נכון, ההורמונים כבר לא בשמיים אבל מה זה לעומת גוף חלק?

כשהפסיק המחזור החודשי שלי לפני כמה וכמה שנים, הופיעו גלי חום שמשפריצים דם לראש באופן פתאומי מלווים בגלי זיעה, עד שכבר לא ידעתי מי אני. הרי הייתי בטוחה שהאישה הסקסית הזו זו אני! ועכשיו מסתבר שבסה"כ אלו היו ההורמונים.

אבל עבר זמן, ולאט לאט התחלתי לגלות שנכון, יש כמה דברים שהייתי רוצה להחזיר, אבל יש אחרים שהפתיעו אותי, לגמרי לא ידעתי שזה מה שצפוי, ולטובה!

למשל, חברה שאלה אותי: איך זה שהרגליים שלך כל כך חלקות ולא רואים עליהן סימנים של שערות מבצבצות? הייתי מופתעת ולא ידעתי מה לומר. כל כך לא ציפיתי למשהו כזה עד שלא שמתי לב, ומישהי מבחוץ הייתה צריכה להעיר את תשומת ליבי. וזה לא שהשינוי לא היה מורגש, כן? רק כדי להיות ברורה: קודם להפסקת המחזור הרגליים שלי היו מכוסות בשערות "בעלות נוכחות", והידיים לא פיגרו אחריהן בהרבה.

בבית בחנתי בעיון את הרגליים ואז הידיים, והייתי בשוק: אני  ח ל ק ה   ל ח ל ו ט י ן ! מצב כל כך חדש לי שנדמה שאפילו כשנולדתי הייתי שעירה יותר. (המקום היחידי שלא התיישר לפי הכלל הוא הסנטר שלי שפעם בכמה חודשים מצמיח 2 שערות ארוכות ויפות. בכל זאת, הקוסמיקאית צריכה להרוויח משהו).

רגליים1

 

אני די בטוחה שכולן יודעות מה זה אומר גוף חלק. בדיוק כמו שקודם כל טיול, ים, פיקניק, יציאה, פגישה עם החבר הייתה מצריכה הכנה מוקדמת של 3 ימי טיפולים, תלישות, חוט, סכין  גילוח, אפילציה, שעוה, לייזר ומה לא, אחרי הפסקת המחזור הכל עובר לקצב של מעכשיו לעכשיו! תשכחו משלושה ימי תכנון מוקדם. איזה כיף זה שמאז ועד עתה אני לובשת שמלה, בגד ים, או אפילו מכנס רחב בלי שום בדיקות מוקדמות (מה מצב השערות על הרגליים?) ובלי הכנות מוקדמות. שאני יכולה לצאת לים או לטיול בהחלטה של רגע (רק אם מתחשק לי), ולהסתובב בבית עם רגליים חשופות בקיץ.

יש בשנים האחרונות (או שלא רק באחרונות ופשוט לא שמעתי עליהן) זרם או תנועה של נשים צעירות שמסרבות לצו הזה, ומתהלכות ביננו בדיוק כפי שנבראו: בלי התערבות מצד הקוסמטיקאית או ה"תולשת".  מודה שגם אני בצעירותי הייתי "סרבנית תלישה" רוב הזמן, אבל ללכת כך דורש להשקיע בזה המון אנרגיה, ואת לא יכולה ללכת לך כך סתם ברחוב בלי לשמוע תגובות מכל צד, ולפעמים תגובות אלימות. אז אני לגמרי מעדיפה להיות חלקה ובריאה, תודה!

אני יודעת, לעומד מהצד זה אולי לא נשמע שינוי של מי יודע מה, אבל תאמינו לי, זה משנה את איכות החיים, גם בגיל שלי. הרי עברו כבר די הרבה שנים ואני עדיין זוכרת שזה ממש ממש לא מובן מאליו.

אז מי אמר שאין הפתעות טובות בגיל הזה?

 

הזקנה שלכם
טוב, האמת היא שאני לא באמת יודעת איך זה להיות זקנה, למרות שאני זקנה. נראה די בטוח שאהיה זקנה גם עוד 20 שנה (כמו אימא שלי, שתהיה בריאה) ומה הקשר בין זה לזה? מסתבר שלהיות זקנה זה דינמי כמו להיות לא זקנה.