ניתוח בקע מפשעתי לפני ואחרי

בחורה עם מחשב נייד

בקע מפשעתי המכונה בפי רבים הרניה או קילה, הוא תופעה של התרחבות דמוית שק בחלל הבטן באזור המפשעות. השק הזה הוא למעשה שלוחה של חלל הבטן שאליה יכולים להיכנס איברים הנמצאים בדרך כלל בתוך חלל הבטן כמו המעי. הדבר דומה לבלון שנוצר דרך קרע בדופן הבטן. בקע מפשעתי נוצר עקב התרופפות דופן הבטן באזור המפשעות. ההתרופפות יכולה להיות מולדת, והיא יכולה להיות נרכשת בגלל היחלשות הדרגתית של דופן הבטן כתוצאה מתהליכים שונים ולא בהכרח מאמץ גופני פיזי. אם הבקע המפשעתי מסכן חיים, הרי שהדבר מחייב ניתוח. אנשים נוטים לבצע ניתוח בקע מפשעתי כבר בשלבים המוקדמים והמלווים בנפיחות, כאבים ותפקוד יומי לקוי.

לרוב ניתוח בקע מפשעתי נעשה עקב היווצרות כליאת בקע בו איברים מחלל הבטן נכלאים בשק, מצב המסכן חיים. בעקרון העלמת בקע  שכזה אפשרי רק באמצעות ניתוח. ניתוח בקע משפעתי הוא די נפוץ ושגרתי וכל כירורג כללי יכול לעשותו, אך יש כירורגים המתמקדים יותר בתחום ופועלים בשיטות מתקדמות כמו שיטת הלפרוסקופיה, זו השיטה החדשה יותר שמתבצעת בהרדמה כללית.

בתהליך האבחון טרום הניתוח, יבוצעו בדיקות שגרתיות בו יקבע סוג הניתוח המומלץ בהתאם למצבו הקליני של המטופל, ושיקולים נוספים. ניתוחי תיקון בקע יבוצעו בהרדמה כללית או אזורית (אפידוראלית, ספינאלית). סוג ההרדמה יקבע לפני הניתוח על ידי המנתח והמרדים, בהתאם למצבו הרפואי ולרצונו של המטופל. לפני תחילת הניתוח עצמו יחובר המטופל לאינפוזיה באמצעותה יזליף המרדים חומרי הרגעה שיפחיתו את התחושה של המטופל. ניתוח לפרוסקופי לתיקון בקע מפשעתי יבוצע בהרדמה כללית. לאחר וידוא ההרדמה יבצע המנתח 2-3 חתכים קטנים בבטן, דרכם יוכנסו כלי הניתוח. המנתח ינפח את הבטן בעזרת גז פחמן דו חמצני, יזהה את הבקע, יפריד אותו מהרקמות הסמוכות, ויכניס אותו חזרה לחלל הבטן. הפגם בדופן הבטן ייסגר על ידי רשת כירורגית ייחודית מחומר בלתי מתכלה שאינו נדחה על ידי גוף המטופל. בסיום הטיפול בבקע, יסגור המנתח את חתכי הניתוח והאזור יחבש.

למרות שהניתוח לבקע מפשעתי נחשב שגרתי ובעל אחוזי הצלחה גבוהים, חשוב לבחור ברופא מומחה לנושא בעל ניסיון מוכח רב שנים, המשתמש בטכניקות המתקדמות ביותר ונותן מענה מושלם לריפו הבקע ולחזרה לשגרת חיים בריאה ומקיימת. אחד הרופאים המומחים לנושא הוא פרופסור שלמה ללצ'וק.

פרופסור שלמה ללצ'וק הינו רופא, מנתח וכירורג מומחה לניתוחי בקע מכל הסוגים. ניסיוני העשיר למעלה מ-35 שנה נושא הצלחה רבה בניתוחי בקע שונים. עם התפתחות הטכנולוגיות בתחום, מבצע פרופסור שלמה ללצ'וק ניתוחי בקע מפשעתי בשיטה חדשנית ללא הרדמה כללית או אפידוראלית וללא תופעות לוואי. הניתוח מתבצע ללא כאב בהרדמה מקומית מדויקת ובשיטת ניתוח המותאמת למצבו הקליני של המטופל. תהליך הניתוח אורך כשעה וחצי ולאחר זמן התאוששות של מספר שעות המטופל משוחרר לביתו למנוחה.

אם גם לכם אובחן בקע משפעתי ואתם רוצים לקבל חוות דעת שניה או לבצע את הניתוח בצורה מקצועית ואיכותית? פרופסור שלמה ללצ'וק, ישמח להעניק לכם ייעוץ מקצועי תוך אבחון סוג הבקע, מידת חומרתו והדרכים לטיפול. יחד תקבלו החלטה משותפת לטיפול האיכותי ביותר וחזרה לשגרת החיים הרגילה שלכם.

 

lelchuk
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה. שמי שלמה ללצ'וק, ניהלתי את המחלקה הכירורגית בבית החולים איכילוב ובמרכז הרפואי רבין כ-23 שנה. אני בוגר הטכניון בחיפה מחזור א'. את התמחותי בכירורגיה עשיתי תחת הדרכתו של פרופסור רוני רוזין ז"ל.‏ אני מומחה בכירורגיה כללית - שטח רפואי המכסה מגוון רחב של ניתוחים במערכות ובאיברים שונים כגון מערכת העיכול, כבד ודרכי מרה, שד, פי הטבעת, בקעים למיניהם ועוד. מזה כשלושים וחמש שנים אני עוסק בתחום הכירורגיה במהלכן ניתחתי בהצלחה מרובה אלפי חולים. במחלקתי בבית החולים התבצעו אלפי ניתוחים, כאשר כשמונים אחוזים מהם היו ניתוחים אונקולוגים (סרטניים).‏ כיום אני מנתח בבית החולים אסותא בתל-אביב מגוון רחב של ניתוחים בתחום הכירורגיה הכללית ניתוחים אלה הם בחלקם ניתוחים פרטיים ובחלקם ניתוחים שעלותם מכוסה ע"י חברות הביטוח וחלק מהביטוחים המשלימים. כמו כן אני גם נותן חוות דעת נוספת.‏ במשך שנות פעילותי המקצועית פיתחתי התמחות במיוחד בבעיות השד, מערכת העיכול והמרה ובעיות של בקעים למיניהם. אני מאמין כי אשפוז קצר ככל הניתן עדיף לחולה, ושואף לשחרר את החולה לביתו כבר ביום הניתוח, במידת האפשר.‏