נשות עסקים חזקות בישראל

בחורה עם מחשב נייד

לא שומעים הרבה על נשות עסקים בישראל. על אף שאנו חיים בעולם מודרני, עדיין נשים פחות בולטות בעולם העסקים ולוקחות רק כ 25 אחוזים מעולם העסקים. למה זה קורה? כי באנו יש יותר פחד לעשות את הצעד המפחיד הזה, אנו מסתכלות על שיקולי משפחה ומונעות מפחד. רצינו להכיר לכן כמה נשים שעברו את המחסום הזה ועדיין מוצאות די הרבה זמן לבלות בחיק המשפחה:

עפרה שטראוס

עפרה, בן 59, הספיקה לעבור לא מעט מקומות עבודה בחיים שלה עד שהגיעה להיות יושבת ראש חברת "שטראוס עלית" בשנת 2001 (בהיותה בת 41). הגברת כיום מכהנת כנשיאת ארגון "יסמין" המיועד לקידום עסקים קטנים.  שטראוס נמנתה ברשימת חמישים הנשים המשפיעות ביותר בעולם בתחום העסקים. עפרה שטראוס היא אמא ל 4 ילדים המחזיקה בחברה ששווה מיליארדי שקלים.

אפרת פלד

אפרת פלד נולדה בשנת 1974 (בת 45) כיהנה בשלל תפקידים מובילים בעולם העסקים. פלד היא בעלת תואר שני במנהל עסקים. בשנת 2001 מונתה להיות מנהלת הכספים של הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, בשנת 2004 מונתה למנכ"ל Family Office של שרי אריסון בארה"ב ועוד שלל מקומות בהם הגברת עברה בדרך. כיום פלד מכהנת כדירקטורית בבנק הפועלים וב"מלח הארץ". הגברת נחשבת לאחת מבין נשות העסקים המובילות בעולם.

שרי אריסון

שרי אריסון נולדה בשנת 1957, היא נחשבת לאחת מבין נשות העסקים המצליחות והמוכרות ביותר בארץ ובעולם. אריסון היא האישה העשירה ביותר במזרח התיכון. שרי אריסון היא אם לארבעה ילדים, היא מזוהה בעיקר עם בנק הפועלים וחברת האשראי "ישראכרט". שרי אריסון ידועה בתור התרומות שלה לקהילה, אחת מהתרומות הבולטות שלה היא "יום המעשים הטובים" אותו יזמה הגברה וכיום מתקיים בלמעלה מ 70 מדינות בעולם.

מה התירוץ שלך?

לא משנה מה התירוץ שלך, הוא רק תירוץ. לכל אחת מהנשים המצויינות בכתבה היה את הרצון להגשים את עצמן. רק אלו שבאמת יש להן תשוקה להצלחה הן אלו שיכבשו כל פסגה בדרך אל האושר והעושר. הגיל בו אתם מתחילות את החיים שלכן בתחום עולם העסקים הוא גם פקטור לא קטן, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם. לכל אחת יש את הדרך שלה, יש אחת שתגיע ליעד שלה לאחר שנתיים ואחרת שתגיע לאחר 10 שנים.

ניסיון חיים זה מספיק?

ניסיון חייב זה אחד הדברים ההכרחיים בעולם העסק, אך עם זאת צריך השכלה כלשהי בתחום בו בחרתן. כמובן, אם מקום העבודה מוכן לתת לכם צ'אנס בתמורה להוכחה שאתן באמת ראויות – הרחוותן. תמיד טוב ללמוד, גם אם מדובר על לימודים באוניברסיטה וגם אם מדובר על ללמוד ממישהו אחר. אחד הדברים שלמדתי מעולם העסקים הוא ללמוד מכל מי שאתן פוגשות בדרך – זה הסוד של נשות העסקים החזקות בישראל.