נפילה במדרגות בזמן העבודה

בחורה עם מחשב נייד
נפילה במדרגות בזמן העבודה
נפילה במדרגות בזמן העבודה

תאונות העבודה הנפוצים ביותר ברוב מקומות העבודה. תאונה זאת גורמת במקרים רבים לנזקים חמורים ביותר אשר חלקן הגדול היו ניתנות למניעה מראש. רוב תאונות הנפילה במדרגות בזמן העבודה הן לרוב תאונות אשר נגמרות מגורם חיצוני ולא מהפעולה שהעובד ביצע בעת העלייה או הירידה במדרגות.

מהי הסיבה העיקריות לנפילה במדרגות בזמן העבודה?

תאונות עבודה , בעיקר כאשר מדובר ב- נפילה במדרגות בזמן העבודה נגרמות מבנייה לא תקינה ובטיחותית של המדרגות אשר אינן עומדות בהוראות ותקני הבטיחות. אם ליקויים אלה היו מתוקנים בהתאם להוראות ותקני הבטיחות רוב תאונות העבודה של נפילה במדרגות בזמן העבודה היו נמנעות והיו נמנעים נזקים חמורים לנפגעים.

בנוסף לכך, אם היה שימוש בפסי מניעת החלקה, פסי סימון מתאימים, סוגי חיפויים מתאימים בהתאם לצרכי העובדים, ומעקה מדרגות מותאמים היה ניתן למנוע מקרים רבים של תאונות נפילה במדרגות בזמן העבודה.

כיצד ניתן למנוע תאונות נפילה במדרגות בזמן העבודה?

רוב תאונות הנפילה במדרגות בזמן העבודה היו יכולות להימנע אם היו מתייחסים יותר ברצינות נושא הבטיחות בעבודה. קביעת תקנים, סוגי חיפויים המותרים לשימוש במדרגות בהתאם לצרכים של העובדים היו מונעים תאונות רבות של החלקה. כמו כן, שימוש בפסי מניעת החלקה או פסי סימון במקומות ציבורים רבים ומידות המותרות למדרגות מבחינת גובה, ועמק ורוחב בהתאם לשימוש המדרגות היו עוזרים מאוד.

מדוע חשוב לתעד תאונת נפילה במדרגות בזמן העבודה?

תיעוד תאונת נפילה במדרגות בזמן העבודה חשובה עד מאוד במיוחד שאנו מגישים לביטוח לאומי תביעת פיצויים עבור תאונת עבודה אשר בוצעה בעבודה. יש לתעד את מקום הנפילה לאחר תאונת הנפילה ואף את המפגע אשר גרם לתאונה עצמה על מנת להוכיח שבגלל מפגע זה נגמרה התאונה.

בנוסף לכך, יש להתפנות לקבלת טיפול רפואי מתאים בהתאם לפציעה. במידה ובעת התאונה עצמה היו עדים במקום שראו את התאונה, ניתן להשתמש בהם בעת תביעת תאונת העבודה ואף לקחת את פרטיהם האישיים  על מנת שיעידו שאכן אירעה התאונה.

תביעה לפיצוי כספי על תאונת נפילה במדרגות בזמן העבודה

בעת תאונת נפילה במדרגות בזמן העבודה חשוב לדעת שתוכלו לקבל פיצויי כספי עבור התאונה ואף להגיש תביעת ביטוח לאומי וחברות הביטוח. הגשת התביעה לביטוח לאומי בצירוף המסמכים והאישורים השונים אודות התאונה עצמה ועוצמת הפגיעה כתוצאה ממנה ובמידת הצורך אחוז הנכות.

בהתאם להגשת התביעה לביטוח לאומי תצרכו לעבוד וועדה רפואית מטעם ביטוח לאומי שתבדוק את מצבכם הגופני כתוצאה מהתאונה ותקבע לכם את אחוזי הנכות לתקופה זמנית או לצמיתות. רק לאחר קביעת אחוזי הנכות תתייעץ הוועדה ותחליט אם מגיע לכם פיצוי כספי ואם כן כמה.

 

טלי שליבקוביץ
הבלוג של טלי שליבקוביץ בלוגרית ותיקה בנושאי בריאות הגוף והנפש כל מה שרציתם לדעת על רפואה קונבציונלית, רפואה אלטרנטיבית, מדיטציה ויוגה. בת 45 נשואה ואמא ל 3 מתגוררת באזור הצפון