נצרת העיר ~ שם מצאתי זאת לצד זה: כיפה וכאפיה….

אני לא בדיוק יודעת באם זה המקום לפצוח בנושא של" דו קיום" ומה בעצם אני מבינה בזה? כלום ! זה באמת נושא מסובך. אבל לראות כיפות ליד כאפיות למכירה, באותו דוכן בשוק בנצרת העיר, גרמו לי לחשוב על זה….

בחורה עם מחשב נייד


בביקור האחרון שלי בארץ בשבת אביבית ,מצאתי את עצמי מגיעה בפעם ראשונה בחיי ,לנצרת העיר. חברים קרובים לקחו אותי ליום כיף, ארוחה טובה , אך מאחר ואני חולת מצלמה לאחרונה בעיקר לצילומים .

הגענו "לכנסית הבשורה", מדהימה! לשוק , סואן וצבעוני. למסעדה מדהימה בשם "תשריין"(עליה אני אכתוב פוסט בנפרד) להוויה הישראלית- ערבית שאני בעצם לא כל כל מכירה.רוכלים, משחקי השש-בש תוך כדי עישון הנרגילה, גברים בכאפיות, נשים ,לבושות מכוסות ולראשן בורקות , השפה הערבית של המוכרים "אהלן סאלן" מחייכים אלי ביקשתי לצלם "תפאדלי" ענה לי הרוכל בשוק וחייך אלי חיוך חביב. אני אחרי הכל פרט ל"אבולאפיה" ביפו והערבים ביפו, אני לא זוכה להתמזג בהוויה הזאת. זאת היתה חוויה מדהימה ומאירה זאת הארץ שלנו והיא ממזגת אותנו.

תצאו לטייל, סעו אליה, קחו מצלמה, האנשים שם מאד מכניסי אורחים ,מסעדות גורמה מעולות, דברי מתיקה לחיסול דיאטה, קפה מריח בניחוח הל משכר, תהנו ותשתפו~

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~