נקודת ה-G של הרצל

(COPY) (COPY) (COPY) (COPY) (COPY) Untitled design

 

 

 

 

לי חלום והוא ליצור אחדות פעולה בין כלל הנשים.

לרגל יום האישה הבינלאומי 2020 הכנתי הרצאה שהחלה כסיעור מוחות

מה היה קורה אילו הרצל היה אישה? על מה הוא היה חולם?

אני מתרגמת רעיונות להיבט ויזואלי. הכנתי כרזה ואמרתי לעצמי שעוד שנה ארצה על הנושא, זה יגיע. לשלוח לפמפם וזה יקרה.

 

וזה באמת קרה. פרטנרס מתחם לעורכי ועורכות דין הזמין אותי לרגל חגיגות הנשים להעביר הרצאה. שלפתי את הרעיון שהכנתי שנה קודם לכן, שהיה המרה של ההרצאה הראשונה לכלל הקהל: איך בונים חזון דיגיטלי. זו הרצאה שמספרת את הסיפור של כל סטארט-אפ. אז החלום שלי הוא ליצור הגמוניה ושיתוף פעולה בין הנשים. ניסיתי במספר הזדמנויות להרים פרויקטים ומיזמים ואיכשהו זה לא הביא את הבשורה. מהרבה טעמים. אז המטרה שלי הפעם בדגש על שת"פ בין נשים.

כלומר, פירגון נשים אחת לרעותה ולא לרעתה. אז מאיפה מתחילים?

הרבה לפני עידן הפייסבוק והאינסטוש. בנימין זאב הרצל, עיתונאי משפטן ומחזאי ידע להגדיר את הבעיה במילים תוכן וצורה. רק אחר כך פנה לארוז את הפתרון בספרון דקיק מדינת היהודיים שהופץ כרב מכר. יחד נבחן את מקומן של הנשים בחייו ובחברה האוטופית שיצר. נזהה את דרך פעולתו של הרצל שלב אחר שלב. נקח את הנוסחה שלו לבניית תכנית פעולה וחזון אבל הפעם לפתרון בעיית הנשים ולא היהודים. כיצד הוא היה מפיץ את המסרים שלנו הנשים ברשתות החברתיות ובערוצי ההפצה הקיימים כיום. על מה היה מציע לדבר? מה המסרים ?

על כל זאת ועוד אנסה לגעת בהרצאה שתבחן בקצרה את ההישגים ואת המחדלים בהשוואת למעמדן של הנשים בארץ ובעולם. כפי שבוודאי ברור לנו אין באמת נוסחת פלא, אבל יש בהחלט מספר שאלות חשובות שיכולות לעזור לנו, הנשים.

יחד, נבדוק את המטרות היעדים והניסוחים על פי המודל שהציע הרצל. עכשיו זה בידיים אם תרצו אין זו אגדה אמר.

אז בואו נהפוך יחד את האגדה למציאות.

 

(COPY) (COPY) (COPY) (COPY) (COPY) Untitled design

עו"ד אילת אטיאס
מרצה בכירה - ייעוץ והדרכה תקשורת אינטרנט ומשפט מומחית בקשר שבין התקשורת האינטרנט המשפט והפוליטיקה והממשל בישראל. בעלת ניסיון רב בייעוץ והדרכה, הרצאות במגזר הציבורי, במכללות, משרד הביטחון ובמשרדי הממשלה. יועצת בתחום תקשורת עיתונות ובנושאים מדיניים - הטלוויזיה החינוכית - ערוץ 23 מרצה מאושרת במאגר המרצים של משרד החינוך יועצת משפטית בתחום הקניין הרוחני ואינטרנט. הגנה על זכויות יוצרים, קולנוע וטלוויזיה. להזמנת הרצאות 03-5222331