סדנת פשטל דה נאטה בליסבון!

סדנאות בליסבון

אם יש לך אי פעם יצא לכם לבקר בפורטוגל, המאפה פסטל דה נאטה לא צריך הקדמה. פשטל דה נאטה הוא המאפה פורטוגזלי המסורתי האהוב על ידי המקומיים והמבקרים מכל רחבי העולם. פשטל דה בלאם, הוא אחד המקומות המפורסמים ביותר לאכול את המאפה ומחוץ למאפייה כמעט תמיד יש תור שנמשך על הרחוב ליד. אחד מהשפים המקומיים בליסבון, אשר למשפחתו מאפייה ותיקה בעיר, החליט לפתוח את דלתות המאפייה ולמד את המבקרים בסוד המשפחתי על איך להכין פשטל דה נאטה, אמיתי ופריך כמו שצריך. אז מה קורה בסדנת פסטל דה נאטה?

פשטל דה נאטה
פשטל דה נאטה

ראשית, הכרנו זה את זה. זו היתה קבוצה קטנה של אנשים מכל רחבי העולם. כמה מבקרים בליסבון, אחרים גרו כאן זמן מה. אפילו בקבוצה היו בעלי מאפייה סקרן שבחר להשתתף כדי לשפר את כישורי האפייה שלו! השף שהעביר את הסדנ דיבר על ההיסטוריה של פסטל דה נאטה ונתן לנו לטעום כמה מאפים פורטוגזיים מסורתיים בשביל ההתנסות. סקרניים להתחיל ללמוד, לבשנו את הסינרים שלנו ופנינו אל המטבח.

סדנת אפייה בליסבון
סדנת אפייה בליסבון

כולם קיבלו משימה. היינו צוות עובדים יחד והשף היה מאוד קשוב, הוא לא היסס לענות אפילו על השאלות המטופשות ביותר. למדנו על המרכיבים של המתכון, על המדידות והטכניקות, הכל מוסבר ברור ופשוט. אתה יכול להסתבך כמה שאתה רוצה. כמה מאיתנו התבוננו בזמן שאחרים בחרו לעבוד עם הידיים. במהלך תהליך ההכנה, השף סיפר לנו קצת על ההיסטוריה של המאפייה בבעלות משפחתו. המתכון לפשטל דה נאטה נמסר מאם לבת במשך ארבעת הדורות האחרונים במשפחה ונשמר בסוד במשך זמן רב. עם זאת, השף טעם שאין מה להסתיר. "אנחנו כאן כדי לחלוק!" הוא אומר, ומוסיף כמה נפלא לדעת שהמורשת של משפחתו תעבור הלאה.

סדנאות בליסבון
סדנאות בליסבון

בזמן שחיכינו למאפים הפורטוגליים הטעימים שלנו שנאפו, היה לנו זמן לחלוק את החוויות שלנו. זה לא היה קשה כמו כל אחד מאיתנו חשב! או אולי זה היה בשיטות ההוראה המקצועיות של השף? דבר אחד ברור: כשניסינו סוף סוף את הפשטל דה נאטה, זה היה טעים יותר מכל מאפייה אחרת (וסמכו עלינו, ניסינו הרבה מהם). אחרי הסדנה אפילו הצלחנו לקחת כמה מאפים הביתה כדי להשוויץ ולפנק לחברים ולמשפחה!

רוצים להכין פשטל דה נאטה משלכם בליסבון? שלחו לי הודעה ל info@SkillsGorilla.com או לוואטס אפ 050-6666515. לעוד פעילויות בליסבון, אני מזמינה אותכם לבקר באתר שלי SkillsGorilla.com.