נתח משובח

מח עצם, מישהו? (צילום: נטע פלג)

בהלת הבשר המעובד שאפפה אותנו בעת האחרונה, רק חידדה לי שאני לא אוותר על מעצמת החלבון הזו, אבל  הוא חייב להיות מעולה ואיכותי. תסגרו את המקרר. ביקור מענג בסניף BBB חיפה, כולל המבורגרים בשילובים חדשים, איך שחלבון מוסיף המון, ואפילו לגימות מהאקדמיה לבירה

אמנם אני מתקדמת אט אט לאחרונה, ויכולת הבישול שלי מטוסטים, חביתות וסלט במאסטר סלייסר, עד כדי תבשילים מורכבים עד מאוד של אטריות אורז עם עגבניות ותבלינים- אולם כשזה מגיע לדבר האמיתי והעסיסי – בשרים למינהם- אני עדיין בכיתת שילוב. הבשר הכי יצירתי שאני יודעת להנפיק מידיי הוא הפשרת קפואים למינהם בטוסטר אובן למשך עשרים דקות.

יתרה מזאת, עד הגילויים אודות נזקיו של הבשר המעובד, שלא הבהילו אותי אבל סתם הוציאו את החשק לחומרים מלאכותיים- אחד מתחביבי היה לעשות את קניותיי בסופר גדול, בעודי דוחפת עגלת קניות ומשחילה לפי נקניקים שנחטפו מאריזה שפתחתי ללא בושה. אפילו לא היה אכפת לי לראות מישהו שאני מכירה. עד כדי כך הייתי זללנית חפפנית.

המבורגר נתח קצבים (צילום: יורם אשהיים)
המבורגר נתח קצבים (צילום: יורם אשהיים)

אולם לא עוד. הפעם אני מתכוונת להשקיע, ואם עדיין לא הפנמתי איך ליצור אנטריקוט משובח, אני אשמח מאוד שמישהו אחר יעשה זאת בשבילי. עדיף שף מרשת מסעדות בשרים מובילה כמו BBB.

השבוע הוזמנתי לארוחת שגרירים בסניף של BBB בשדרות מוריה, חיפה. לא כל כך הפנמתי את מי אמור לשגרר, אבל אצתי רצתי לתפוס מקום. זו הייתה ארוחה לא רק טעימה ברמות שהחך שלי לא מורגל אליהם. היה שם גם ערך מוסף, תחושת חמימות והנאה צרופה. ואתם יודעים שאני תמיד כותבת רק את האמת שלי.

הארוחה כללה מנות ראשונות, עיקריות, קינוחים, ובירה. המון בירה. אלדר רז הכריזמטי, מהאקדמיה לבירה, מזג לנו בירות שונות ומשובחות, שנעמו גם לחיכי, לא עניין של מה בכך שכן איני טיפוסית של אלכוהול ובירה בפרט. שום דבר אישי כמובן.

אני אתמצת את המרכיבים, כי הרעיון הוא לטעום. המנות הראשונות כללו כנפיים ללא עצם בציפוי פריך, רוטב צ'ילי וסויה; פיש פופקורן שזה מעדן מיוחד משהו- פילה סלמון בציפוי פריך של פצפוצי אורז ברוטב ; פטה כבד בריבת בצל ומח עצם צלוי בתנור, שעל סגולות הבריאות שלו אנשי דיאטת הפליאו ישמחו לספר לכם. מובן שאלו מספקים לפעמים כדי למלא את הבטן כמעט לגמרי, אבל הגיע זמן הבורגרים.

מח עצם, מישהו? (צילום: נטע פלג)
מח עצם, מישהו? (צילום: נטע פלג)

הרשת משיקה עכשיו שישה המבורגרים חדשים. אציין גם את מה שאני זוכרת, שכן הייתי בחצי הכרה מרוב הסתערות על הבשר והנאה. (הטבעונים יכולים לצקצק בלשונם ולהטיף אחר כך). לטינו בורגר שכלל בצל פריך סלס וביצת עין, קצבים וכבד אווז בורגר ,שזכה לקריאות עונג והתפעלות מהסועדין שלצידי ג'מייקה בורגר  מתקתק במקצת בגלל האננס במקורמל והמנגו שהוכנסו לתוכו. ההמבורגרים עשויים מ-100 אחוז בשר בקר טחון במקום.

אין לי לרוב ציפיות גבוהות מקינוחים במקומות שאינם מתמחים במתוקים, ופה הופתעתי לטובה. אהבתי במיוחד את הטראפלס שוקולד מריר , עוגת גבינה קרה והפרפה חלבה פיסטוק שהוא טבעוני.

קסם החלבה. המתוקים (צילום: נטע פלג)
קסם החלבה. המתוקים (צילום: נטע פלג)

ובכן חברים, השעה כעת 24:00 בלילה. אחד התחביבים הגדולים בחיי, וזה נורא,  הנו זלילה לילית. החושך מחדד לי את הטעמים. הפוסט הזה מעורר את תאבוני ותשוקתי להתחיל להפעיל שוב את שרירי הפה, במקום למלא את הכלל של אין לאכול שלוש שעות לפני השינה. אולי מוטב שאעצור כאן.

תמיד אהבתי בשר, אני מאמינה שכשזה איכותי וטרי, זה יכול לעשות לנו נפלאות. צמחונית לא אהיה, מסיבות שונות שכוללות תזונה, אמונה בחלבונים ובדרכיהם של אבותינו. אבל אני מסכימה לוותר לגמרי על נקניקים. זה גם משהו, לא?