נעמ"ת מארחת את אמניות "סטודיה" בתערוכה "לבקוע רקיעים"

שיתוף פעולה חדש של נעמ"ת עם קבוצת האמניות "סטודיה", בתערוכה חדשה בבית נעמ"ת בירושלים. כ-20 אמניות ישתתפו בתערוכת האמנות היהודית העכשווית "לבקוע רקיעים", שתתארח בבית נעמ"ת ירושלים. נעמ"ת עוסקת בקידום נשים מכל המגזרים והדתות ופותחת פתח לשיח מקבל ומכבד, להזדמנויות תעסוקה, כך גם במקרה של "סטודיה", בתחום האמנות. שיתוף הפעולה עם עמותת נעמ"ת נועד להעצים אמניות בפרט ונשים בכלל.

בתערוכה שתציג אמנות יהודית עכשווית ותתארח בבית נעמ"ת בירושלים החל מחודש ספטמבר תביא לידי ביטוי כל אחת מהאמניות את הפרשנות שלה למונח "לבקוע רקיעים" בדרך האמנותית הייחודית לה. העבודות שיוצגו בתערוכה הן הסיפור האישי של כל אחת ואחת וכן סיפורה של הקבוצה. לרוב נהוג לקשר את נושא בקיעת רקיעים לכוחה של תפילה ותורה לבקוע רקיעי שמים השאלה המתעוררת מתוך נושא התערוכה היא האם בכוחה של אמנות לבקוע רקיעים? להגיע ללב הצופים בה? לחולל שינוי? לעורר מחשבה וחקירה פנימית? או אולי גם לנפץ תקרות זכוכית…

חיה וייט 2

חיה וייט

מנוחה 3

מנוחה ינקלביץ

האמניות המשתתפות:  חיה וייט, גילה אלישר סטוקליסקי, ורד לוי אונגר, רות פרידמן, חנה סלמון, נעמי חנוכה עמדי, עטי ברקלי, מנוחה ינקלביץ, רחל רוט, גננדי וובר, צפורה נוסבוים, ליאורה בת אל, ברכה כהן, רעיה צוידין, דבורה קרביץ, שנינה טאוסון, מלכה שלהיים, מיכל הלוי, נעמי חנה שטילמן, חנה זריצקי, תמי תמוז, רחלי מרטי .

"סטודיה" היא קהילה של אמניות ירושלמיות הפועלת ביוזמת עיריית ירושלים- המחלקה לקידום נשים והמחלקה לאמנות. האמניות החברות בסטודיה מגיעות ממגוון תחומי האמנות הפלסטית ומכל קשת החברה הירושלמית, הן פועלות ביחד ולחוד. האמניות בקבוצה פותחות את ביתן לאירוח לבודדים ולקבוצות קטנות ומאפשרות להן להיחשף ולהרחיב את קהל לקוחותיהן. מלבד האירוח נפגשות האמניות לשיח מקדם ומעצים סביב האמנות, תחום הידוע כמחבר בין מגזרים, מגדרים ואוכלוסיות מגוונות. בנוסף, אחת לשלושה חודשים מקיימת סטודיה תערוכת אמנות של חברותיה שבכל פעם אמנית אחרת אוצרת את התערוכה והפקתה.

אוצרת : מנוחה ינקילביץ

פתיחה: יום ה’, ה-19 בספטמבר בשעה 19:30 נעמ"ת, מרחב ירושלים.

רחוב שלום עליכם 10, פינת ז'בוטינסקי , ירושלים

נעילה: ה-20 בדצמבר.

שעות פתיחה: ימים א' 12:00 – 15:30. ימי ג' 11:00 – 15:00. ימי ד' 09:00 – 13:00

מומלץ לתאם הגעה בטלפון: 02-5637398

באוקטובר בתקופת החגים יהיה המרכז הקהילתי סגור.