סדנת יין מפתיעה ומרתקת בבית איש הענבים

בחורה עם מחשב נייד

למרות שבישראל התפתחה בשנים האחרונות תרבות חדשה, בה כמעט כל בית צורך יין, רבים מאיתנו עדין נחשבים להדיוטות בתחום ומתקשים להבדיל בין אינספור מותגים וזנים של יינות, ובין יין שעולה 50 ש"ח לכזה שעולה 250 ש"ח.

האם פעם שאלתם את עצמכם מדוע ישנם יינות ששווים מגיע לעיתים לאלפי דולרים? האם ניתן לייצר יין לבן מענבים אדומים? איזה יין מתאים לאיזו ארוחה? האם מומלץ לשתות יין אדום כליווי למנה בשרית? ואולי לא..?

על שאלות אלו, ורבות אחרות, ניתן לקבל תשובה בסדנת "צוהר לעולם היין", אותה מעביר חיים גן, מקים חברת "איש הענבים", העוסק 25 שנים ביין ובקידום תעשיית היין הישראלית בארץ ובחו"ל, והוא ללא ספק אורים ותומים בתחום.

הוזמנתי לסדנת יין, לקראת תערוכת היינות הבינלאומית ,TERRAVINO גם היא יוזמה של "איש הענבים", שהתקיימה במלון רמדה בנתניה בין התאריכים 9-12 לפברואר 2015.

בסדנא הייחודית, המהווה מורה נבוכים בעולם היין, למדנו על יין מהבסיס, החל מהיסטוריה ומהגיאוגרפיה, דרך כימיה וביולוגיה- כיצד עושים יין ומה זה טרואר, ועד עניינים יותר מעשיים, כגון כיצד לפתוח בקבוק יין בצורה נכונה, היכן כדאי לקנות יין, איך קוראים תווית יין, כיצד מאפסנים אותו ועוד.

בחלק המעשי של הסדנא טעמנו (והרבה!) מסוגי יין שונים ולמדנו כיצד מזהים את מאפייניו, ריחותיו וטעמיו וכיצד מבדילים בין יין איכותי ליין פחות טוב.

הידעתם כי לאוכל שאנו אוכלים השפעה גדולה על טעם היין? כך לדוגמא, טעמו של היין בפה ישתנה, אם נשתה אותו עם גבינה, עם בשר, או בלי כלום.

אחרי הסדנא כבר קשה "לעבוד עליי" ולמכור לי יין זול במחיר יקר…

בסוף הסדנא שיתף אותנו חיים בטיפים לפתיחה קלה של בקבוקי יין:http://youtu.be/Dj3tcMNV4As

http://youtu.be/Juf1NM0OFQ4

חברת איש הענבים נוסדה על מנת לקדם את תרבות היין בישראל, לסייע ולהציב סטנדרטים של איכות בתחום, ולא פחות חשוב, לסייע למוסדות יין להציע את היינות הטובים ביותר ולצרכני יין למצוא את היינות המתאימים ביותר עבורם. באיש הענבים עובדים יחד עם עסקים בתחום היין כגון יקבים, חנויות יין, מסעדות ובתי מלון במתן יעוץ ובהדרכה לעובדים. הייעוץ ממשיך גם מעבר לעסקים המתפרנסים ישירות מיין ומגיע עד חברות היי טק, הוצאות ספרים ועוד מגוון חברות ועסקים הזקוקים לסיוע בבניית תפריט יין מרשים לאירועים עסקיים.

איש הענבים מפיקה את תחרות היין היוקרתית TERRAVINO, תחרות היין והכהלים החשובה והמוערכת בישראל ובעולם, תחרות הבירות BIRA  ותחרות שמני זית. כל התחרויות נשפטות על ידי מומחים מובהקים בתחומם, על מנת לנסות לקבוע מי הם המובילים בכל ענף לאותה השנה. עוד מפיקה חברת איש הענבים את פסטיבל היין הלבן – WHITE, פסטיבל 'חג היין' ועוד מיזמים רבים ומעניינם בתחום.

באיש הענבים לא עובדים רק מול גופי יין אלא משקיעים רבות בצרכני היין הפרטיים – קטנים כגדולים. כך, מקיימים באיש הענבים טעימות יין מקצועיות לפי נושאים, השקות יינות חדשים ובתים פתוחים (תערוכת יין על פי נושא משתנה)– אליהם ניתן להגיע ולהכיר יינות מרתקים, סיורי יין מודרכים  בארץ ובעולם ועוד.

TERRAVINO 2015

תחרות היינות והכהלים הבינלאומית היחידה בישראל ואחת מבין עשר תחרויות היין החשובות בעולם, יוצאת לדרך זו השנה ה- 9 ברציפות. התחרות, שהפכה זה מכבר לשם דבר בתעשיית היין הבינלאומית והמקומית, נערכת ביוזמת והפקת "איש הענבים" אשר התקיימה השנה בין התאריכים 9-12 בפברואר במלון רמדה בנתניה. לתחרות השנה צפויים להישלח  למעלה מ-700 יינות וכהלים, מ- 40 מדינות ברחבי העולם, ביניהן מעצמות יין מובהקות כמו צרפת, איטליה, ספרד, גרמניה, ארה"ב, ארגנטינה ודרום אפריקה, כל אלה לצד יינות מהתעשייה המקומית. מעל 30 שופטים, טועמי יין מקצועיים, דמויות מפתח בתעשיית היין המקומית והבינלאומית וייננים מובילים ישפטו בתחרות.

התחרות מתנהלת בפיקוח מלא של ארגון היין והגפן הבין ממשלתיO.I.V  TEARRAVINO והיא חלון הראווה של תעשיית היין המקומית לעולם. התחרות תורמת לתדמיתה של ישראל בכלל ולתעשיית היין הישראלית בפרט. לצד היוקרה בהשתתפות בתחרות הבינלאומית, זו הזדמנות מיוחדת במינה למפגש בלתי-אמצעי בין היינות הישראליים והאנשים שמאחוריהם, ובין צמרת ענף היין העולמית.

חיים גן, איש הענבים, מפיק התחרות: "אני שמח לראות שלאחר שנים של מאמץ TEARRAVINO צברה מוניטין והערכה רבה בקרב אנשי תעשיית היין העולמית והישראלית ובקרב חובבי היין בארץ ובעולם. בכך הושגה המטרה ששמתי לפני לקדם את תעשיית היין הישראלית ויוקרתה בעולם. היינות המשתתפים בתחרות השנה מגיעים מעשרות מדינות בעולם, ביניהן המדינות המובילות בתעשיית היין העולמית. זאת אמירה ברורה של הכרה כלל עולמית בתעשיית היין הישראלית כמעצמת יין בפני עצמה. השנה השקענו במיוחד בהבאתם של מספר יינות מיוחדים מצרפת, איטליה ואוסטרליה וכן באיכות השופטים הבינלאומיים והמקומיים כאחד".

כמיטב המסורת, גם השנה תיערך טעימה שכולה זהב (וזהב כפול) –בית פתוח "טועמים זהב"– טעימת היינות הזוכים מתחרות היינות הבינלאומית TERRAVINO.

זו טעימה שתאפשר לגבש את פורטפוליו היין האישי שלכם לשנת 2015 והזדמנות חד פעמית לטעום את מרבית היינות הזוכים בתחרות מהארץ ואף יינות מהעולם שלא ניתן לטעום בשום מקום אחר.

הבית הפתוח יערכו בתאריכים:

יום חמישי | 26.02.15 | בין השעות 18:00-23:00

יום שישי   | 27.02.15 | בין השעות 11:00-17:00

יום שבת  | 28.02.15 | בין השעות 12:00-18:00

עלות כניסה : 100 ₪ ברכישה מוקדמת ו125 ₪ ברכישה מקום.

יינתן זיכוי על סך 35 ש"ח לרכישת יין בהחזרת כוס הטעימה.

לפרטים נוספים לחצו כאן.

לאתר איש הענבים, לפרטים נוספים ומידע על סדנאות, בתים פתוחים, תערוכות וכו' http://www.grape-man.com/