבחוץ מבלי לוותר על הבריאות, וחשבתי שיהיה מעניין לשמוע.

אכילה נכונה אצל ילדים

חשוב לאכול נכון. זו עובדה עבור כל אחד מאיתנו, אבל אצל ילדים אכילה נכונה חשובה כדי להתפתח ולהצליח בלימודים למשל. מה המשמעות של "לאכול נכון ? " – כמה לאכול, מתי לאכול, איפה לאכול, מה לאכול ואיך לאכול. אני לא מתיימרת ללמדכם מה נכון לכם, האם אתם צריכים לעשות שינוי ואם כן – מהו.
אישית, אני תמיד דואגת שהבנות שלי תאכלנה ארוחה מאוזנת, שכוללת פחמימות, חלבונים, שומנים, ירקות (סיבים וויטמינים) ושכולם יהיו מחומרים איכותיים וטריים.
ורד דיברה על מה צריך לאכול בארוחה מאוזנת :

  • פחמימות – אפשר למצוא למשל בלחם, חיטה, שעורה, מיץ וסוכר. הפחמימות הן הדלק של הגוף, שנותנות לו כוח, אבל בדיוק כמו באוטו שאם נשים בו יותר מידי דלק, הדלק ישפך, כך גם בגוף – עודף פחמימות מיותר לגוף.
  • חלבונים – אפשר למצוא למשל בגבינה, בביצה (בעיקר בחלק הלבן הקרוי חלבון).
  • שומנים עם עדיפות לשומן לא רווי – אפשר למצוא בשמן, בזיתים, בגבינה, בקציצות. חשוב לאכול שומנים, אבל לא הרבה ועדיף לצרוך שומן לא רווי, שהוא בריא יותר לגוף ונמצא למשל באבוקדו, בזיתים ובשמן זית.
  • סיבים – אפשר למצוא למשל בפירות, בירקות, באגוזים ובלחם מלא.
  • ויטימינים – אפשר למצוא למשל בפירות ובירקות.
  • סידן – אפשר למצוא למשל בגבינה.
  • ברזל – אפשר למצוא למשל בחלבה ובטחינה. הברזל עוזר לנו לחשוב טוב יותר.

בפיצה אפשר למצוא חלק גדול מהמרכיבים שצריך בארוחה מאוזנת (פחמימות – בצק, חלבונים – גבינת מוצרלה (בריאה יותר מגבינה צהובה רגילה, כי יש בה פחות מלח, פחות שומן והיא פחות מעובדת ומתועשת), שומנים – זיתים, סיבים וויטמינים – עגבניות טריות שמהן עשוי הרוטב). ברור שאין לצרוך פיצה מידי יום, אבל מידי פעם, זו לא בעיה. בכל מקרה, בכל מזון שנבחר – חשוב לבחור את המרכיבים הנכונים ולצרוך הם במידה.
ההפתעה הגדולה ביותר עבורי היתה, שמשולש דומינו'ס פיצה מכיל רק 217 קלוריות (בין היתר בגלל שהפיצה נאפית בתנור על רשתות, ולא בתוך פאן, המכיל שמן רב) וכל תוספת לפיצה מכילה בין 9 ל-20 קלוריות.

סדנת שף הפיצה הצעיר

הילדים השתתפו בסדנת שף הפיצה הצעיר. הסדנה מיועדת לילדים בגילאי 5-10 שנים. בסוף הפעילות כל ילד יוצא עם תעודת "שף פיצה צעיר". הפעילות מיועדת לקבוצות ילדים בלבד (מחמישה ומעלה) ובתיאום מראש מול הסניף (מול מנהל הסניף הרלוונטי לכם או במייל mazaltov@dominos.co.il). המחיר לפעילות 30 ₪ לילד.
כמה כיף לראות ילדים מבשלים ונהנים. הילדים קיבלו סינרים כחולים, רחצו ידיים, הפשילו שרוולים והיו מוכנים לעבודה. כל אחד קיבל בצק לרידוד.

כל ילד רידד בידיו את הבצק

מרח רוטב עגבניות

פיזר גבינת מוצרלה

ושם תוספות שהוא אוהב מבין מבחר התוספות הקיים (זיתים / תירס / טונה / גבינת פרמזן / בצל / ועוד)

עכשיו הפיצה מוכנה להכנס לתנור, מחכים כמה דקות והנה היא מוכנה.

כל ילד קיבל קופסה אישית לפיצה ובתוכה הפיצה הכי טעימה, כי הרי זו הפיצה שהוא הכין בעצמו, ויצא מאושר.

תשאלו את אמא של גם בפייסבוק, שם תוכלו לקבל טיפים יומיים