סבבה והכל אבל…מדריך כיס לטיפוסי גברים/ ירדנה בן ישי

יוצאת לדייטים? לפעמים "הזויים" ולפעמים מתסכלים? את לא לבד! ירדנה ריכזה עבורך 15 טיפוסי גברים וטיפים ליוצאות לדייטים. מוזמנת להכנס ולקרוא, בטוחה שזה יגרום לך לחייך 🙂

17391852_10154635637389387_236102879_n

נראה כי במאה ה-21 מציאת בן זוג אינה משימה שיש להקל בה ראש. התפתח לו דור, נהנתן ומודע לעצמו, שאינו מוכן לאבד את עצמו בתוך המסגרת הזוגית, ויתרה מכך- לא מוכן להתפשר.
תופעת הרווקות צוברת תאוצה בשנים האחרונות ואיננה עוד בגדר מיתוס אורבני.

הספר מאפשר ללמוד ולא פחות חשוב את ההבנה שאת לא לבד שם, שמה שאת חווה חוות עוד רבות.
מכירות את זה שפעם הרגשתן שיש המון "חתנים" פוטנציאלים בחוץ ולאט לאט נראה שלא נשאר אף גבר אחד עבורכן? ככל שאנחנו מתבגרות, אנו נעשות ממוקדות ומדוייקות יותר והדרך למציאת בן זוג נעשית קשה עוד יותר. ככל שאנחנו יוצאות לדייטים, אנחנו נחשפות למה אנחנו לא רוצות.

הספר מציג כמה וכמה טיפוסים של גברים שבהם הסופרת וחברותיה פגשו בחייהן. מוזמנות לשתף אותנו בתגובות אם פגשתן עוד סוגים. וכמובן, שנשמח לסיפורים 😉

ירנה בספרה מנסה לחשוף עולם רב- רבדים ופנים, תוך שימוש בהומור. השמות של הטיפוסים הומוריסטים וגם התיאורים, כפי שתוכלו לקרוא בהמשך. הספר מעביר את תחושת הדייטים, כאילו אתן משוחחות עם חברה טובה בבית הקפה.
המדריך אינו של מודלים טהורים או מיון וסיווג פסיכולוגי של טיפוסי הגברים המתוארים. כל טיפוס יכול, במהלך חייו ובהתאם לחוויות וההיכרויות שהוא עובר, להפוך לטיפוס אחר או להיות שילוב של כמה טיפוסים יחד.

מהם סוגי הטיפוסים?

1. אדון חצי חצי– הקמצן- לפי חוקי החיזור, הגבר צריך לשלם, לפחות בדייט הראשון. מתברר שאת החוק הזה אדון "חצי חצי" לא מכיר. מדובר בטיפוס מפוקפק, הבודק בלי בושה את החשבון לפרטי פרטים, מבטל חיובי אבטחה והיד עוד נטויה.
הקמצנות יכולה להתגלות גם לפני שלב החשבון. כמו למשל, כשהגבר אפילו לא מוכן להזיז את רכבו.
ירדנה מדגישה, שגבר שלא מפנק אותך בשלב החיזור לא יפנק אותך גם בשלבים הבאים.

2. הטמבל– הבחור שאינו בדיוק העיפרון הכי מחודד בקלמר. לפעמים ניתן לזהות זאת במסרונים, שהוא שולח לך. תוכלו להבחין בניסוח, בטעויות כתיב או במשפטים חסרי הגיון.

3. הפרפר– כמו הפרפרים בטבע, כך גם הגברים מזן זה בעלי מראה מושך ושואפים לינוק צוף מכמה שיותר פרחים. המילה "מחוייבות" גורמת לפרפרים לפרוש כנפיים ולעוף אל עבר פרח תמים אחר.

4. הילד– מדובר בדרך כלל בגבר צעיר (ממך), מקסים, תמים, חמוד, אשר נושא עימו, במקרים רבים, את מטען האקסית (שעליה כנראה טרם התגבר). הילד טוב לאגו שלך לא פחות מהפרפר, וכנראה שלא ייעלם אם תרצי משהו מחייב יותר.

5. הנשוי– ישנם שני סוגים: הסמוי והגלוי. הנשוי הסמוי יודע להסתיר היטב את העובדה שהוא נשוי, ובמלכודת הזו נופלות רבות וטובות. בקטגוריה זו נכנסים גם הפרודים המציגים את עצמם כגרושים.
ירדנה נותנת לקוראות, טיפ טוב לזיהוי- "ביקור בית", מאחר והעדר טבעת אינה עדות לכך שגבר אינו נשוי.
ישנו גם זן הנשוי ההזוי שלא יסתיר את מצבו המשפחתי. הוא ימצא בשכיחות גבוהה במקומות העבודה ולא יתבייש "למכור לוקשים", הן לעצמו והן לבחורה.

6. סטוץ חוץ– הוא איננו ישראלי, ובשונה מסטוץ "רגיל" בחיי היום יום אינכם חולקים את אותה טריטוריה. גם כאן, לירדנה יש כמה עצות מועילות.

7. תהום ביננו– הפכים אולי "נמשכים", אבל לא בהכרח "מסתדרים", בטוח שלא לאורך זמן ולא אם ההבדלים והפערים הם מהותיים.

8. סקס אחר– למשל: נשקן גרוע, בתול, העצלן, האגואיסט, א- מיני, אימםוטנט, הגרוע או "ראש פתוח"…

9. חנון– בדר"כ בעלי אינטליגנציה גבוהה לצד חוש טעם אופנתי לקוי עד מזעזע.

10. מילים- מילים– הפטפטן או השתקן מייצגים כאן שני צדדים של אותו המטבע.

11. לא יודע מה הוא רוצה– הבחורים שלא "סגורים על עצמם", רוצים יותר ממה שהם מסוגלים להכיל או מתקשים בקבלת החלטות.

12. זאב בודד– הוא לא אוהב מסגרות ולא רוצה להתחייב. הזאב הבודד דומה לקפה נטול קפאין. נראה כמו קפה, מריח כמו קפה- אבל לא…

13. ממש לא סבבה– בקטגוריה זו נכנסים טיפוסים הסובלים מבעיות אישיות קשות, כגון: מאצ'ו פרימיטיביים, קנאים, אובססיביים, אגרסיביים, אלימים ועוד.
מגוון הפסיכופטים כולל, בחורים המתעללים בך רגשית ו/או מילולית, כאלה מתעצבנים בצורה אגרסיבית וכאלה שמצבי הרוח שלהם משתנים כל הזמן.

14. לא אסתטי– כאן נכנסים הסובלים מ: ריח פה, ריח גוף, שיער גוף עודף, ציפורניים שחורות, שיער ראש בעייתי, כפות רגליים הדורשות טיפוח והלבשה תחתונה בעייתית.

15. ברברי– לבחור זה רפרטואר מגוון של מחוות ומעשים לא מנומסים בעליל.

הספר כולל פרק של טיפים לפני הדייט (שיחת טלפון, תמונות מקדימות, מקום ומועד הפגישה ודרך ההגעה) וגם פרק של טיפים לדייט עצמו. תמיד טוב לקרוא ואולי ללמוד מכמה בנות עם ניסיון 
בנוסף, ישנו פרק "אורח" של אופיר בייגל, הכותב על "הצצה לתוך מוחו של גבר". בפרק זה, אופיר מסביר בשפה פשוטה (כמו הגברים), איך הגברים חושבים. למשל, שגבר שרוצה הוא עושה. גברים ממאדים ונשים מנוגה…

לא חייבים להיות רווקות כדי להנות מהספר. גם נשואות שחוו דייט או שניים, ימצאו אותו משעשע. מספרת לכן מניסיון 😉

מאחלת לכן קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)