נשירת שיער – PRP

בחורה עם מחשב נייד

נשירת שיער היא תופעה התוקפת גברים רבים החל מאמצע החיים, בשינויים של היקף הנשירה וגיל הופעתה, וזאת עקב הופעתו של הורמון DHT  מקבוצת ההורמונים האנדרוגניים. הורמון זה אחראי להזדקנות של זקיק השערה, האטה ועד הפסקת הצמיחה, וזאת יחד עם נשירת שיער טבעית מביא בסופו של דבר להתקרחות.

תעשיית היופי מביאה לא מעט פתרונות לנשירת שיער ולהתקרחות, אולם אלה פתרונות אסתטיים של הדמיות שיער, תוספות וכדומה ואינם פתרונות רפואיים המתייחסים לשורש הבעיה.

מהו טיפול נשירת שיער- PRP ?

טיפול נשירת שיער- PRP הוא טיפול באמצעות פלזמה עשירה בטסיות המונפקת מדמו של המטופל עצמו, ובכך למעשה מבטיחה יעילות מרבית.

הטיפול מתבצע באמצעות נטילת דגימת דם מהמטופל, בדומה להליכים רפואיים אחרים. בהמשך תעבור דגימת הדם תהליך של הפרדה בין הטסיות לכדוריות הדם האדומות והלבנות, והזרקה של טסיות אלה לאזור המטופל. בהזרקה של הטסיות אל זקיקי השיער החלשים מתבצע הליך של הבראה וחיזוק המאפשר להם להצמיח שיער מחודש באופן בריא ועוצמתי.

האם טיפול זה מתאים לתת מענה לצרכים רפואיים נוספים?

טיפול נשירת שיער- PRP הוא טיפול מתקדם אשר נכנס לעולם האסתטיקה והקוסמטיקה בשנים האחרונות, אולם לפני כן נמצא כיעיל בטיפול בפציעות ספורט ולקויות אורתופדיות ובבעיות עור שונות. למרות הפופולאריות של הטיפול הנוגעות לבעיות נשירת שיער הוא מוסיף לגלות יעילות והצלחה גם בתחומים רפואיים נוספים.

האם מדובר בטיפול מתמשך או חד פעמי?

נשירת שיער- PRP מטפלת בתהליך מתמשך והדרגתי ואינה מספקת פתרון קסם. ניתן לחזות בשינוי כבר עם תחילת התהליך, אולם על מנת להשיג תוצאות מיטביות חשוב להיצמד לסדרת טיפולים ארוכת טווח על פי המלצת הרופא המטפל. חשוב לציין כי בניגוד להשתלות שיער או להדמיות שונות מדובר בטיפול בשורש הבעיה במלוא מובן המילה. חיזוק זקיק השערה והפרייתו יביא לצמיחת שיער טבעית ולאורך זמן, ותהליך כזה אינו יכול להתרחש בטיפול חד פעמי.

האם הטיפול מתבצע בהרדמה?

למרות שמדובר בתהליך רפואי ובהזרקה פולשנית לא נדרשת הרדמה לקיום הטיפול. טרם ההזרקה מתבצע אלחוש באמצעות משחה לאזור המטופל.

האם מדובר בטיפול המתאים לנשירת שיער מכל סוג?

קיימות סיבות שונות לנשירת שיער, בניהן תזונה, אורח חיים, גנטיקה, בריאות הגוף והנפש ועוד. ככלל חיזוק והעשרת זקיק השערה עשוי להועיל לכל סיבה של נשירה אולם דווקא בנשירת שיער על רקע גנטי מדובר בשיטה הפחות מומלצת.

נשירת שיער PRP

האם טיפול נשירת שיער- PRP גורם לתופעות לוואי?

הטיפול הוא טיפול פשוט להכלה ולביצוע ואינו אמור להותיר אחריו תופעות לוואי. ייתכנו מקרים בהם בשל רגישות העור תיוותר אדמומיות או תחושת צריבה קלה. אלה יטופלו באמצעות משחה לטיפול מקומי בהמלצת הרופא המטפל וצפויים להיעלם תוך ימים אחדים לכל היותר.

האם מדובר בטיפול אותו ניתן לבצע במכונים קוסמטיים?

הטיפול מוצע במכוני אסתטיקה וקוסמטיקה רבים, אולם חשוב לדעת כי מדובר בטיפול רפואי המצריך תשאול של המטופל, ידע והיכרות עם החומר ומיומנות בשיטות העבודה. מומלץ לבחור בקפידה את המבצעים טיפולים מעין אלו, ולגשת למכון המספק שירות זה באמצעות רופאי עור ופלסטיקה, שמכירים את האנטומיה האנושית בנוסף לפתרונות הקוסמטיים שמציע השוק.