נשים מספרות: כך נראה הסקס בגיל 50

אחת נמצאת עם גבר אחד במשך 31 שנה ועדיין נהנית, השניה גרושה ומנהלת מערכת יחסים סוערת עם מישהו צעיר ממנה, שלישית כבר לא מפחדת לצעוק. וידויים אישיים מחדר המיטות של נשים בנות 50

דורקס סקס בגיל 50 (צילום: שאטרסטוק)

כשהבמאי הצ'ילאני סבסטיאן לליו ביים את "גלוריה", סרטו המופלא על חייה של אשה פנויה בת 50, קראתי תגובות לכאן ולכאן, אבל בלי שום ספק, הנושא הבולט ביותר בדיון היה 'וואלה, כמה מפתיעה היא אשה בת 50 עם ליבידו פעיל פלוס'.

האמת היא, שזה לא כל כך מפתיע. נכון, אם הייתם שואלים אותי בגיל 25, כשגופי היה מוצק ושדיי היו זקורים, מה דעתי על סקס בגיל 50, כנראה שהייתי מגיבה באותה דרך. אבל השנים עברו, הגוף כבר פחות מוצק, שדיי נמצאים אי שם בין בית השחי לכיוון הבטן, והסקס, כך מסתבר, הרבה יותר טוב.

יש מחקרים שמראים, שגם בגיל 70, כ- 70% מהנשים לא יוצאות לפנסיה מינית. נכון, בגיל 50 פלוס יש את עניין גיל המעבר, וזה לא נעים, אבל גיל המעבר זאת לא מחלה, וסקס מאז ומתמיד היה תרופה טובה לתחלואים לא מעטים.

כדי לבדוק את הנושא קצת יותר לעומק, החלטתי ללקט כמה מחברותי הטובות (בעילום שם כמובן) לשיחה פתוחה על סקס בגיל 50, ולצרף לדיון גם את איריס יוטבת, מורה למיניות טנטרית.

וידויה של נ', בת 54: כבר לא מפחדת

"אני בת 54 וחיה עם אותו גבר במשך 31 שנה. במסגרת תפקידי כדיילת קרקע בחברת תעופה, אני עובדת בלילות ובעצם משאירה את בעלי ישן באלכסון. בגלל שעות העבודה שלי, אנחנו עושים סקס בשעות לא קונבנציונאליות. הנשים הצעירות שעובדות איתי לא מצליחות להבין איך אפשר להיות כל כך הרבה שנים עם אותו גבר. אני מאוד נהנית ממה שיש לי ומרגישה שגם נהנים ממני.

אני ממוצא דרום אמריקאי, ומגיעה ממקום שידוע באנשים החמים ומלאי התשוקה שבו, שכל הזמן נוגעים, מנשקים ומחפשים את החום. ככה זה גם בינינו, למזלנו גם בעלי הוא אדם מאוד יצרי ואנחנו אוהבים לעשות את זה בכל מקום".

– איפה זה בכל מקום?

"לעצור את הרכב באמצע הכביש, למשל, או להיכנס מאחורי שיח במסיבה. ראיתי פעם בסדרה 'אלי מקביל' שהיא עשתה את זה במתקן לשטיפת מכוניות, וזה כל כך הדליק אותי – כל המים והסבון על המכונית, שעשינו את זה גם. פעם אפילו נכנסנו דרך החלון לבריכת שחייה שהייתה ריקה. כבר אין לי את הפחד שהיה פעם. בכל שנה אני מרגישה צעירה יותר, גם בתחום הזה. אף פעם בחיים לא 'כאב לי הראש' בשביל סקס. 'לא עכשיו' זה לא בלקסיקון שלי. כל תנוחה שאת רק יכולה לחשוב עליה עשינו. בגיל הזה לא איכפת לך כבר מה יגידו".

פלישת השעמום

"הבעיות הנפוצות אצל רבות מהנשים בגילאי 50 פלוס הן חוסר תשוקה, חוסר עניין ואדישות", אומרת איריס יוטבת, מורה למיניות טנטרית. "אשה שהגיעה אלי לייעוץ, סיפרה שהיא כבר לא נמשכת לבעלה. רק בהמשך התברר שהיו דברים אחרים, כמו סרטים אירוטיים ופנטזיות, שכן היו מגרים אותה, והבעיה הייתה בעצם במערכת היחסים עם בעלה".

"השעמום פולש", מוסיפה יוטבת, "כשהגבר לא מבין שיש לו מה ללמוד, והאשה חושבת שאין לה מה ללמד. אז הוא עושה את מה שהוא יודע, והיא שותקת, עד שהיא מגיעה למישהי כמוני, שאומרת לה שיש גם משהו אחר".

 וידויה של ג', בת 53: סוף סוף אפשר לצעוק

"אם יש משהו שממש מרגש אותי בסקס, זה לשמוע את הבן זוג שלי נהנה. לא נעים להגיד, אבל הדבר הכי טוב שקרה לחיי המין שלנו הוא שהילדים עזבו את הבית, כי סוף סוף אפשר לעשות רעש ולהגיע לאורגזמה בקולי קולות מבלי לחשוש שמישהו ייכנס לבדוק מה קרה לאמא ואבא שהם צורחים ככה.

היציאה של הילדים מהבית איפשרה לנו לחזור לעשות סקס בכל הבית ממש כמו שהיה כשהיינו צעירים. במטבח, על השטיח בסלון, ואני נהנית, נהנית, נהנית. תמיד נהניתי מסקס, ואני מודה שקצת חששתי מירידת הליבידו בגיל 50, אבל זה לא קרה לי. הדבר היחיד שקרה זה יובש בווגינה, אבל גם זאת לא הייתה בעיה. מצאתי שיש הרבה חומרי סיכה בשוק ואני לא מתביישת להיכנס ולקנות".

"יש נשים", ממשיכה יוטבת, "שפתאום חוות בגיל הזה התעוררות של החשק המיני, דווקא כשהגבר שלצדן כבר עייף או הפסיק לטפח את עצמו. ייעצתי פעם לאשה שהחליטה לנסות ולהגשים פנטזיה ותיקה – לעשות סקס עם אשה. כל השנים שבהן היא היתה בזוגיות היא לא ידעה איך לעשות זה, ובסופו של דבר מצאה באינטרנט בת זוג מינית, ויש להן מערכת יחסים נהדרת. עד היום היא שומרת את הסוד מבעלה. אחד התהליכים המשמעותיים שנשים בגיל הזה עוברות הוא ההבנה שאין כל רע בדרישה לחיות חיים עם תשוקה. להיפך. זה חשוב.

וידויה של ל', בת 55: 50 אורגזמות בפעם אחת

"אני גרושה וכבר זמן רב נמצאת במערכת יחסים עם מישהו שצעיר ממני בעשר שנים. הקשר איתו שידרג לי את חיי המין באופן שאי אפשר לתאר: אין משהו שלא ניסיתי איתו, כולל סקס ברביעיה. הלכנו, למשל, להציץ על חורשה שאליה מגיעים הומואים למין מזדמן, ולמועדון שבו כולם שוכבים עם כולם. אבל שם היו כמה כללים, למשל בלי חדירה.

יש בגיל הזה סוג של בשלות ופתיחות, גם עם עצמך וגם עם הפרטנר. כשהייתי עם הגרוש, כמעט אף פעם לא ניסינו דברים חדשים ומגוונים. עם בן הזוג הנוכחי כמעט ואין אירוע שאינו כולל אביזרים כמו ביצים, כדורים או ויברטור. יש לי שקית מלאה בהם.

שברנו שיא עם 50 אורגזמות (שלי) עם ויברטור בפעם אחת. אביזרים מאוד עוזרים בגיל הזה, גם לנשים וגם לגברים. עיסוי זוגי, למשל, הוא תמיד חלק ממסיבות יום ההולדת של שנינו. אנחנו שובבים ואין כמעט דבר שלא ננסה. אולי חוץ מסאדו. אני ממליצה בחום לנשים בגילנו לשלב אביזרים בסקס. לפעמים זו השלמה לדברים שבאופן טבעי פחות מתאפשרים בגילאים האלה".

 וידויה של ש', בת 55: עבודה מהירה ונקודתית

"חיי המין שלי מאוד מאוד פעילים. עד שנות הארבעים לחיי הייתי נשואה עם ילדים ובעלי ממש לא עניין אתי מינית. כמעט אף פעם לא היה לי כוח לשכב איתו וכשזה כבר קרה זה היה מהיר מאוד, כי הוא סבל משפיכה מוקדמת. אין מה שמוריד לך את תיאבון המיני יותר מגבר שגומר אחרי שלושים שניות.!

אחרי שנפרדתי מבעלי, הכרתי את הנסיך שאני איתו כבר ארבע עשרה שנה. מה יש לי לומר – זה גבר אמיתי, כיפי, שאוהב לפנק אותי ואני נמסה. הוא רק נוגע בי וכבר אני מוכנה לכיופים. אנחנו משתמשים בכל מיני צעצועים ואביזרים, ובהם גם ויברטור מדהים שקנינו בחנות מין בניו יורק, שעושה עבודה מהירה ונקודתית. אנחנו מתים עליו ואפילו המצאנו לו שם: 'טוני'. בן הזוג שלי מאשים אותי בצחוק שאני בוגדת בו עם הוויברטור.

חיי המין שלי אחרי גיל 55 הם אולי לא באותו קצב שבו הם היו בגיל 30, אבל בהחלט מספקים וכיפיים".

 דבר היועצת: לא להתייאש – להתאמן

"לנשים בגיל 50", אומרת יוטבת, יש נטייה ליובש בנרתיק בגלל גיל המעבר. כדי לשבור את התבנית הזו וליהנות מסקס, צריך להתאמן הרבה. השימוש בחומרי סיכה מתאימים יכול בהחלט לעזור. ייעצתי לאשה שבמשך כל חייה, עד גיל 50, לא חוותה אורגזמה בכלל. זה קורה הרבה יותר ממה שחושבים. הצעד הראשון היה התעוזה לבוא ולבקש עזרה. הצעד השני היה הכניסה לחנות סקס וקניית הוויברטור, ואז גם ללמוד איך להשתמש בו. היום היא סוף סוף מאוננת בכיף בינה לבין עצמה עם ספר ארוטי, ואני מקווה שבקרוב היא תחווה את זה גם עם בן זוג".

שרי שיין
שרי שיין, תסריטאית של סדרות כמו "טיפול נמרץ", "לגעת באושר", "המוסד". סופרת, עיתונאית ועורכת מגזין "ויוה פלוס" עליו השלום