נשירת שיער

בחורה עם מחשב נייד

נשירת שיער

טיפול בנשירת שיער הינו אפשרי. חשוב להכיר את המניעים והגורמים לנשירת שיער על מנת למנוע אותם להחזיר את החיוניות הטבעית לשיער.

נשירת שיער היא תופעה לא נעימה, התוצאה של נשירת שיער בשמה הפרטי זה: קרחת. הקרחת  הופכת את המראה למבוגר ברגע, אמנם נכון  כי תמיד ידעו כי סבתא וקרחת זה אחד, אבל היום ניתן לראות סבתות צעירות במשוואה של סבתא וקרחת וצעירות מבוגרות ששערן נושר בגיל צעיר מאוד.

 מה הסיבה לכך?

מזותרפיה – הסיבה לכך היא מודעות מוקדמת וטיפול נכון, זה הדרך היחידה להבטיח מניעת נשירת שיער באופן קבוע. נשירת שיער מתרחשת ממספר סיבות חלקן חיצוניות והחלק השני הוא פנימי ואפילו סיבה גנטית, ניתן לקשור את נשירת השיער למשפחות מסוימות בהן ניתן לראות כי השיער נושר מגיל צעיר מאוד וגם לנזקי הסביבה.

 בהתייחס לנזקי הסביבה, תמיד צביעת השיער ניצב בראש הרשימה אבל לא רק ולא בעיקר, גם היחשפות לשמש, שימוש לא נכון בשמפו, ייבוש השיער באמצעות פן וחומרים כימיים שאותם מורחים על העור ומפתחים בעיות תת  עוריות המשפיעות על נשירת שיער.

 מה עושים?

תמיד קל ופשוט יותר למנוע את הבעיה בתחילתה מאשר להתמודד אתה כאשר היא כבר נמצאת במצב מדורדר, ברגע שנראה כי המסרק עמוס קצת מידי בשיער חשוב לבדוק עם קוסמטיקאית או רופא עור את המניעים לתופעת הנשירה, לעיתים יש צורך בבדיקות דם שייחשפו את הסיבה והמסובב, לעיתים ניתן למנוע טיפול חיצוני כל שהוא, יש מיקרים בהם תרופות הניתנות למטופל גומרות לו לנשירת ישער וניתן להחליף אותן באחרות, ייעוץ עם איש מקצועי יוכל לענות את התשובות לשאלות הללו.

 כאשר הבעיה כבר חריפה – נשירת שיער גרמה לקרחת, גם כאן יש אפשרות של טיפול חיצוני באמצעות קרמים המעוררים את צמיחת השיער ויש את הטיפול התרופתי המעורר את זקיקי השיער, חשוב לדעת כי טיפול תרופתי כמו טיפול תרופתי עושי לגרור תופעות לוואי, חשוב ללוות טיפול בנשירת שיער עם אנשי מקצוע, אילו יוכלו להבטיח כי אכן הטיפול נעשה בשלמות והשיער נשמר בצורה טובה ומבטיחה.