סבתוש יאסו, בואי נבשל ביחד,חוה ברק !!

"מבשלים עם הנכדים-אוכל יווני" .היא אוחזת במקצוע הוראה,והשנייה
שפית ובעלת מסעדה ,אביטל שטיין וקתרינה זרוו ,חברות,ואמהות ,האחת
זוכרת חוויות של ריחות ובישולים עם סבתא,והשנייה עדין מבשלת.
החברות הזו הובילה להוצאת הספר המדהים הזה.
על כל מה שעומד מאחוריו,ועל כל הבישולים והמתכונים
כנסו, כנסו ותתענגו. אפשר בהחלט כל המשפחה.

בחורה עם מחשב נייד

 
פרופיל

מבשלים עם הנכדים – אוכל יווני

מה הסיכוי ששתי חברות אמהות ,שאוחזות במקצועות שונים,יוציאו לאור בימים אלו ספר שהולך להיות "הלהיט" הבא לכל המשפוחה שמעוניינת ליצור משהו ביחד עם הילדים ,או הנכדים .ובכלל כל מי שחושק לבשל ביחד.

אז אכן זה קרה  ,אביטל שטיין וקתרינה זרוו ,שממש גאות להציג את ספר הבישול שלהן . מלבד זה שהן חולקות תשוקה עזה לבישול ,לכל אחת מהן עיסוק משלה.

אביטל שטיין, הינה דוקטור למתמטיקה, מחזיקה במשרות בכירות בתחום ההשכלה הגבוהה בישראל, מזה עשרים שנה, והיא שהגתה את הרעיון לספר מתוך זיכרונותיה המאושרים מסופי שבוע קסומים שבילתה בילדותה בבית סבתה וסבה בחיפה,  וקתרינה זֶרווּ, שפית ובעלים של מסעדה ותיקה ומצליחה מאוד ביוון, שלמדה מדעי המדינה ומנהל ¬ציבורי, אך בחרה ללכת אחרי האהבה והקימה יחד עם קוסטאס בעלה את המסעדה.

 ספר הבישול החדש והייחודי "מבשלים עם הנכדים -אוכל יווני" מביא חווית בישול עם הילדים של אוכל בריא, מזין, ואני מצאתי בפנים גם טיפים ללימוד על " איך לחיות חיים ארוכים ובריאים" , שזה דורש פנייה מהירה למחברת .

אליך אביטל שטיין אחת מהמחברות,הבנתי שלספר מטרה מעבר לבישול בצוותא?

 "אכן מטרתו של הספר, "מבשלים עם הנכדים – אוכל יווני" היא לסייע בחינוך הילדים.

פרטי נמקי והבהירי?

הילדים הם הדור הבא של קורבנות הג'אנק פוד, וכדי להמנע, הספר מלמד בין היתר להעריך את החשיבות של תזונה בריאה. מה עלינו לאכול, מדוע עלינו לאכול מזונות מסוימים, איך לערוך קניות בהיגיון וכמה קל ומהיר להכין ארוחה פשוטה שאינה רק בריאה, אלא גם מענגת. הספר מלמד כיצד לשטוף ירקות היטב, איך להשתמש בסכין בכדי לחתוך אותם, איך לשמן תבנית, ומציע עוד מגוון רחב של מיומנויות רבות אחרות שיהיו שימושיות לא רק במטבח.

הבנתי ממך שקיימים עוד יתרונות?

כן. יתרונות של למידה כיצד לבחור, לאחסן ולבשל אוכל בריא, הספר מספק את היתרונות שבשיחה, בסיפורים על תולדות המשפחה והמסורות שלה, על איך עברו מתכונים מדור לדור – וכל זאת בזמן שרוקחים עוגיות. הם הרי קולטים מידע ממש כמו ספוגים. בולעים אותו, וזוכרים מה שהם לומדים. ככל שיקדימו ללמוד על אכילה בריאה, כך יגדל הסיכוי שאכילה כזאת תהפוך אצלם להרגל, לאורח חיים בריא".

לאיזה  טווח גילאים הוא מיועד? 

הספר מיועד לבישול עם ילדים מגיל שלוש ועד לבנות ובני נוער. בספר כ-100 מתכונים פשוטים ומוסברים היטב של אוכל יווני ביתי, המתאים לטעמם של ילדים, מחומרי הגלם המעולים והבריאים שיש בישראל. הספר כולל מנות לארוחת הבוקר, חטיפים ומאפים, מנות פתיחה, סלטים, ירקות ותוספות, מנות צמחוניות, דגים, מנות בשר, ומתוקים.

DSC_8486סבתאוכל

  • אוכ

את הספר ערכה  נעמה אברמוביץ', כשהמתכונים השונים מלווים בצילומים מרהיבים של צלם הקולינריה המוביל רן רן,  הצילומים צולמו ביוון.