סגנונות לבוש

לכל אדם סגנון לבוש ההולם אותו יותר מאחרים, הופעה שגורמת לו להרגיש שבאמצעותה הוא מביע עצמו בטבעיות, וחזות שמאפשרת לו לחוש ביטחון.
איזה סגנון לבוש יש לך?

סגנונות לבוש
סגנונות לבוש

שלום קוראים וקוראות יקרים!

בפוסט הקודם דברנו על סטייל אישי והבטחתי לכם שאפרט על סגנונות לבוש. כפי שציינתי, לכל אדם סגנון לבוש ההולם אותו יותר מאחרים, הופעה שגורמת לו להרגיש שבאמצעותה הוא מביע עצמו בטבעיות, וחזות שמאפשרת לו לחוש ביטחון.

קיימים 7 סגנונות לבוש בסיסיים הבאים לידי ביטוי בפרטי הלבוש שנבחר, באופן בו נסדר את שיערנו ובאיפור שנעטה על פנינו להשלמת התדמית הרצויה.

להלן 7 סגנונות הלבוש :

1. קלאסי– סגנון זה משלב בין לבוש על אופנתי (בגזרה או חיווט יש קווים נקיים וישרים ,חצאיות בגזרות ישרות, מכנסיים מחוייטים) , איפור סולידי -איפור טבעי ועדין עם גבות וריסים מודגשים ושיער מאורגן ומסודר( שיער אסוף אחורנית בהדיקות, פנים פתוחות), בושם עדין,תכשיטים בעיצוב נקי,למשל יהלום או פנינה, תיקים- קווים נקיים, חומרים עמידים וחזקים צורה גיאומטרית. בדים- בתחושה בדים חלקים, טקסטורות נקיות, עיבודים עדינים. צבעים- קלאסיים, בהירים מאוד או כהים מאוד.נעליים אלגנטיות בעלות עקב בינוני או נמוך.
הטיפוס הקלאסי הוא טיפוס שמרני, המעדיף יחסי אנוש פורמליים.הוא תכליתי ויעיל, מקרין סמכותיות ומקצועיות. הוא אינו מעוניין לבלוט ומעדיף לשמור על מעט ריחוק. הלבוש הקלאסי המחויט משרת היטב את מטרותיו אלה. הן גזרת הבגד והן הצבעים, יהיו מתונים ואחידים. טיפוס זה הוא מהאחרונים לאמץ לעצמו קו אופנה חדש וקישוטים או פריטים מיותרים. התסרוקת מאופקת ומטופחת ומשלימה את המראה הקלאסי.
סגנון קלאסי מקרין סמכותיות, מעמד כלכלי, חברתי ותפקידי גבוה, ויוקרה.
סגנון זה אינו משתנה במהלך השנים.
סגנון זה מתאים לאנשים האוהבים סדר, נקיון ואסתטיקה, בעלי בטחון עצמי.
חשוב לשים לב, שסגנון זה מבגר ועשוי לשעמם. והלובש אותו צריך להיזהר לא להראות שמרן או מבוגר מכפי גילו.אלא אם כן, לבוש זה מיועד לכך.
מראה קלאסי יתאים לסיטואציות רבות וביניהן: ראיונות עבודה/מקומות עבודה ואירועים.

2. סגנון ספורטיבי– סגנון המאופיין בגזרה חופשית, רחבה ומשוחררת. הבדים- מסוגים שונים, כל בד שהתחושה שלו רחבה או גסה (כותנות, ג'ינס, טריקו, פשתן,צמר), בכל הדוגמאות הקיימות. הצבעים יהיו נעימים לעין ולא דרמטיים.
תחת סגנון זה נכנס הלבוש האורבני, לדוגמא: ג'ינס, טי שירט, סניקרס, בגדים נוחים שמשדרים דינמיות. בסגנון זה פעמים רבות משלבים פריטי עור. בהגדרה זו נכללות גם חליפות פשתן.
המייחד סגנון זה הוא טשטוש ההבדל בלבוש בין שני המינים. לכן יהיו יותר מכנסיים ופחות חצאיות.הלבוש יהיה פשוט, הנעליים שטוחות וללא עקב והם ימנעו מאביזרים ומקישוטים בולטים. התסרוקת קצרה או כזו שתשתלב עם ה”מראה הטבעי”, המקנה לטיפוס הספורטיבי חזות צעירה, רעננה ודינאמית.
תכשיטים לרוב מחומרים אלטרנטיביים: עור, בדים, חרוזים. אביזרים יכולים להיות מכל חומר: הרבה תיקי גב, פאוצ'ים ותיקי שק גדולים.
מראה נקי ואסטטי במינימום השקעה. סגנון זה משדר פתיחות, יצירתיות וקלילות.מקרין מרץ ואנרגיה.
נשים בעלות אישיות לבוש ספורטיית אוהבות צבעי יסוד בהירים או צבעים חזקים ועזים.
סגנון זה הוא צעיר ורענן. בניגוד לסגנון הקלאסי, יש לשים לב, שבמקומות עבודה מסויימים סגנון זה אינו הולם.ואף אומר, שלעיתים מי שרוצה להתקדם בעבודה יעדיף לאמץ לעצמו סגנון יותר פורמאלי.

3. קלאסי קל– שילוב של סגנון קלאסי וספורטיבי. משתמשים באלמנטים של הקלאסי. הבדים יותר רכים משל הקלאסי, עם יותר צבעים. לא חשוף מידי ולא צמוד מידי. בדר"כ משתמשים בצבע אחד לאורך כל הלוק.
יכלול בגדים ברמת גימור ובאיכות גבוהה, צבעי שפתיים ועיניים עדינים, ריסים מודגשות ושיער מעוצב בקפידה.
סגנון זה יתאים במצבים בהם אנו רוצות לבלוט בנוכחותנו על פני האחרים, או לחילופין כאשר האירוע עצמו מכתיב קוד לבוש מכובד: קונצרט בישיבה או טקס רשמי.
סגנון זה מתאים לרוב מקומות העבודה ולפעילויות פנאי רבות. הוא אחד הסגנונות הנפוצים ביותר.

4. סגנון דרמטי– גזרה קיצונית, או מאוד רחב או מאוד צר. צבע אחד בלבד או צבעוניות מטורפת. שילוב של פרטי לבוש בצבע שחור וצבעים כהים אחרים אשר לעיתים באים בקונטראסט לגוון עור בהיר או מובהר (ע"י פודרה לבנה), או לחילופין בשימוש בצבעים חמים ונועזים כדוגמת אדום וצהוב.בדים- חלקים, מבריקים, נוצצים ועוד. תכשיטים- גדולים, נוצצים מבריקים.
מאפיין אנשים יצירתיים ואומנים. יש מעט דברים, אך משמעותיים וגדולים. בסגנון זה צריך להזהר מהגזמה.
בא לידי ביטוי באמצעות איפור מודגש באזור העיניים.
נבחר בסגנון הדרמאטי כשאנו במצב רוח נועז, מעוניינים לבלוט כבעלי אמירה בלתי שגרתית ומתכוננים לקראת יציאה למועדון או לפאב.
טיפוס זה ישלב בלבושו אביזרים וקישוטים המושכים תשומת לב מיידית: כפתורים גדולים, אבזמים, חגורות, מחרוזות, כובעים שונים ומשונים וכו’. גם עיצוב השיער יהיה מקור להתבלטות. תסרוקת בלתי שגרתית או בצבעים בלתי שגרתיים ולגברים, שפמים וזקנים בעיצוב מקורי.

5. סקסי – סגנון המשדר מיניות ופיתוי.בדים- מרקם חלק רטוב גמיש-סקסי. קיצוני באופנה. איפור- מודגש, אודם חזק, עיניים מודגשות.
גם בסגנון זה יש להזהר מהגזמה. למשל, לא לשלב גם מחשוף עמוק וגם אורך מיני בצאית/ שמלה.

6. אתני פולקלוריסטי– אוסף פריטים.בדים ומרקמים מקבוצות אתניות ופולקלוריסטיות.סגנון זה הוא סגנון אופנתי ומשתנה מעונה לעונה.
בדרך כלל , הלובשת סגנון זה משלבת אותו עם סגנון נוסף.

7. סגנון רומנטי– בסגנון זה הבגדים שנעדיף יהיו בסגנון נשי ורך ומבדים נשפכים וזורמים, האיפור ישלב צבעים ורדרדים ופסטליים והשיער ייאסף ברישול ולא בהדיקות.
בסגנון זה גזרה נופלת , אבל אסוף באיזשהו מקום (במותן או מתח לחזה לרוב). קווים מעוגלים ורכים. בדים- נעימים למגע ולמראה. דוגמאות של פרפרים, נקודות, פרחים וכו' (קטיפה, מלמלות ושיפונים). צבע- צבעי פסטל, צבעים בהירים ושקטים. פריטים- המון פרטי לבוש קטנים (כפתורים, שרוכים כו'), איפור- רך ומינימליסטי. שיער רך, מעט מאוד תכשיטים.
אחרי תקופת הבארוק והרוקוקו נעשה הסגנון הרומנטי נחלתן של נשים, כמעט באופן בלעדי. סגנון זה הוא אמצעי להבלטת הנכסים הנשיים. הבגדים יהיו צמודים לגוף, מחשופים נדיבים ונעלים גבוהות עקב.
נבחר בסגנון הרומנטי, בסיטואציות בהן אנו מעוניינות להבליט את הצד הנשי שלנו, כשאנו מתכוננות לקראת דייט ובמקרים בהם אנו רוצות להכניס רכות או לשבור את הקרח במפגשים רשמיים.

לכל אחת סגנון אחד עיקרי, אבל כמובן שיתכנו מספר סגנונות שנבחר לסיטואציות שונות. למשל, יתכן ונתלבש בסגנון מסויים לעבודה וסגנון שונה בשעות הפנאי.

אז איזה סגנון את?

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)