נמוך יותר מים המלח

לפעמים באמצע החיים, משהו בוחר אותך ולא להיפך. לפעמים משבר קריירה בתחום אחד יכול להפוך לקריירה מפתיעה בתחום אחר לחלוטין. החוכמה היא ליהנות מהדרך ולעשות הכל מתוך תשוקה אמיתית

אני אעשה את זה אחרת

ברגע של אומץ מהול בקריסה נפשית קלה, הודעתי לבוס שלי שאני עוזבת. משאירה מאחורי טייטל נחשק של מנהלת שיווק בחברה גדולה, פשוט כי כבר לא יכולתי לשאת את העומס והסטרס שנילווה לזה. יצאתי למסע חיפוש עם עצמי. רודפת אחרי הדבר הגדול הבא.
בזמן שהלכתי לכל ראיון אפשרי ונפגשתי עם מנהלים וקולגות מהעבר, מתווך נדל״ן מקומי הציע שאבוא לעבוד איתו, ״אני? מתווכת נדל״ן? כן בטח, יש לך את זה ביותר הזיה״? מבחינתי מתווכי נדל״ן היו באותה משבצת עם סוכני ביטוח, כאלה שאין יותר נחות מהם מבחינת התפיסה התדמיתית שהם יצרו לעצמם. נמוך יותר מים המלח. ואני, אני אשת שיווק מנוסה, מה לי ולזה? הנה תיכף לוקחים אותי להיות סמנכ״לית השיווק של משהו. זה מחכה לי מעבר לפינה.
אבל הוא התעקש ועטף לי את זה בצורה יפה, ״בואי תהיי מנהלת השיווק שלי, תעשי לי מיתוג מחדש, אתר אינטרנט, פייסבוק, כל מה שאת יודעת לעשות״, אווו עכשיו הוא מדבר, זה כבר יותר נעים לי. יצאנו לדרך ומצאתי את עצמי נהנית מכל דקה. מהר מאוד הבנתי שזה לגמרי מדבר אליי, שזו האינטרקציה שאני מחפשת עם אנשים, שזה האדרנלין שהיה חסר, שזו הנוחות שחיפשתי, זו שמאפשרת לי להיות עצמאית, לנהל לעצמי את הזמן, לא להיות נתונה למצבי הרוח של הבוס ולפזר את הילדים בבוקר למסגרות בצעדים איטיים ממש, אפילו בהגזמה.

לפזר אותם בבוקר למסגרות ממש לאט. אפילו בהגזמה
לפזר אותם בבוקר למסגרות ממש לאט. אפילו בהגזמה

חצי שנה לאחר מכן כבר פתחתי את משרד התיווך שלי, רק שלי, בלי הפרעות, שקט אמיתי. הבנתי שאם עשיתי שיווק ופרסום כל חיי, הרי עכשיו אני עושה שיווק ופרסום לעצמי. אני המותג. מושלם.
לכל הקולגות מהעבר שהתעניינו בעיסוק החדש עניתי שאני עוסקת בתחום הנדל״ן/ פרוייקטים של נדל״ן/ כל צירוף מילים עם המילה נדל״ן. ורק ממילה אחת נמנעתי: מתווכת. רק שלא יעלו עליי מה שנקרא.
אלוהים כמה היה לי קשה עם המילה הזאת. זה הרגיש כמו התחום הכי לא מוערך שיש, תחום שבו כולם נחשים, שקרנים, מניפולטיביים ובכלל אם אפשר שלא להיתקל בהם אי פעם – עדיף.
ובכל זאת ידעתי שאצלי זה יהיה אחרת. זה ירגיש אחרת, זה יראה אחרת, זה ימותג אחרת וזה יעשה רק טוב לתדמית של המקצוע הזה. יש לי שליחות. להפיץ את הבשורה שתיווך נדל״ן יכול וצריך להיות אחרת. הרי להראות בית כל אחד יכול, אבל לייצר אמינות ולתת שירות ברמה גבוהה לשני הצדדים, להיות גורם משמעותי במו״מ ולתמוך בכולם עד לשלב החתימה – זה האתגר האמיתי, זו התשוקה.

אני אעשה את זה אחרת
אני אעשה את זה אחרת

אז הנה אני, כותבת את הסיפור שלי גם במילים. 5 שנים בעלת משרד תיווך בשם ׳כל אחת והבית שלה׳. יודעת לחלוטין שהבאתי טוויסט בעלילה בשפה השיווקית. כי האישה היא זו שבוחרת את הבית, היא זו שמסננת מתוך המבחר, היא זו שמדמיינת את הארוחות המשפחתיות במטבח החצי מפורק חצי ׳יש פוטנציאל׳, היא זו שדומעת ומחבקת אותי בחתימת החוזה, היא זו שעוצרת אותי ברחוב ואומרת לי שההיכרות איתי היא אחד הדברים הטובים שקרו לה, היא זו שנשארת חברה ומזמינה אותי לקפה בבית החדש. היא ורק היא.

הוא עושה מו״מ מצוין. והוא מעולה בלדפוק על הקיר תוך כדי סינון המשפט הנפוץ ביותר בעולם: ״פה זה גבס, לא בטון״
יופי חמוד, מה זה משנה, גם ככה היא לא אהבה את המטבח. תתקדם.

www.noa-nadlan.co.il
054-4752230
noa-כל אחת והבית שלה